Garmin Colorado 300

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Libor
bez hodnocení
Reputace: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned dub 11, 2010 10:48 pm

Baňu nedostanete, taky jsem měl 276 před Coloradem v hledáčku.. :whist:

ALE založte si topic "Garmin276" a šoupněte si to všechno tam....nebude to zajímat jen nás 3 ;)
joseff
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod joseff » čtv kvě 20, 2010 4:57 pm

Zdravím vespolek. Mám takový problém s tímto jinak výborným GPS přístrojem
Dnes jsem zakoupil USB redukci do 12v zapalovače z auta a připojil k ní USB kabel co přišel v balíčku s gartminem. Místo mnou očekávaného napájení ,ale bohužel započala synchronizace s (jakoby) PC. Namá někdo z Vás pro toto vysvětlení?

Mám na to pouze jednu hypotézu a to tu, že USB kabel dodávaný s Garminem slouží pro datové přenosy a tudíž má zapojeny všecny piny, Garmin si prostě myslí že je napojen na PC. Musím tedy místo redukce koupit originál Mini USB nabíječku? Nerad bych zítra na honem někde u pumpy tohle sháněl, takže doufám, že to v přístroji půjde nějak vypnout. Děkuji za odpovědi.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv kvě 20, 2010 5:26 pm

Číst a číst a číst...proč to má hledat někdo druhý :? Já si to už taky nepamatuji.
Když si tak rád s Coloradem hraješ (nejseš sám), mohl jsi alespoň toto vlákno přečíst celé.

Na straně 3 (téměř přesně před 2 roky) píšu co máš zapnout v nastavení, jmenuje se to Spanner ;)

Funkci Spanner najdete Zkratky->Nastaveni->Systém->Interface->GarminSpanner. Pokud si vyberete tuto volbu, objeví se po připojeni kabelu volba, zda se ma Colorado přepnout do Mass storage. Pokud zvolite NE, je Colorado jen napájeno z USB (používám v Autě).

PS

Tento model se už přestal vyrábět a na americkém trhu ceny klesly. Na eBay se teď pohybuje kolem 190 USD a s poštovným je to cca 4400,-Kč.

Maris právě jedno Colorado koupil a brácha už taky přihazuje v aukci.
joseff
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod joseff » čtv kvě 20, 2010 5:51 pm

MOc děkuji, než jsem se opět dostal k PC, tak byly odpověď jak v PM, tak zde. Bohužel jsem byl pouze na mobilu když jsem zde na foru hledal a zřejmě používal špatná slova.

Tak jako tak vše pracuje již jak má, děkuji ještě jednou.

Ps: Pozor u těch aukcí, některé přístroje jsou repasované a některé nové, tak ať nekupujete zbytečně starší.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » úte říj 30, 2012 8:43 am

Zdravím Vás, pozorně jsem přečetl celé vlákno o Coloradu. Mám možnost si ho pořídit, použitý a za daleko lepší cenu, než která se uvádí v prvních příspěvcích. Rád bych ho občas použil i jako autonavigaci, tedy se ptám, jak moc schází hlasový výstup. Je to použitelné i v navigačně složitějších dopravních situacích?

Děkuji a zdravím, Jirka
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte říj 30, 2012 9:26 am

Mám Oregona 550, je to stejné jako Colorado jen má dotykový displey. Používám ho na lodi, na kole i v autě. Hlasový výstup má, jen Ti neřekne "odboč vlevo" ale před změnou zapípá "tydli tydli" a pak stačí jen kouknout na displey kam. Má i automatické zumování, takže se Ti křižovatka zvětší...
Výhoda proti autonavigaci je, že maluje stopu, což je dobré při zpáteční, nebo opakované cestě pro kontrolu trasy.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte říj 30, 2012 9:55 am

Přesně jak píše geronimo.

Vzhledem k tomu že i v autonavigaci mám hlas vypnutý (obtěžuje) tak právě vítám jenom zvukové krátké upozornění.

Když si zvykneš je to ještě lepší než autonavigace.

Navíc se dobře hodí i pro turistiku Topo mapa ČR patří k tomu nejlepšímu co je k dispozici.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » úte říj 30, 2012 10:02 am

Kluci díky, to je to, co jsem potřeboval slyšet. Jdu do něj. Jirka
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pát lis 02, 2012 9:06 am

Pěkné pozdravení vespolek, tak už ho mám. Zatím se seznamujeme, dohrávám mapy. První dojem, dobrý. Loď už mám z vody venku, zase musím čekat na jaro, abych ho vyzkoušel na vodě.
Přátelé, mějte se pěkně, Jirka
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pát lis 02, 2012 9:39 am

Ještě jednou zdravím, a hned dotaz: je možný, že je množství dat na kartě (resp. velikost mapovýho souboru) omezena 2GB. U mojí starý navigace tomu tak bylo, ale teď jsem čekal, že to uvidí a nic. Budu muset mít zase jednotlivý mapy na extra kartách. Samotná Evropa 2013 má už přes 2 GB. To mě mrzí :(
Jirka
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát lis 02, 2012 9:48 am

Mapu 2013 nemám tak ti nepovím.
Nikdy jsem však na takový limit nenarazil, neříkám však že to není možné. Budeš asi muset experimentovat.

Pokud to rozdělíš tak kromě rizika/omezení selhání (mě se stalo) máš jistotu rychlejšího náběhu a chodu.

Můžeš si dát zvlášť ČR, západní Evropu, východní Evropu. Celou ji stejně za jeden den nepřejedeš, tak výměna karty s mapou je malý detail.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » ned lis 04, 2012 10:56 am

Tak sorry, chyba byla na straně uživatele. :? Už vše běží tak, jak má. Na kartě mám automapy (2,7 GB ) a na další kartu dám "vodní mapy". Teď už aby skončila zima a začaly testy na vodě.
Zdravím, Jirka.

Zpět na