objednávka z USA z ebay

Platby kartou, nákup jachtařských potřeb na eBay, na Aukru. Dobré obchody s loděmi a lodním příslušenstvím u nás v ČR, na Slovensku i jinde. A podobná problematika.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned říj 25, 2009 3:55 pm

Ješmá se mi právě líbí tahle:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/New-Main ... iesQ5fGear

ta je za 426 USD no a nová v ČR vychází na 11000 jen za materiál + práce, tak si myslím, že by se to mohlo vyplatit. Tak nevím kterou
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » ned říj 25, 2009 4:12 pm

s poplatky,proclenim a dopravou budes na nejakych 12 tisicich pri nove,nevyplatilo by se to koupit v cechach?nebo nekde v EU?
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » ned říj 25, 2009 4:22 pm

ta první plachta podle obrázků vypadá docela dobře. Do 200 dolarů bych do toho asi šel, výš ne.Přece jen je asi 6 let jetá.
A ušetřené peníze bych dal do nové kosatky (jestli tedy nemáš).
A jestli už máš novou kosatku, koupil bych tu novou hl. plachtu.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned říj 25, 2009 4:32 pm

Kosatku mám starou, ale tu nepoužívám, gena kterou používám je také už jetá, ale v celkem slušném stavu.
Problém mám akorát s hlavní plachtou, která není moc stará, ale rozměrově na tu loď nepasuje, je moc vysoká, tudíž ráhno je moc dole a překáží v kokpitu jak hlavám, tak kočárku a plánovanému bimini nad kokpitem. Ještě mi napadlo, jestli by šla ta plachta přešít ( zmenšit), ale to by asi také něco stálo a když by se koupila jiná a ta stávající prodala :?
smike
moderátor

Příspěvekod smike » ned říj 25, 2009 4:54 pm

plachtu bych nepřešíval, dal bys za to asi stejně jako za tu starší a ještě s nejistým výsledkem..
Tak zkus vydražit tu použitou (North je kvalitní značka) a když se ti to nepovede, kup tu novou...
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned říj 25, 2009 5:03 pm

Ok, já jsem to myslel, že přešívat to bude asi problematické, proto hledám jinou. Jak se pak ještě účtuje clo? Musím s tím pak někam jít a tam to přihlásit a zaplatit, nebo jak tohle funguje?
smike
moderátor

Příspěvekod smike » ned říj 25, 2009 5:18 pm

myslím, že do 200 dolarů je osvobození od cla, jak to ale přesně funguje, nevím.
To ti snad poradí někdo jiný.
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod bomba » ned říj 25, 2009 5:47 pm

Ahoj,když jsem si koupil přístroje v USA tušim,že osvobození bylo na nějakejch 20 D,mě to kamarád ve státech vybalil a použil ,pak to poslal do Čech za 50D, v Praze na letišti to prohlídli a pustili ke mně domů kde mi to přivezli DHL,Jestli ti to příde s origo fakturou,tak maš trošku problém se clem a DPH,u použité plachty bych měl strach co mi asi příde :o.Jestli máš plachet dost a jedná se ti pouze o ůpravu té hlavatky,tak mi ji pošli a já ti ji nechám velice levně udělat u kamaráda co plachty vyrábí.Ahoj.
formik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod formik » ned říj 25, 2009 7:53 pm

Charlie píše:.. Musím s tím pak někam jít a tam to přihlásit a zaplatit, nebo jak tohle funguje?

Většinou nikam chodit nemusíš (i když pokud chceš tak můžeš...), všechno zařídí spediční firma. Na základě tebou vyplněného Avíza (to ti pošlou) a commercial invoice provede jejich deklarant vyclení (může být zpoplatněno) a ty pak zaplatíš třeba při předání zboží. Pozor, clo a dph se vypočítává z celkové ceny tzn. včetně dopravy.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned říj 25, 2009 7:59 pm

to bomba: Děkuji za nabídku, pokud to zítra s tou plachtou nevyjde, tak se ti ozvu a nějak by jsme vyřešili tu co mám, nejdříve bych to musel proměřit, jak by měla vypadat, aby to všechno bylo ok, protože střih originální plachty nemám.

Jinak clo se do 150 euro (cca 219 USD) neplatí, takže zkusím tu použitou plachtu a uvidíme, dal jsem jim maximum pro přihazování, třeba to vyjde, třeba nee, prý to půjde bez cla, tak jsem na to celkem zvědav.
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bomba » ned říj 25, 2009 8:15 pm

Ahoj,nejsem v tom clení ůplně redy,ale tenkrát sem volal na celnici v Praze na letišti a tam mi řekli,že na ty větší bezcelní limity musíš to zboží osobně vést,když ti přijde poštou,tak je ten limit hodně nízkej,pro jistotu zavolej do té Prahy ,já jsem měl hodnotu toho logu 20D a byl deklarovanej jako použitej a přišlo mi to až před barák v rámci poštovného placeného doUSA.A s tim střihem to neřeš,dodáš pouze požadovanou délku a o ostatní se on postará a určitě budeš spokojenej.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned říj 25, 2009 8:37 pm

Ok díky moc.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » pon pro 13, 2010 11:10 pm

Strycek_Bidlo píše:No já jenom že když si přečtu Smluvní podmínky Sbazaru, je tam psáno že Prodávající je povinen kontaktovat kupujícího a prodat daný předmět za cenu v souladu s daným inzerátem.
Takže možná by právník pomohl, ale to bych musel být daleko větší prudil než jsem, abych si s tím přidělával starosti :D
Geronimo: Tak napište jak jste dopadli. Když pozitivně, tak já si pak od pana Donáta za korunu koupím tu druhou :good:
Náhodou jsem na vyhledávačí narazil na toto pak se dostal na tyto stránky a na toto téma a musel jsem se docela zasmát jak se dá o takové věci diskutovat. Je Alffa to napsal na 100% a taky pochopil. že bych prodal takové lodě za 1kč to bych musel nejspíš bejt pod litrem mofia. Jo v té anglii to tenkrkát vydrál ten vůz,ale to byla Aukce kde zapoměl napsat min.částku za kterou to prodá. Na e.bay se kolikrát stává že cena nedosáhla min.stanovenou a tu nevidíte jen přihazování. Ale vždy jsem tam měl napsáno v textu cenu nabídněte. jinak tu menší jsem nakonec za 400tis prodal
radar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod radar » pát lis 18, 2011 8:51 pm

Ahoj Lidičky

Koncem roku se chystám na pár dní přiletět domu z New Yorku. (přes Prahu)
Pokud by byl zájem mohu někomu přivézt nějakou "drobnost" z USA pokud si jí koupí přes e.bay (popř, jiné) a pošle na mou adresu.
Popř. po dohodě je i možné koupit u místního obchodu, WestMarine.

Zdraví Radar
radar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod radar » pon led 07, 2013 4:48 am

Pokud by chtěl někdo přívézt něco z New Yorku, USA co neváží moc a vejde se do kufru, napište SZ.
Přilétám 6.2. na Vaška a případně mohu předat i v Libštátě.
Radar

Zpět na