Elba

V předmětu vždy uveďte jméno ostrova jehož oblast popisujete.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Re: Elba 2008

Příspěvekod Renda » pon říj 06, 2008 10:21 pm

Richard píše:... Kolem Elby krouží pobřežní hlídka, která nemilosrdně vykazuje kotvící lodě do vzdálenosti minimálně 200m od pobřeží.
Jak je to tam, prosím Tě, s hloubkou?
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 61

Hloubka

Příspěvekod Richard » úte říj 07, 2008 5:16 am

Máš na mysli hloubku v zátokách kolem Elby a ve vzdálenosti cca 200m od břehu? Obtížně se odpovídá jedním číslem ... jak kde. Nástřelem 10 - 20 m bez nároku na přesnost s vědomím nesčetných výjimek. Sám jsem limit 200m většinou nedodržoval (pokud nebylo vyznačeno bójemi - jako např. v Marině di Campo). Pokud jsem nepochopil Tvůj dotaz, prosím, upřesni jej.
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Re: Elba 2008

Příspěvekod veselyroman » úte říj 07, 2008 9:22 am

Richard píše:Maličké hlášení o plavbě:
Poznámka: Kolem Elby krouží pobřežní hlídka, která nemilosrdně vykazuje kotvící lodě do vzdálenosti minimálně 200m od pobřeží.

Tím myslíš jako že všude, nebo jen v zátokách u přístavů? Nevíš z jakého důvodu? My jsme tam byli na konci července, ale s ničím takovým jsme se nesetkali (je ale pravda, že jsme většinou kotvili "na samotách" - tak nás třeba jen nikdo povolaný neviděl)...
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte říj 07, 2008 9:32 am

Jak je to z bezpečností / nenbezpečností plavby s takovouto lodí v této oblasti a době?
Tobago je přeci jen rochu větší a težší než Corveetta 650, ale přesto mě ta oblast také láká, tak zjišťuji zda si to vůbec s tou lodí můžu dovolit.
Jaký máš motor?
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník

Motor

Příspěvekod Richard » úte říj 07, 2008 9:42 am

Mám TOHATSU 8 HP, přívěsný. Zažil jsem situace, kdy tento motor proti vlnám nestíhal ... pak je lepší plout na kapesníky, loď je alespoň ovladatelná. Považuji tuto oblast za kapku "nebezpečnější" než Chorvatsko, kde se, mám pocit, dá vždy někde včas schovat. Na Elbě lze zase podle předpovědi měnit oblast momentálního výskytu (sever, či jih ostrova). Dobrá předpověď s dostatečným výhledem je předpokladem vnitřního klidu a včasné reakce ...

A ona 200m hranice je zřejmě kvůli bezpečnosti plavců - ale to je můj dohad. A byla na nás vymáhána i v zátoce, kde nebyl jiný přístup na pevninu, jak lodí.
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 11

Příspěvekod Jura » úte říj 07, 2008 5:12 pm

Já jsem vloni strávil na Elbě s Tobagem dva týdny s posádkou v obdobném složení jako Richardova (2 rodiče a 2 děti 0,5 a 5 let) s tím výsledkem, že manželka už do Chorvatska nechce jet. Moc a moc se nám tam líbilo a přesně jak říká Richard, když foukalo ze severu, tak jsme jeli na jih a obráceně.
Co se týče té pobřežní hlídky, tak s ničím takovým jsme se nesetkali, nevím.
Letos v září nám překazil cestu do té oblasti jen nástup starší holky do školy. Příští rok by jsme rádi jeli na Elbu rozšířenou při dobré předpovědi i na Korsiku, ale nejraději na Ponzu a Ventotone, tam je to SUPER. Neměl by jsi Richarde zájem na takový výlet s mateřskou školkou? Elba je pro děti vynikající a Ponza ještě lepší. Já mám taky ploutvový Tobago, ale se zabudovaným dislem 10 HP a taky ho tahám za autem....
Co ty na to?
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník

To Jura ...

Příspěvekod Richard » úte říj 07, 2008 6:46 pm

Je to milá nabídka, děkuji! Je lákavá a ukládám ji k posouzení v době, kdy bude ten pravý čas o ní rozhodovat. V uvedených lokalitách jsem dosud nebyl a tak proč ne ... Budu rád ozveš-li se, až se bude blížit léto ...
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jura » stř říj 08, 2008 7:46 am

Dobrá, určitě se ozvu s odvolávkou na jachting s mateřskou školkou, Ahoj
psmolda
nováček na fóru
nováček na fóru

Expedice Elba 2008

Příspěvekod psmolda » čtv říj 23, 2008 10:58 pm

Ahoj,
Jak jsem 28.7.08 zde slíbil podávám zprávu:
máte-li chuť a zájem, koukněte na odkaz mapující "expedici Elba 2008".
http://psmolda.blog.cz/
PS: Dle instrukcí se Pianosa nekonala.......
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » ned čer 21, 2009 6:32 pm

Ahoj, zdravím z Elby.
Dnes v noci se nad Elbou přehnala bouřka. Nebývají tu často, ale zato jsou vydatné. Stál jsem v Porto Ferraiu, čistě náhodou jsem to dal na druhou stranu plavební dráhy pár metrů od COOPu, takže jsem byl ještě schovanej. I tak mi windmetr ukazoval 35 uzlů a to jsem nečekal na nějaké rekordní rychlosti - přecijenom byla zima.. Opět to totíž bylo i s kroupama. Přesto, že se tu kotví na malé hloubce cca 3-7 metrů s blátem + trávou, ukázalo se, že to kotvení lidi prostě pečou... mají pocit, že jsou skovaný v hluboký zátoce a tím získají falešný pocit bezpečí. V noci jsme sice sjeli asi o pět metrů z kotvy, ale z pěti lodí, které jsme na této straně kotvili, jsme byli jediná loď, která se neutrhla. Navíc se ukázalo, že lidí poměrně ledabyle zajišťují rollfoky.
Výsledek dnešní noci v Porto Ferraiu je jeden dvojstěžník na břehu, jedna loď otočená, tři roztrhaný geny a zbytečně vyděšení lidé.
Takže nepodceňovat ;)
Myšáček

Obrázek
zbytek naší italské vlajky

Obrázek
česká vlajka má za sebou sice atlantik, ale Elba ji dorazila

Obrázek
tak tohle je největší ztráta, které jsme si všimli

Obrázek
tohle je proti tomu nic

no a potom pár roztrhaných kosatek
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ante
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Ante » stř kvě 26, 2010 8:12 am

nemáte někdo prosím info o obchodech na Elbě, tedy hlavně nějaký supermarket nebo tak. Jedem v 6ti jedním autem, tak už nezbývá žádné místo na zásoby :-). V maríně asi něco bude, ale ty bývají zbytečně drahé.
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jura » stř kvě 26, 2010 8:50 am

Můžete být úplně v klidu, 6 v autě a ještě jídlo, to by bylo jako tahat dříví do lesa. V Porto Ferraio v supermarketu nakoupíte stejně nebo jen o něco dráž než u nás ale s mnohem větším výběrem.
Už se tam taky moc těšíme, vyrážíme za pár týdnů a pak dál směr Korsika... Užijte si to.
Ahoj Jura
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod MartinB » stř kvě 26, 2010 8:56 am

V Portoferraio je velký COOP a hned vedle byl trh se zeleninou (léto 2008). Je to na odkazu budova se šedivou střechou (nejsem si zcela jistý, pokud ne je to hned vedle). Stojí se na kotvě hned proti, jsou tam i vidět lodě, dá se i blíže. Trochu problém je s vyloděním, sice je tam spousta molíček, ale všechny byly za plotem a tak jsme lezli na břeh hned na kraji vedle asfaltového parkoviště u trajektů

http://maps.google.com/?ie=UTF8&hq=&hne ... 3&t=h&z=19
Ante
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Ante » stř kvě 26, 2010 2:28 pm

díky za info, pokud máte všeobecně ještě nějaké dobré tipy na Elbu tak dejte vědět.
Babas
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Babas » stř kvě 26, 2010 3:19 pm

Ahoj.

Já bych v Marina Di Campo určitě povečeřel v restauraci 3P, je to někde tady http://maps.google.com/maps?q=42.750264 ... 19&iwloc=A
Dost jsme si tam zgustli na darech moře :-)

A tady http://maps.google.com/maps?q=42.770888 ... 04812&z=18 maj venkovní motokáry. Daly se tam půjčit i silnější stroje, to už nebyla dětská hra ;-)
george9
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod george9 » úte říj 19, 2010 8:29 pm

jen pár informací - Marina di Campo už u hráze nemá místa na plachetnice, snad jen v zátoce na kotvě. Ale při západním větru docela nepříjemné a při N až NW se projeví vliv průsmyku mezi Di Campo a Marciana marina. |Letos jsme kotvili v Laconě (o 2 zátoky východněji) a super. Stejně tak za mys Fettovia se kotví docela v pohodě. I když to v noci při větru a vlnách houpe. Karabinieri kontrolují několikrát denně u Scogllieta (vjezd do Porto Ferraia). Jsou korektní, ale papíry je třeba mít v pořádku).
Jednou jsme se připletli k bouřlivější oslavě v městském přístavu v porto ferraiu. Ráno přijeli financi a celé dopoledne prohlíželi lodě a papíry až našli nějakou prkotinu a udělili každému skipperovi 100E pokuty. Ale spokojili se s prohlášením že se necítíme vinni, ale písemně a italsky.
Jinak před portoferraiem se dobře kotví před přístavem, ale jsou tam trasy trajektů a zakázané zóny. Na správě přístavu mají poměrně přehlednou mapu.
Od loňska je v Marcianě pouze placené kotvení a poměrně drahé. Dražší než v porto Azuru a to je co říct.
Jinak nádherný ostrov, príma lidi, slušné restaurace, obchody s yacht vybavením v každém přístavu.... Mám to tam moc rád.
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník

Příspěvekod Richard » úte říj 19, 2010 9:25 pm

Nepodceňujte způsob kotvení před přístavem Porto Ferraio. Dno se zdá být směsí písku a bahna. Přijde-li řádný vítr (přestože se zátoka zdá být krytá), kotvy se vytrhávají. Obdobná zkušenost je pro Marina di Campo - tam je písek a dle mé zkušenosti je údržnost přeci jen o něco lepší, přesto.

Á, teď koukám, že Myšák už varoval výše ... je to tedy opakovaná zkušenost.
Ante
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Ante » stř říj 20, 2010 9:08 am

Marina di Campo ty místa jsou tam slovy tři hned z kraje hráze zbytek mají zabraní místní a jsou dost nepříjemní.

Mám takový poznatek pokud chcete kotvit v marínách je lepší si místo předem rezervovat, sice jsem se tam nakonec dostali, ale třeba v Marina di Kapraia to znamenalo půlhodinové manévrování v přístavním bazénu než baseskiper pochopil že fakt neodplujeme a poslal nás tam kde jsem se chtěl přivázat už před tou půlhodinou :-(.

v Marcianě maríně jsme platili asi 43 ojro za Bavarii 38, v Marina di Kapraia 60 ojro.
george9
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod george9 » čtv říj 21, 2010 12:52 pm

Ahoj,
loni v Marcianě asi 70E za 45 stop, na Caprai 60. Letos Capraia to samé, Marcianu jsem vynechal. Se zátokou před P.Ferraiem je to pravda - kotva moc nedrží.
Tak mě napadlo k tomu kotvení - ale to by asi chtělo nové vlákno. Pokud už někde není.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » sob říj 23, 2010 6:25 pm

Do marín na Elbě nezaplouvám, ale něčím snad mohu přispět.
Situace v Portoferraio se zónami a kotvením je popsána v každém pilotovi na lodi a mám dojem že i v papírové námořní mapě. Jak to vypadá v elektronických mapách ukazuji níže, spolu i s ukázkou našeho kotvení na hranici povolené oblasti.
Bylo to o fous a odměnou nám byla prohlídka ranních trajektů z dostatečné blízkosti. :lol:
Obrázek

Ještě co píše přímo přístroj GPS:

Obrázek Obrázek
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

elba

Příspěvekod tomaskre » čtv kvě 26, 2011 12:15 pm

Ahoj všem,

moje příští plavba je nyní okolí ELBY, moje první v IT.
Poskytne někdo nějakou radu, kam zajet a stojí to za to?
Je třeba volat do maríny, když chci přijet?
Musím řešit celní formality v případě návštěvy Korsiky?
Čemu se vyhnout?
Je to podobné jako v HR?
apod.....

Nepočítám, že uplujeme hodně mil. Děti budou na palubě.

Díky za každý dobrý info, Tom
george9
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod george9 » čtv kvě 26, 2011 2:46 pm

Ahoj,
z Elby na Korsiku - otázkou je kam. Dolů na Bonifacio či Porto Veccio je to kolem 20 ti hodin. Nahoru na sever méně. Záleží na počasí. Jenže na východě je tuším jen Bastia a jeden přístav úplně na severu, pak Porto veccio. A v cestě Pianosa, kde není radno kotvit.

Na Elbě je hezky všude. Na západě je těsně pod hladinou vrak Elvis Scot - poměrně hezká loď. A nádherné západy slunce. Zátoka fettovia je také hezká. Pokud bude někomu šoufl, nech ho projít z marina di campo do marciana marina. Než to obeplujete, jsou tam pěšky.

Na jihu jsou hezké zátoky na kotvení a koupání, ale na JV je docela hluboká voda. S di Campo mám nedobré zkušenosti - přístav je malý a plný. Zátoka ujde, před hrází je zátoka svádějící ke kotvení, ale dno moc nedrží.

Kolem Marciany je také několik malých hezkých ostrůvků. No a Scogglieto před Porto ferraio je nádherná skála s majákem a možností kotvit.

Pokud máč na palubě i děti, zkus si rozdělit cestu na korsiku s mezizastávkou na Caprii. Moc hezký ostrov s přístavem i zátokami, méně lidí, městečkem. A taková červená zátoka je moc hezká.

Snad jako inspirace stačí. Měj se. Dobrý vítr a alespoň stopu vody pod kýlem.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv kvě 26, 2011 3:00 pm

Už jsem psal že do marín nejezdím, mohu jen poskytnout poslední loňskou plavbu a trochu popisků.
Mangani - zátoka tak pro jednu loď, hloubka asi 10m, kotva drží dobře. Otevřená k západu, v ústí na jižní straně podvodní skály. Vítr se dost často točí i o 180°, tak s nimi počítat při umístňování kotvy.
Portoferraio - je popsané již v dřívějším příspěvku. Kotva drží, špína, pozor na trajekty a na ty zóny.
Portoazzurro - Také nedělá čest svému jménu. Kotvení v západním cípu zátoky, dost nahusto. Nesmíš se bát, vecpat se mezi ně.
Lacona - Pro mě perla Elby. Kór s dětmi se vyplatí tam i dva dny zůstat. Tam je opravdu azzurro.
Barbatiota - Pěkná zátoka, celkem klidná, dobré koupání. Na břehu jen hotely (bez možnosti nakupování, to je tak hodinu cesty na sever) Kotví se před přehradou z plovacích bójí, vyznačující místo ke koupání.
Capraia - Jediné místo na stejnojmenném ostrově, kam se dá zaplout. Jinak rezervace. Ojedinělý způsob vyvázání na mooring je také výše popisovaný. Lze na člunu dojet na břeh a využít sprch malé maríny.

Protože se budeš pohybovat v "Shengenu", na Korsiku se nepotřebuješ celně odbavit. Jen bych doporučoval zajistit si korsickou vlajku. A jak píše jmenovec devátý toho jména, s dětma bych to zvážil. To hezké je stejně na západě a jihu.

Loňská mapka:
Obrázek Obrázek
copycut
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copycut » čtv kvě 26, 2011 5:38 pm

mysacek píše:Ahoj, zdravím z Elby.
Dnes v noci se nad Elbou přehnala bouřka. Nebývají tu často, ale zato jsou vydatné. Stál jsem v Porto Ferraiu, čistě náhodou jsem to dal na druhou stranu plavební dráhy pár metrů od COOPu, takže jsem byl ještě schovanej. I tak mi windmetr ukazoval 35 uzlů a to jsem nečekal na nějaké rekordní rychlosti - přecijenom byla zima.. Opět to totíž bylo i s kroupama. Přesto, že se tu kotví na malé hloubce cca 3-7 metrů s blátem + trávou, ukázalo se, že to kotvení lidi prostě pečou... mají pocit, že jsou skovaný v hluboký zátoce a tím získají falešný pocit bezpečí. V noci jsme sice sjeli asi o pět metrů z kotvy, ale z pěti lodí, které jsme na této straně kotvili, jsme byli jediná loď, která se neutrhla. Navíc se ukázalo, že lidí poměrně ledabyle zajišťují rollfoky.
Výsledek dnešní noci v Porto Ferraiu je jeden dvojstěžník na břehu, jedna loď otočená, tři roztrhaný geny a zbytečně vyděšení lidé.
Takže nepodceňovat ;)
Myšáček

tyyjo ..nasel jsem tohle tvoje info az dnes ... ja byl v tu dobu na druhy strane ostrova v marina di campo .. jako jedinej na vychodni strane zatoky v miste, kde nic kolem nebylo

ty na zapadni blizko mola to v noci urvalo z kotev a o lode na malym molu to opreli

kolem nas jen litaly lehatka a slunecniky z plaze, zacalo to nekdy asi ve 2 v noci ... predpoved hlasila sice zmenu smeru vetru, ale pouze do 10 uzlu

k ranu tam jezdily cluny kapitanatu i tam byl vrtulnik, prej to tam nekdo odnes, kdo skocil do vody pro neco, co jim ulitlo z paluby

foukalo max 53 uzlu, pod 40 to neslo, padalo to ze severu z hory a na tech par stovek metru to udelalo hezky vlny .. celkem maso .. nastesti se nam podarilo jezdici kotvu vytahnout a jezdili jsme pak 2 hodiny po a proti vetru na motor, to byla lod ok a posadka dole nervala :-) jinak bylo krasne teplo :-) prisli jsme jen o blbe privazanej fendr, jinak zadna skoda, stacil jsem jeste genu poradne zamotat a zablokovat rolfok
copycut
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: elba

Příspěvekod copycut » čtv kvě 26, 2011 6:07 pm

tomaskre píše:Ahoj všem,

moje příští plavba je nyní okolí ELBY, moje první v IT.
Poskytne někdo nějakou radu, kam zajet a stojí to za to?
Je třeba volat do maríny, když chci přijet?
Musím řešit celní formality v případě návštěvy Korsiky?
Čemu se vyhnout?
Je to podobné jako v HR?
apod.....

Nepočítám, že uplujeme hodně mil. Děti budou na palubě.

Díky za každý dobrý info, Tom

ahoj

elba je hezka, asi takto:

Marina Di Campo (jizni strana)
- hezka zatoka, na brehu plaz, obchod asi taky, lze tam pujcit za slusnou cenu vodni skutr :-)
- je tam i ceskej potapecskej klub, kontakt muzu poslat, da se s nima zajet nekam potapet, bud na vrak nebo na jiny mista, stavej se pro vas na lodi, vse pujcej
- stani je tam v maly marine, zadna velka slava a pak spousta mista na kotvu
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 48881&z=15

Porto Azuro (vychodni strana)
- hezkej pristav, spousta hospod a restauraci a obchodu, nocni zivot
- mala marina, pontony, ale nacpes se tam, jezdej tam odpoledne s clunem a najdou ti misto i treba v miste, kam by ses bal zajet, ale neboj se, oni te tam nacpou :-)
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 2&t=h&z=17

Marciana Marina (severozapad)
- hezky misto, pres zatoku hodne hospod a shopu
- naproti marine kamenita plaz primo ve meste
- velka marina, pontony, do mesta asi kilak na druhou stranu zatoky

Portoferaio (severovychod)
- taky hezky mesto, troska nejakyho kameni (=pevnosti a hradby :-)
- stani u silnice u mestskyho mola u silnice (=v noci bordel), je to pristavni mesto z Piombina z pevniny
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 3&t=h&z=16

pak muzes kousek vyrazit na Korziku, tam najdes:

St. Florent (v tom doliku nahore na severozapade)
- hezky mesto, na brehu restaurace, neblafnou anglicky ani prd, zeptas se anglicky a odpovedi ti francouzky, max italsky, desny nacionalisti)
- pekna marina nebo se da stat pred ni v zatoce
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 7&t=h&z=15

Bastia (vychod, primo proti elbe, nejblizsi misto)
- mala marinka, moc mista nebylo (ale pred 2ma rokama tam staveli neco novyho), celkem chciplo, v noci trosku provoz
- vedle jachtarsky mariny je velkej pristav, da se asi nacpat i tam, ale je to pak daleko do mesta

Macinaggio
- velka marina, hodne mista
- chcipla vesnice s restauracema, nic moc lidi (cerven), ale skvely lidi, vetsinou brigadnici z pevniny, ktery anglicky umej a jsou radi, ze nekdo prijel :-) ceny za jidlo slusny a jidlo taky
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 48881&z=15

no a pak dole muzes jet i do:
- Bonifaacio - prekrasny skaly, prekrasny mesto, stani v pohode .. kousek severnejc supr zatoka, kam z bonifaca jezdej turisti vyletni lodi zza 50E ... a mas to zadara (bacha, je tam mala hlouka, ale da se to, na zemi jen pisek)
- Ostrov Capraia - mino marinku mrtvo, zespoda hezka zatoka na kotvu, da se odtamtud vylyzt na vysokou strazni vez na kopci, hezkej rozhled (jen tam nechod namazanej z celovkou v noci, jako my :-)
- Ostrov Monte Cristo - mrtvo, jen velkej cernej bobek ze zeme, stat se moc neda a asi ani nesmi .. s hrabetem to nema nic spolecnyho
- objet Korziku severem kolem Capo di Corsa je hezky, strazni veze, hezka priroda na brehu, z druhy strany smerem od Capo Corse do St. Florent pak mas krasny hory ktery jsou deravy a je videt slunicko (pokud sviti) .. na malym Capo Corse sedi manik na majaku a kdyz se v noci nudi, vola lode, ktery vidi na radaru aby si mohl pokecat, takze az se ozve allship pro lod na pozici XY, tak zkontrolujte, jestli se nejedna o vas, jen si chce pokecat :-)
- objet Korziku jihem je skvely v noci, ta diskoteka kardinalnich znaku je bajecna, bez mapy vubec nevis, kterej znak je bliz a kterej dal, takze je to opravdu zabavny, navic v kontextu dalsi asi stovky rozhazenejch skalisek mezi nima je to bojovka na hodinu ... zase ale cesta k Bonifacciu z jihu je lemovana hezkejma skalama a je videt uz i pomerne hezky Sardinii

no a pak jeste muzes, coz ale nestihnes, se z bonifaca dostat na sever sardinie, to jsou plazicky, ostruvky, hic, .. nic pro namorniky, ale hezky pobrezi to je (az na jednu rafinerku agip, ktera je sice v noci krasne nasvicena, rano uz to je horsi)

jinak:
- celni formality mezi pevninou, elbou, korzikou a sardinii zadny, je to EU
- volat do mariny .. snazil jsem se to delat u sardinie a stejne na me prdeli, takze asi muzes primo .. jen kdyby byla plna, tak se ozvi, nekam te navedou
- jako v chorvatsku to neni, vyslo me to v italii stanim na polovinu penez, nez ted v chorvatsku .. zase nevis co jis, jidelaky maj jen italsky a nebo francouzsky (na elbe mozna i anglicky, ale na korzice zapomen)
- mooringy prakticky vsude meli, pokud tam bylo stani, an kotvu u mola jsem tam nenarazil

fotky mas treba tady .. jsou tam i ty mesta, jak jsem vyse popisoval
http://tom.adc.cz/yacht/0510_etrusca/
http://tom.adc.cz/yacht/0510_puntaala/index.htm
http://tom.adc.cz/yacht/0706_sardinie/
http://tom.adc.cz/yacht/0906_scarlino1/
http://tom.adc.cz/yacht/0906_scarlino2/

jestli mas dotazy, tak se ptej, mozna bych i nekde nasel ceny marin za SO42 z cervna 2009 :-)
jestli se ti podle fotky nejaky misto libi, tak ji posli a reknu ti, kde to bylo + tam jsou i mapy plavby (nekde)

mej se fajn
tom
Naposledy upravil(a) copycut dne stř pro 18, 2013 3:18 am, celkem upraveno 5 x.

Zpět na