Dalnicni znamka Slovinsko

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod Macek0585 » úte črc 23, 2013 1:52 pm

Ten tunel vypadal otevřený, takže jsem tam jel, ale paní na mýtnici mi řekla, že je pořád uzavřeno, takže jsem se otočil a jel zpátky na dálnici
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 4

Příspěvekod Fitor » úte črc 23, 2013 3:37 pm

A to bylo na jaře nebo teď někdy?
Nechce se mi v sobotu cukat od té benzínky až na hranice.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

To je hrůza!

Příspěvekod tataS » čtv zář 19, 2013 10:36 am

Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Re: To je hrůza!

Příspěvekod Bilardos » čtv zář 19, 2013 12:02 pm

tataS píše:http://auto.idnes.cz/zdrazeni-dalnicni-znamky-ve-slovinsku-dy1-/automoto.aspx?c=A130918_103710_automoto_skr

Čelt jsem to. Již tak hodně drahá známka ještě podraží. No docela mě udivuje jejich měřítko pro kategorie, abys běhal s metrem a měřil výšku nad přední nápravou...
V této souvislosti mě nadapá jediné. Ty Slovince to musí neskutečně s**t, že jsou jen tranzitní zemí.
pawe
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pawe » stř led 22, 2014 9:13 pm

Zde jsou uvedena vozidla (patrně jen jejich výběr), která spadají do nové kategorie 2B, mající výšku nad přední nápravou 1,3m.

http://www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/ ... hicles.pdf

Týdenní známka 40 EUR, měsíční 80 EUR, roční 220 EUR.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » stř led 22, 2014 9:39 pm

Je to na hlavu, protože MB Viano je nižší a přitom je těžší než řada aut v tabulce a max 9lidí + střecha + vlek= v pohodě.
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 57

Příspěvekod RACEK » čtv led 23, 2014 10:52 am

V tomto případě selhala Evropská unie - měla mít možnost regulace :?

Vždyť je to diktatura, hnusnej Slovinskej monopol :gun:

Postihuje to rodiny s více dětma, které se do menšího auta nevejdou :gun:

Ale když si to nechají líbit Němci a Rakušáci . . .

Čech to taky zvládne :D
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv led 23, 2014 11:08 am

Němcům a Rakušákům je to u řiti. Je to pro ně cena oběda.
Navíc většina států má nějakym způsobem zpoplatněný dálnice a taky jim do toho nikdo nemluví. Ale souhlas. Je to banda nenažranejch parchantů, stejně jako všechny tyhle národy. slovinci, chorvati, černohorci atd.
rozvid
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod rozvid » čtv led 23, 2014 1:35 pm

Souhlasím že je to nespravedlivý, taký se mě to dotkne a taký mě to štve.

Ale poslední příspěvky v tomto tématu zašli už opravdu příliš daleko. Jejích autoři se svými nevhodnými nacionalistickými narážkami dokazují svoji primitivnost a kazí dobrou pověst tohoto fora.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv led 23, 2014 5:12 pm

RACEK píše:V tomto případě selhala Evropská unie - měla mít možnost regulace

Nedokáži si představit, že by nám EU regulovala ceny DZ, vstupů do zámků či čehokoliv jiného. Oni jenom dbají na to, aby platili domácí a cizinci stejně. Obecně, ve všech odvětvích.

A navíc si myslím, že k té týdenní známce je stejně EU nějak vzhledem k dotační politice dotlačila. Ze začátku měli jenom měsíční. Ale udělali to tak, aby se vlk nažral.... , udělali to na týden, protože většina turistů těch sedm dní stejně o jeden-dva přešvihne.
Jinak souhlas. :x
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod RACEK » čtv led 23, 2014 7:39 pm

Když si spočítáte na kolik vás přijde při cestě do HR poplatek za 1 km dálnice v Německu, Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku, zjistíte že ve Slovinsku je poplatek za 1km dálnice při 10 denní návštěvě 18 kč za Kilometr.

Což mě přijde při rodinné cestě s autem do 3,5 tuny nějak hodně. :gun:

Proč mám za průjezd Slovinskem s osobní dodávkou do 3,5 platit víc než za tirák kterej má třeba 40 tun. :?

Vím že s tím nic nenadělám, vytáhnu kreditku jako každej další primitiv :) co tam pojede, ale důvod zřízení antimonopolního úřadu začínám chápat. 8)
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 11

Příspěvekod Jura » pát led 24, 2014 11:43 am

Navíc zcela jistě připraví nějaké "překvapení" pro ty co budou dálnici objíždět přes Murek a kteří se najednou na posledních pár set metrech před napojením k hranici objeví nečekaně na zpoplatněné komunikaci, kde budou nemilosrdně zkasírováni.
No a jak si teď vyložit jak mají platit ti co přesahují s autem a s přívěsem 3,5 T. Pro ně to zůstane se známkou za 40 anebo nanovo bude černá skříňka?
To se mi tak jeví jako raději přes Maďarsko anebo zpátky k Thyrénskému moři.

Máte někdo zkušenosti s cestou v posledních pár letech přes Maďarsko jak se dostat na E71 u Letenye?
Jura
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » pát led 24, 2014 12:19 pm

Někde jsem četl, že se ta hmotnost bere jen podle tažného auta. Jestli máš auto do 3,5t, tak se platí známka. I v případě, že za autem potáhneš vlek a souprava přesáhne 3,5t.
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod RACEK » pát led 24, 2014 12:26 pm

S vlekem s lodí jezdím přes Maďarsko po dálnici přes Budapešť. Je to dlouhé ale rovné. U Letenye se jede pořád po nové dálnici.
Jenom nevím jakou mám mít s vlekem v Maďarsku známku: jestli na osobák, nebo náklaďák?

Když jedu jen s autem jezdil jsem raději přes Slovinsko a Rakousko, je to kratší a rychlejší. Ale za 40 EUR :(
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát led 24, 2014 12:31 pm

To Jura: Jel jsem tam loni, jako už několik let předtím. Je to v pohodě, když to znáš ;)
A Maďarsko já rád....dobré papání a s lodí stejně jedeš 80-90, tak tě nějaká rychlost po dálnici netankuje....
A rozdíl v čase a km je minimální....se divím, že Vás to Slovinsko vůbec nějak zajímá.. :whist:

Záleží kudy to bereš přes Maďarsko. Já jedu po neplacených:
Bratislava, Rajka, po M15, hned pak před placeným úsek sjedu na E65 (86), přes Csorna,Szombthely až na přechod
Redics

Hned za přechodem na malém kruháči vlevo přes obec Dolna Vas a městečko Lendava (vyhneš se placené A5 - kam samozřejmě vedou všechny ukazatele), zaLendavou na kruháči musíš uhnout ještě před dálnicí a pojedeš vedle ní po 109 až na přechod Mursko Sredisce.
Pak směr Čakovec kde se napojíš na dálnici směr Zagreb (je to značené).

Celkem v pohodě i s lodí. ;)

Můžeš to vzít také přes Letenye, ale to se mi jeví jako zajížďka a nevím jak daleko je to před hranici v Maďarsku ještě placené..... Jsem zvyklý takto jezdit ještě z dob kdy tam Slovinská dálnice nebyla (tehdy kvůli levné naftě co Slovinci měli, široko daleko nejlevnější z okolních zemí).
Obrázek
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » pát led 24, 2014 12:34 pm

V době, kdy neni provoz, jsem to objížděl přes Maribor. Bylo to rychlejší, než přes Mureck. A rozhodně lepší cesta.

S lodí je sou ty objížďky bohužel nesmysl
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 1

Příspěvekod bokal » pát led 24, 2014 4:08 pm

Libore

jel jsem naposledy v r. 2009 tu trasu Maďarskem Rajka, Csorna,Szombthely, Redics, a stav silnic tam byl tak hrozný, že jsem se bál o loď na přívěsu, místo oprav silnice bylo pořád omezení na 40km/h, tak jsem jel zpátky raději po dálnici na Budapest a to byla pohoda.

Jaký je tam stav silnic nyní - už to opravili?
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát led 24, 2014 4:25 pm

Větší část je opravena. Tím lesem dlouhý úsek před hranici.

Samozřejmě se najdou místa kde nic moc, ale bylo vidět že se snaží to nejhorší opravit.

Taky se tam dost dlouhé úseky rozšiřují, vypadá to že místy budou i 2 pruhy pro jeden směr, nebo celkem 3 na střídačku.
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 11

Příspěvekod Jura » pát led 24, 2014 7:12 pm

To Libor: Díky moc za přesné informace i mapku, určitě to využiji. Já jsem zatím jel na jih přes Maďarsko jen jednou před cca 8 lety. Loď mám totiž na Vranově, a tak je to Rakousko pro mne logičtější. Teď ale nadešel jednoznačně čas pro změnu...
Díky Jura
FraZi
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod FraZi » ned čer 01, 2014 6:53 pm

DALŠÍ. ZÁJEMCŮM SE OMLOUVÁM, ZNÁMKA JE PRYČ. :cry:

Ahoj,
včera jsme se vrátili z Biogradu a zbyla mi Slovinská měsíční dálniční známka, procvaknutá 24.7.2014.

Obrázek

Pokud by se někomu hodila, dejte vědět do SZ, rád ji zdarma přenechám, za ty rozmlácené cesty se platit nedá.
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Fitor » stř srp 13, 2014 6:33 pm

Tak to, co tady predikoval Jura se stalo známým. V Ptuji najeli na dálnici místo přes nový most, tak přes starý ve městě a těch asi 900m dálnice je stálo na pokutě 150 Euro.
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jozef. » čtv srp 14, 2014 9:02 am

Citujem:

"Ahoj,
včera jsme se vrátili z Biogradu a zbyla mi Slovinská měsíční dálniční známka, procvaknutá 24.7.2014. "

Kde sme to klesli. Veď toto je vyslovene krádež. Použiť nálepku na dvoch autách. To isté, ako keď si kúpiš v obchode za 15 € fľašu koňaku a zoberieš dve fľaše.

FraZi , ešte keby si to urobil potichu , ale inzerovať to a prezentovať sa tak na verejnosti?
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » čtv srp 14, 2014 9:26 am

Zlodějna je, že nutí aby si člověk koupil dvě známky po 15EUR, když jede jenom na týden, protože mají platnost jenom 7 dní a ne jako v Rakousku
10 dní, což je logické. A ještě to mají udělané tak aby se nedalo kvůli pár km jet jinudy. A jelikož to vybírá policie, tak je to státní terorismus pro
soukromé firmy, které z toho mají profit.
FraZi
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod FraZi » čtv srp 14, 2014 9:26 am

Ahoj Jozef.

bojím se, že tvé rozhořčení je mimo mísu:
nabízená známka byla včetně ochranné folie, nenalepená, nepoužitá, prostě jsme se blbě domluvili a koupili o známku navíc, tak jaká krádež?
Já bych řekl, že to byl spíš dobrý skutek, ale to ty asi nepochopíš.

FraZi
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » čtv srp 14, 2014 10:41 am

tataS píše: A ještě to mají udělané tak aby se nedalo kvůli pár km jet jinudy. A jelikož to vybírá policie, tak je to státní terorismus pro
soukromé firmy, které z toho mají profit.

Jel jsem tam letos v cervnu a v pohode jsme to objeli podle navodu co vysel na idnesu: sjeli jsme na poslednim rakouskym sjezdu, hned za nim jsme jeste natankovali (byla tam nafta asi o 4 koruny levnejsi nez na pumpach na dalnici) a jeli po okreskach. Kvalita silnic byla pomerne uspokojiva - zadny extra vymlaceny silnice, to u nas jsou leckde horsi. Provoz maly. Celou tu jejich slavnou dalnici jsme pohodovym tempem objeli asi za 40 minut, takze presne zdrzeni nevim, ale rekl bych max 30 minut.

Dodo

Zpět na