Cesta do Řecka

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

PetrC
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6

Cesta do Řecka

Příspěvekod PetrC » ned dub 27, 2008 7:06 pm

Ahoj, zdravím všechny, kdo uvažují o jachtingu v Řecku a odrazuje je velká vzdálenost.
Není třeba se bát, je to v pohodě a není to drahé ...
Zatím mám za sebou dvě zkušenosti:
2007 Lefkada - Let se SkyEurope z Prahy do Athén, z Athén autobusem na Lefkadu. Zpáteční letenka při včasném zakoupení stála vč. poplatků 1500 Kč, pro opozdilce bohužel až k 5000 Kč. Vzhledem k tomu, že jsme jeli dvě posádky, celkem 18 lidí, vyplatilo se objednat u řecké cestovky autobus, který nás z Athém odvezl až na Lefkadu. Cena cca jako u letenky. Na lefkadě jsme si zapůjčili na jeden den auto, v supermarketu nakoupili zásoby – cena cca 200 EUR pro celou posádku na týden. Nazpátek do Athén opět autobusem a letecky se SkuEurope do Prahy.
2008 Egejské moře - abychom eliminovali cestu přes půl Řecka autobusem, zvolili jsme vyplutí z Athén s cílem Kyklady. Let opět se SkyEurope z Prahy, cena letenek tentokrát díky pozdnímu objednání začínala na 5000 Kč, ovšem povedlo se využít Valentýnskou slevu, kdy byly dvě letenky za cenu jedné. Autobus tentokrát odpadá, pouze je nutno se dostat z letiště do mariny. Po akci mohu sdělit podrobnosti, další info je na www.najachtu. info. Ještě máme jedno volné místo!
Bližší údaje zde mohu uvést na vyžádání.
Mějte se.
Petr
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod Meryl » pon dub 28, 2008 9:45 am

Nám se při včasném objednání letenek podařilo sehnat Praha - Atheny a zpět za 3.742,-Kč.

Není příliš dobrou reklamou mystifikovat zde přítomné starou cenou !!! :gun:
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » pon dub 28, 2008 9:55 am

Ahoj, Meryl ceny letenek strašně "plavou" takže co bylo včera a není dnes, bude zítra zas. :)
teista
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon dub 28, 2008 10:09 am

To máš sice pravdu, ale já jsem se koukala na ten termín 9.-19.5.
a SkyEurope nabízí dnes zpáteční letenku za cenu cca 8.400,-.....
Proto hovořím o mystifikaci...
:?
repo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod repo » úte dub 21, 2009 1:15 pm

to meryl:

Tak leť SkyEuropem z Vídně a ušetříš- zpáteční letenka 8.-19.5. (údaj ze dneška) je 3500 vč. poplatků. Do Vídně jezdíme až před letištní terminál Student Agency za 300 z Brna - alepoň teda loni. V každém případě se mi osvědčilo vždy si ověřit podobné lety z Vídně, skoro v 80% případů to vyjde levněji :)
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » úte dub 21, 2009 1:20 pm

Ahoj,

to už máme za sebou. Sehnali jsme letenky z Prahy za cca 3.600,- Kč.
Jaké jsou ceny dnes nevím, protože tento rok se do Řecka nechystám.
Jedu na milovanej Jadran, protože tam vezu půl rodiny.

Zdraví Meryl
Mulisak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Kerkyra

Příspěvekod Mulisak » úte dub 21, 2009 11:48 pm

Z Česka je slušně obsluhované letiš Kerkyra, letenky nízkonákladovky přes kralovna.cz nebo čártrovky přes děvčata z korfu-servis.cz, 3 - 4 tisícovky zpátečka ;)
PetrC
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrC » stř srp 19, 2009 10:29 am

Ahoj, doplnuji muj clanek z uvodu diskuse, letos v kvetnu jsme byli jiz po treti na lodi v Recku, tentokrat vzhledem ke spatnym zpravam o Skyeurope jsme zakoupili letenku Praha-Atheny u CSA (Clic4Sky) - cena zpatecni letenky se vsemi poplatky cca 2800 Kc. Z letiste v Atenach jede do mariny Kalimos autobus, cena 3 Eur. Naprosto idealni kombinace dopravy - v poledne v Praze, odpoledne uz v Recku na lodi, nazpatek to same - dopoledne jeste na lodi a odpoledne uz doma v Cechach :-))
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon led 25, 2010 6:10 pm

Hilfe! Při nejlepší vůli nejsem schopen vyhrabat na netu levnější zpáteční letenku než za 5.000! A to se jedná o let z Prahy do Athén na konci srpna 2010! Nemáte někdo tajný tip na letenky pod tři tisíce? Fakt už jsem prohrabal kdeco :cry:
repo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod repo » pon led 25, 2010 6:44 pm

to Jarda F.

Na kdy přesně zo potřebuješ? Z Athén do Prahy lze letět do půlky srpna pod 3000 easyjetem ale s přestupem v Milaně nebo v Londýně. Zpravidla ale musíš vydržet pár hodin na letišti
repo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

doprava z Řecka

Příspěvekod repo » pon led 25, 2010 6:48 pm

Nebo zkus ještě letět třeba Olympic Air přímo do Vídně a odsud jede 4x denně autobus Student agency okolo 350,- kč do Brna nebo dál do Prahy. Třeba 24. srpna se letí do Vídně za 2300. Určitě se dá najít i jiné dny.
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon led 25, 2010 6:50 pm

Repo: nalodujeme se 21.8. v Athenach. Bud tohle datum, nebo 20.8.
PetrC
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrC » pon led 25, 2010 7:04 pm

Ono doslo od te doby co zkrachoval SkyEurope k dost velkemu narustu cen letenek. Do Athen letal totiz primo jen SkyEurope a CSA (Click4Sky) a takze CSA si ted mne ruce a letenky, ktere jsem kupoval na lonsky kveten za 2800 ted stoji s CSA skoro 10tis. Takze zbyva nejaky let s prestupem, ale presne jak se pise nahore - pokud je to za levno, tak je to s prestupem a s dlouhym cekanim na letisti. Na letosni cerven jsem marne shanel letenky na Korfu, nedarilo se slusne navazat terminy priletu/odletu a termin pronajmu ... nakonec jsem to vyresil tak ze jsem koupil ve vhodnem terminu letenky na Lefkadu, charterova spolecnost nam vysla vstric a lod nam preda na Lefkade. Mimochodem, mame jeste 2-3 volna mista, lod GibSea51, termin 16-26.6.2010
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon led 25, 2010 11:22 pm

Tak nakonec vychází nejlíp EasyJet z Berlína. A tam se dá vcelku dojet a auťák tam nechat za 50éček. Ale je to teda letos bída s nízkonákladovkama. :hmm:
PetrC
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrC » úte led 26, 2010 12:24 am

V jine diskusi jsem jeste pripominal AirBerlin, leta do Recka z celeho Nemecka, nejbliz napriklad z Drazdan nebo z Mnichova. Ceny jsou hodne ruzne, kdyz se to koupi hodne predem tak samozrejme je to za par korun.
Neny
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Neny » úte led 26, 2010 1:23 am

Ahoj. Šiel som len raz do Grécka cez Click4Sky za 2750 kč pred mesiacom a pol, ale počas plavby sa zlúčili z ČSA :( . Práve skúšame naštudovať ďalší spôsob prepravy a to kombináciou autom do talianska a odtial trajektom na Korfu. Udajne to má stáť pár kaček. Ono to auto nie je až taká záťaž, keď si človek odpočíta ten stres pri odchode na letisko...
deko
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod deko » úte led 26, 2010 6:37 am

Neny píše:Ono to auto nie je až taká záťaž, keď si človek odpočíta ten stres pri odchode na letisko...

:offtopic: ...a ten stres ked zistis ze ti slovenski policajti pripevnili na batozinu vybusninu a spravili tak z teba teroristu :rofl:

:sorry: ale neodpustil som si :oops:
Neny
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Neny » úte led 26, 2010 1:11 pm

Zatial som najlacnejší trajekt zohnal za 399 e pre 4 osoby a auto z Benátok na Korfu a späť. Jedna cesta trvá cca 24 hod. Cesta z BA do Benátok autom cca 6,5 hodiny. Asi takúto variantu využijeme, bo budeme musiet zobrať zo sebou viac vecí. Ak máte niekto lacnejšiu alebo rýchlejšiu variantu tak sem sňou. Dík.
PetrC
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrC » úte led 26, 2010 7:42 pm

Doporucuju s sebou vzit nafukovaci matrace a spacaky na spani na palube, pokud si nekoupite kajutu. Kajuta je ale hodne draha, to uz pak vyjde levneji letet letadlem :-). Na palube se da spat, ale je dam docela zima a desnej hluk (jel jsem to v zari 2009). Pred par lety jsem takhle jel nekolikrat, vzdycky se dalo spat pohodlene nekde v salonu nebo v restauraci, ale asi to nejak ted zprisnili a na noc vsechno zaviraj, takze zbyva natahnout se na chodbe, ale i z chodeb posadka vyhani lidi ven na palubu. Takze vemte tu nagukovaci matraci nebo tlustou karimatku ... Idealni je volit nocni trajekt, protoze po desetihodinove ceste do Benatek (pripadne do Ancony, to je jeste o kus dal) clovek usne v pohode i na te palube :-) Pokud by jste volili trajekt z Ancony, tak pozor, je tam novy odbavovaci terminal, nemaji to poradne znaceny, dost jsme tam bloudili. Terminal je par kilaku od pristavu, nejdriv je treba se odbavit a pak teprv jet do pristavu. Bohuzel tu nejde se odbavit predem po netu jako treba u trajektu na Korsiku/Sardinii, tam si vytisknete lodni listek ktery prijde mailem a s tim se jede rovnou na lod.
smucek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod smucek » pát úno 05, 2010 12:23 pm

Od 28.3.2010 začíná létat z Prahy do italského Bari, což není daleko od Brindisi, letecká společnost Wizz Air. Zaváděcí cena letenky za jednu cestu i s poplatky je 14,99 eura. Z obou těchto měst jezdí trajekty do Řecka.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pát úno 05, 2010 5:34 pm

smucek píše:Zaváděcí cena letenky za jednu cestu i s poplatky je 14,99 eura.

Není to překlep :?: To snad není ani možný :shock:
smucek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod smucek » pát úno 05, 2010 6:13 pm

Teď jsem koukal na Wizzair.com rezervace letenek, létá ve středu a v neděli a ceny jsou od 399 až do asi 1000 kč.
PetrC
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrC » pát úno 05, 2010 9:32 pm

Tak to je dobrá cena za letenku, ale myslim že taxik z letiště na terminál přístavu a pak z terminálu do přístavu bude stát několikrát víc :-)
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » pát úno 05, 2010 11:54 pm

Tak jsem zajásala, že se možná v létě do toho Řecka dostaneme za rozumnou cenu a začala pátrat dál. Jenže... letadla Wizz lítají do Bari ve středu a v neděli, trajekty z Bari jedou jen na západní stranu Řecka a my chceme do Atén a ještě k tomu v pátek. Takže mi to nejde nějak sloučit dohromady a nejlepší se mi stále zdá Easyjet z Berlína do Atén. :?
smucek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod smucek » sob úno 06, 2010 12:38 pm

Z Bari pluje každý den trajekt do Pátry, jestli by ti to pomohlo.

Zpět na