Motor Tumler 1,5

Firmy, technika, servis, údržba, zkušenosti apod.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

karak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Motor Tumler 1,5

Příspěvekod karak » pon kvě 05, 2008 9:08 pm

Mohli by jste mi poradit jakou hodnotu (za kolik max. koupit) může mít funkční motor Tumler 1,5 /75cm/ z roku 1961?Je to typ s dlouhou hřídelí(nevím, jestli se dělali i klasické). Jde tento moto ještě použít nebo se na něj vztahuje zákaz /25let stáří/.Nechci ho běžně používat, jen se s ním někdy projet jako s veteránem.
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2

Příspěvekod bobes » pon kvě 05, 2008 10:05 pm

Já dal 2.000,-Kč, za nejetý motor 1,5 zakoupený v Domě sportu, včetně příslušenství v plátěném obalu.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » pon kvě 05, 2008 10:36 pm

Ale to bylo ještě za hlubokého totáče což?
karak
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod karak » pon kvě 05, 2008 10:39 pm

Jezdíš s ním ještě a doporučil bys ho ke koupi za cca 2000Kč v současnosti? Samozřejmě ojetý. Taky 2000 nejsou 2000 v době , když Dům sportu fungoval. Co je tam vlastně dnes?
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pon kvě 05, 2008 11:18 pm

Nedávno to bylo ještě zavřený- rekonstrukce. Asi nějaký drahý strašně "potřebný " obchod. Naproti je ale docela dobrý obchod s mapami
z celého světa.
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » úte kvě 06, 2008 8:11 pm

Vlastnil som novšiu funkčnú 2,5 už zo simplexom pre štart a po kúpe novej Hondy 5 som ho s optiažami daroval komplet aj s náhradnou hriadelou a vrtulou. Prihlasovať ho nemusíš, ale okolie vzhladom na hlučnosť a dýmivosť z teba nadšené nebude. /A ty z večným štartovaním / Škoda, že si sa neozval pred dvoma mesiacmi mal by si ho za cestovné. :P
karak
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod karak » úte kvě 06, 2008 8:28 pm

Ten motor je taky v podstate zadarmo, jen me zajimalo,jestli ho ma cenu vubec brat a jestli je ho mozne jeste pouzit na pohon lodky.
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » úte kvě 06, 2008 9:06 pm

Ale samozrejme ,že sa dá. Ešte stále poznám ludí, ktorý berú Tumler ako recesiu - niečo ako veterán. Je pravda , že vzhladom na dosť neštastný kompresný pomer bývajú problémy zo štartovaním , ak je studený , potrebuje ,,teplejšiu" sviečku / z vyžšou číselnou hodnotou / ale stou sú zasa problémy pri štarte, ak je už motor teplí .Ale zase som vydel ako bol v pohode majitelom naštartovaný motor s ktorým sa ešte pred piatimy minútami ,, kúpal"aj s kanojkou. :o U nás na Dunaji bolo velmi vela týchto motorou ,/ veď iné ani neboli / , bežne ho mával takpovediac každý druhý vodák , ktorý vlastnil Orlicu. / veď. kanoe / Je tu k zohnaniu množstvo náhradných dielov, takže až máš radosť ak Ti ruky ,,voňajú" od benzínu, hravo do toho. GOOD LUCK !
karak
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod karak » stř kvě 07, 2008 10:13 pm

Pro doplnění: motor byl za 1500Kc, asi 5 let nejel - rozhodování bylo jednoduché, vzal jsem jen loďku bez motoru. Díky všem za info a rady k motoru.
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bobes » pát kvě 09, 2008 1:28 pm

Aby i méně zasvěcení nebo mladší věděli o čem je vlastně řeč. Na obrázku je již novější model 2,5k.
www.faltbootbasteln.de/fbb-tuemmler.html

Pár starých kousků na pokochání a nakonec důkaz od Hondy, že Tummler a jemu podobné motory ještě nevymřely.

www.faltbootbasteln.de/fbb-seitenbordmo ... tml#kpm15s

www.faltbootbasteln.de/fbb-faltboot_mit ... ternativen
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Honďa.

Příspěvekod Ferdinand » pát kvě 09, 2008 8:37 pm

Sakra ten stejnej motórek mám na sekačce na trávu. :D
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bobes » pát kvě 09, 2008 8:58 pm

Já myslím, že by z něj byl po výměně propeleru i dobrý křovinořez nebo mixér. Když budeš mít dostečně velké nádobí můžeš na volnoběh míchat těsto nebo polévku na zabijačce.
martinpichrt
nováček na fóru
nováček na fóru

Re: Motor Tumler 1,5

Příspěvekod martinpichrt » ned kvě 18, 2008 9:07 pm

karak píše:Mohli by jste mi poradit jakou hodnotu (za kolik max. koupit) může mít funkční motor Tumler 1,5 /75cm/ z roku 1961?Je to typ s dlouhou hřídelí(nevím, jestli se dělali i klasické). Jde tento moto ještě použít nebo se na něj vztahuje zákaz /25let stáří/.Nechci ho běžně používat, jen se s ním někdy projet jako s veteránem.

Na Váš dotaz neopovím protože tyto informace přesně neznám ale tento motor jsem v roce 2007 be problémů požíval celé dva týdny když jsme jezdil s rodinou Baťův kanál. Pokud máte zájem mohu vám motor odprodat je kompletní a v pořádku na ceně se určitě dohodneme.

kontakt: +420 602857563
email: martinpichrt@atlas.cz
karak
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod karak » ned kvě 18, 2008 9:47 pm

Díky za nabídku, měl jsem nabídku při koupi loďky, ale koupil jsem jen loď (psal jsem již výše). Motor nutně nepotřebuji, chtěl jsem ho vzít jaksi navíc.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned kvě 18, 2008 10:26 pm

to bobes: Ten 2,5Hp motor je ale vodou chlazený, tak nevím jak bys za sebou po zahradě tahal nádrž s vodou?
Mě jsou sympatičtější ty osmi válce do V co používají v Asii.
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bobes » pon kvě 19, 2008 10:33 am

Ferdinand myslel ten prototyp Hondy, 1,5 koně. Poslední www odkaz úplně dole.
8 válec do V s propelem 70 cm osazený na lodi podobné kanoi je v Asii oblíbené plavidlo mafie, prodejců drog a pod. Má jedinou výhodu, a to že ujede každé sériově vyráběné policejní lodi.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » pon kvě 19, 2008 11:03 am

Musí to být ale paráda s tím jet. Je pravda, že normální lidé mají tak max. 4válec. Nevím jak by se u nás na takové motory
tvářili úřady. Vraků aut, které mají ještě slušně chodící motory je tu spousta. Akorát by asi byl problém s těmi velkými
propelery.
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod DonEmilio » pon kvě 19, 2008 9:05 pm

Ten mnohoválec jsem viděl v mládí a říkali tomu "motorveslo". na první pohled obří bestie o váze minimálne metráku a více. musela pod tím být pořádná kocábka, aby to nešlo pod vodu zadkem napřed. Ale v chodu jsem to bohužel neviděl.
david
moderátor
Reputace: 121

Příspěvekod david » pon kvě 19, 2008 9:49 pm

DonEmilio píše:Ten mnohoválec jsem viděl v mládí a říkali tomu "motorveslo". na první pohled obří bestie o váze minimálne metráku a více. musela pod tím být pořádná kocábka, aby to nešlo pod vodu zadkem napřed. Ale v chodu jsem to bohužel neviděl.

dělali to např.maďaři pro armádu. jmenovalo se to Kovacs, 4 válec boxer, jestli 45 koní.
jinou verzi mívali převozníci - nějakej malej vzduchem chlazenej jednoválec posazenej na záďovým vesle, hřídel, pár lágrů a vrtulka. neutrál byl vyndáním vesla z vody.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned čer 15, 2008 12:45 pm

Koukněte, co bylo jako exponát na včerejší akci Rotující setrvačníky (pár fotek mám zatím jenom tady) v Solvayových lomech:
Obrázek

Zpět na