Kde nechavat malu plachetnicku na Orlíku

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Olivero
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Kde nechavat malu plachetnicku na Orlíku

Příspěvekod Olivero » úte dub 08, 2008 1:29 pm

Ahoj vsetci,
potreboval by som najst miesto kde mozem cez sezonu 2008 nechavat plachetnicku europu,na brehu.
Neviete niekto o nejakej marine alebo kempe kde bude lodicka pod dohladom.
Dik za pripadny kontakt .
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2

Příspěvekod bobes » úte dub 08, 2008 4:54 pm

Také jsme začínali s manželkou a dvěma dětmi na Evropě. Teprve později jsem zjistil, že jsme měli vlastně loď Racek typ Mlok výrobce Noe Neratovice. Proti Evropě byla těžší, ale trochu vyšší borty. Délka a tvar byla stejná jako E, plachta také, ale bylo na ní písmeno M.
Dětem jsem udělal sedátka z každé strany ploutvové skříně ( seděli proti směru jízdy) a s manželkou jsme byli v kokpitu na podlaze na zkrácené nafukovací madračce. Musel jsem upravit ( zdvihnout ráhno) aby nás při každé halze nemlátilo do hlavy a nahoře jsem o stejný kus zkrátil plachtu. ( vlastně jenom upravil hlavové prkénko). Moc místa tam nebylo, ale jedno až dvouhodinové vyjížďky ( samozřejmě za mírného větru) zvládali v pohodě.
Bydleli jsme ve svém karavanu v kempu a loď jsme měli za láhev Ferneta ubytovanou v místní půjčovně loděk a šlapadel. Na noc jsme ji zamykali na řetízek ke šlapadlům a plachtu s ráhnem jsem si bral ke karavanu. Myslím, že v každé půjčovně si loďky a šlapadla hlídají a pohlídají ti i Evropku. Jde jen o to domluvit se s majitelem.
Původně jsme ji měli jenom zamčenou řetězem ke kolíku na pláži pařící kempu za mírný poplatek u správce, ale hráli si v ní děti ( stavěli v ní bábovičky z písku) a tak jsme jí dali do té půjčovny a pohoda.
Olivero
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Olivero » úte dub 08, 2008 9:30 pm

Dik za odpoved, tak nejak si to zhruba predstavujem, podla mojich skusenosti je vzdy ajtak najlepsie osobne jednanie.
Pri najblizsiej nasteve orliku idem na prieskum.
Ono je pravda ze moc miesta v tej europe nieje ale na zaciatky a pobavenie mi to tento rok musi stacit.
Je jasne ze by som chcel nieco vetcsie ale to musi ist pekne postupne, ked som pred par rokmi pritiahol domou windsurf tak to vsetci krutili hlavami ze naco mi to vastne bude, potom prisiel gumak a vzapeti moturek a teraz plachetka :) .
To:Bobes, inak nemam moc skusenosti z takouto plachetkou, jak sa to chova jak moc je stabilna?coho sa napriklad vyvarovat? nechcem hned na zaciatku moc manzelku vyplasit :)
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » úte dub 08, 2008 9:58 pm

Evropa je jednoposádková loď, moc místa tam není, ale aspoň se budete s manželkou k sobě tulit, že. ;)
A je docela vratká.. :)

Jinak na Orlíku když budeš stanovat nebo se jinak rekreovat, necháš loď na břehu (tam asi není problém)
a pak při odjezdu vezmeš s sebou, ne..
Nebo ji tam chceš někde nechat po celou sezonu? Pak by asi jedna z mála variant byla domluvit se v nějakém
rekreačním zařízení se správcem. Ono moc míst, kde bys loď měl pod cizím dohledem asi nenajdeš.
Olivero
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Olivero » úte dub 08, 2008 10:41 pm

To: smike.
Prave ze ju tam chcem nechat cez celu letnu sezonu, lebo sa mi ju nechce po kazdy krat tahat za autom ked pojdeme v piatok von z Prahy,to byva na cestach dost brutalny blazninec.
To si ma s tou vratkostou "potesil" no aspon si trocha uzijeme vody :) .
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » úte dub 08, 2008 10:55 pm

to Olivero: a kam na orlík jezdíš?

je vratká, ale nechá se dobře postavit zpátky.. :D
a když jseš hbitej a rychle jseš na ploutvi, ani se nenamočíš.. :)
Olivero
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Olivero » úte dub 08, 2008 11:17 pm

To: smike.
Paci sa nam to na Radave, ale budeme hladat vhodne miesto na autostan a dobre podmienky pre deti,chceme uz zacat jazdit castejsie od minuleho roku dietky trochu podrastli tak sa uz konecne da niekam pod stan.
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte dub 08, 2008 11:19 pm

.. a kdyz zacne trochu vice foukat, tak tam nadherne chodej po spici :lol:
je to pak bezva zabava na ne koukat .. :rofl:
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod jsekera » úte dub 08, 2008 11:29 pm

nevíte nekdo o nejakem obchode s jacht.potrebama v usti nad labem?
ocitl jsem se tu nahodou z moravy na otocku a nutne potrebuju sehnat nejake exit bloky
sekysh

Zpět na