Dalnicni znamka Slovinsko

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » pon čer 02, 2008 11:20 am

Nejlépe to poznáš při kontrole. Z toho SI předpisu to není jasné. Vyplývá z toho, že se jedná o kategorii II. auta s vlekem a tam to zůstává po staru. Ovšem od příštího roku budou mít nákl. auta jednotku pro satelitní odečet ale od kolika kg a jak s vleky?
Naposledy upravil(a) tataS dne pon čer 02, 2008 11:24 am, celkem upraveno 1 x.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pon čer 02, 2008 11:21 am

tataS píše:Jednou mi stačilo Bibione! Aby to stálo za to, tak bych musel až dolu na Sicilii a to je 2t km a jsem na tom s poplatky za dálnici
hůž než do GR a ten horor už pro mě není. Znám to když jsem tam jezdil služebně.

Když někdo zná jenom Bibione!, tak to je každá rada těžká.
Jinak po dálnicích, tam jezdit nemusíš. To je jenom na tobě.
Pokud jsi tam jezdil tak často služebně (jak píšeš), tak to musíš vědět.
Taky nemusíš až na Sicílii (i když je tam krásně).

Navrhuji SAN BENEDETO DELA TRONTE. Je to asi uprostřed boty. Krása.
Ubytování doporučuji 13 Km nahoru do hor, RIPATRANSONE hotel PICENO
Tel: 0735 9418 (ten tel. nevím jestli ještě platí).

Levný hotel, velice dobře vaří. Hlavně je to v horách, tak se tam dá v noci i spát.
Jó, a výhled jako z letadla. Vono je to fakt 13km furt do kopce. ;)
alffa
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod hanes » pon čer 02, 2008 11:26 am

No jo, 13 kilaku od more do kopce, to je ponekud nevyhodne ubytovani vzhledem k tomu, ze tam tataS chce jet s clunem :mad:
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » pon čer 02, 2008 11:26 am

alffa píše:Navrhuji SAN BENEDETO DELA TRONTE. Je to asi uprostřed boty. Krása.
Ubytování doporučuji 13 Km nahoru do hor, RIPATRANSONE hotel PICENO
Tel: 0735 9418 (ten tel. nevím jestli ještě platí).

Levný hotel, velice dobře vaří. Hlavně je to v horách, tak se tam dá v noci i spát.
Jó, a výhled jako z letadla. Vono je to fakt 13km furt do kopce. ;)
alffa

No koho z nás zajímá hotel? My chceme na moře :crazy:
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pon čer 02, 2008 11:36 am

Tam bych asi člun nevozil ale na tu Sicilii ano, je to tam paráda. K těm vedlejším silnicím: Když jedeš se soupravou, tak koukáš
být v pořádku zpátky doma z toho jejich bordelu a krásy tě moc neberou, zvlášť když poplatky platí firma.
Jo a jezdit denně 15 km do kopce můžu i v tom HR ale proto na dovolenou k moři nejedu. Když je tam tak hezky, proč jezdí ty
davy italů do HR. Asi z nostalgie, jako k nám sudeťáci?
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned čer 08, 2008 6:38 pm

tataS píše:To ale zaplatíš známku ve Slovensku-150Sk, potom v H a HR do Rijeky přez Zagreb stojí asi 200Kn a najedeš o 150 km více
a ztratíš čas nákupem vinět. Nakonec stejně z pohodlnosti pojedeš po staré trase, protože to je nejrychlejší.

150 Sk není tak moc, V H není potřeba nic platit, když jedeš od Bratislavy a potom po té dálnici ten kousek není zpoplatněn. Jedu pak na Varaždin a platím až v HR.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned čer 08, 2008 8:37 pm

Já nikomu nevymlouvám jiné cesty. Já jedu na Rijeku a podle toho, že jsme za ty léta zkoušeli cestou zpět všechny možné
trasy a rozdíl v km nebyl podstatný (na těch 890 km) ale doba jízdy se dost lišila a v SI byl vždy levnější benzín. Tam jezdím
v noci a ta dálnice přez SI je v tu dobu prázdná. V HR bývali v noci pumpy zavřené a tak beru benzín před Postojnou a ten mi
většinou vydrží zpět až za Maribor, kde stejně doberu plnou. Jednou jsem si v uamk nekoupil známku pro A, jelikož jsem nevěděl
kdy pojedu a potom jsem běhal na A hranici po spedicích 2 hod než mi jí laskavě po obědové přestávce prodali. A to mě tam
ještě některé dívky znali z doby kdy jsem tam chodil s karnetem při cestě do I. Tehdy u pumpy v SI známky nebyli.
Je mi jasné, že když táhneš loď, tak jedeš v jiném režimu. Já mám najeto za život přez melouna km (od roku 1966 jsem měl D+E) a už jsem dost zpohodlněl. A taky se ti přiznám, že se na silnicích začínám dost bát.
Jinak ti děkuji za ten tip na www.dovozus.cz. ze srandy jsem si nechal přivést ty lifters a dopadlo to dobře, bez cla a DPH. Akorát teď
od 10.6. mají dovolenou. Ta druhá firma má sice lepší kurs USD, ale dle diskuzí u nich se na ně celnice více zaměřuje a trvá to tam
dost dlouho a musíš posílat faktury a výpisy z účtu jako doklad kolik jsi za to zaplatil. Mě to poslali jako gifts a cena tam ani fa nikde
nebyla.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » stř čer 11, 2008 4:31 pm

Tady jsem našel zajímavou informaci přímo od chorvatů: http://chorvatsko24.cz/ - dálniční známka Slovinsko
Zdá se že řešení nabízejí sami. Ovšem po těch neaktualizovaných informacích o poplatcích za čluny budu asi opatrný.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » pon čer 30, 2008 8:37 am

Přes Slovinsko bez mýtného
http://www.motorkari.cz/detail-clanku-akce/?cid=12585
(celkem podrobně posané, kama objíždět dálnici)
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned črc 20, 2008 3:06 am

Vrátil jsem se v pátek z HR a jel jsem přez SI po dálnici z Postojné do Mariboru a za celou cestu jsem neviděl Policii
a nikde nikdo nic nekontroloval. V Mariboru u pumpy se nás Němci při cestě domu ptali jestli něco nevíme o známkách
v SI, protože jim bylo divné, že všude byli zavřené budky pro osobní auta a chtěli si ji koupit na pumpě. Byla to ale pumpa
na výjezdu a tam je neměli.
erar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod erar » ned črc 20, 2008 1:33 pm

Jel jsam tam v sobotu 19.7. a policie byla v šude ( na kruháku, přímo před vjezdem na dálnice)
MiraR
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MiraR » stř srp 06, 2008 12:06 pm

Na známku se nikde nevypisuje SPZ. Už jsou i k sehnani pouzite znamky, ktere se prelepuji. Pry je ale po prvnim slepeni ta znamka poskozena a je na ni viditelny napis, něco jako neplatna. Mate s tim nekdo uz nejakou zkusenost?
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř srp 06, 2008 12:54 pm

Pricip neznám, ale setkal jsem se s něčím podobným v době, kdy jsem dělal likvidátora pojistných událostí. Bylo to před cca 10ti lety a jednalo se o rakouské celoroční známky.
V té době se pojišťovny zdráhaly, při rozbitém čelním skle, platit DZ, protože v Rakousku existuje nárok na výměnu. Ale tam, kde ji dotyčný v Rakousku koupil, čeští prodejci v tomto nejedou. A protože naše opravny dokáží DZ sejmout a nalepit na nové čelní sklo, jeden pán si to tak nechal udělat. Při kontrole na dálnici mu pak prý něčím jako detektorem falešných bankovek přejeli po skle a oznámili mu, že DZ je neplatná. Nevím už kolik, ale platil hrozný ranec pokuty.
Takže mechanické poškození to asi nebylo. No a jestli si slovinci vzali od sousedů mustr....
Plano
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plano » stř srp 06, 2008 1:27 pm

je to tak, na skle zůstane po odlepení část nápisu, podobně jako u rakouských známek.
Jezura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Jezura » stř srp 06, 2008 1:42 pm

já to řešim tak, že před nalepením známky sklo napatlám indulonou. známka jde pak dolu snadno a asi by ji šlo použít opakovaně, ale zatim jsem to nezkoušel
Tomm
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Tomm » stř srp 06, 2008 4:10 pm

Přáteleé, je to důstojné fikslovat a podvádět s tou známkou?
MiraR
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MiraR » stř srp 06, 2008 4:26 pm

Tomm píše:Přáteleé, je to důstojné fikslovat a podvádět s tou známkou?

Je důstojné chtít za 15 km dálnice částku 35,- EUR?
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř srp 06, 2008 4:29 pm

My jsme málem před týdnem zaplatili pokutu. Jeli jme do ČR přes Maribor a na kruháku jsme se správně trefili na starou, nedálniční cestu. Jenže těsně před hranicí jsme se nechali nachytat na ceduli ukazující směr k rakouské dálnici. Bylo to tesně před podjetím posledních pár set metrů dálnice na slovinské straně. Hodilo nás to na dálnici na těch posledních pár set metrů, mimo dříve placený prostor, ale u bývalé celnice to kasírovali. Podařilo se nám je ukecat. Podle mapy Google tento úsek není placený, ale oni si tam dali ceduli viněta na nájezd. Tam už jsem samozřejmě s lodí za zadkem mohl těžko něco dělat.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod pecho » stř srp 06, 2008 4:56 pm

Takže jestli tomu dobře rozumím, jeli jste na kruháči rovně nahoru přes dvoje koleje až jste přijeli na čáru k semaforům a tam jste to uhnuli nahoru na nájezd, ale chtělo to jet rovně, podjet ji a přijet cestou co je pro kamiony? Zdraví Pecho
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » čtv srp 07, 2008 8:26 am

MiraR píše:

Ale oni nechtějí 35 EUR za 15 km dálnice, oni chtějí 35 EUR za půl roku a všechny dálnice. Je tak akorát nedůstojné nemít známky na kratší časový úsek, ten zbytek je jen a jen náš problém :)
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv srp 07, 2008 8:57 am

Já bych neřekl, že to je "náš problém".
Co vím, tak všechny evropské státy, které užívají systém dálničních známek, řeší (resp. umožňují) turistický tranzit krátkodobími známkami 7-10 dní. Nutnost kupovat nejméně půlroční známku považuji za vysoce nemravné a ač duší Mirek Dušín, nebudu váhat je obcházet jakýmkoliv způsobem.
Plano
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plano » čtv srp 07, 2008 9:05 am

Chtějí nám to znepříjemnit, když už z nás mají jen výfukové plyny...
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ludek » čtv srp 07, 2008 9:15 am

Doporucuji cestu pres Madarsko. Praha-Split je prakticky cela cesta po dalnici. Madari jiz prakticky celou dalnici zprovoznili. Chybi cca 10 km.
Je to delsi asi o 100 km nez klasicky pres Maribor, ale da se tak vyhnout problemum s dopravou kolem Mariboru a podobnym neprijemnostem treba s dalnicni znamkou.
Jel jsem to ted v cervenci.
Tomm
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Tomm » čtv srp 07, 2008 9:37 am

MiraR píše:

A uvědomuješ si, že Tě ona dálniční známka opravňuje užívat slovíinskou dáílniční síť celou po dobu 6 měsíců? Jwe důstojné myslet jen na těch 16 kilometrů a na ně tu věc zužovat? Ono je pradou že při cestě tam a zpět by vyšel 1 km na 1,33 E(přibližně), ale v tom případě je asi lepší jet přes Maďarsko. Nedůstojné mi připadáí ono podvádění, ono snímání jiýž nalepených známek, to podváděníčko...
Plano
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plano » čtv srp 07, 2008 9:43 am

No to nás co do Hr jezdíme cca 2x ročně moc těší, že můžu "dálnici" využívat půl roku... Normální státy mají známky na kratší časové úseky. Ovšem Slovinsko mezi ony normální státy zřejmě nepatří.

Zpět na