Rok výroby lodního motoru

Firmy, technika, servis, údržba, zkušenosti apod.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

david
moderátor
Reputace: 114

Příspěvekod david » ned úno 13, 2011 7:17 pm

meyer píše:David: že by?
To by bylo super.

jaký že by,

http://www.spspraha.cz/rejstrik/index.asp

tam zadej číslo lodě a sám uvidíš. kdybys sem dal fotku hned, mohl sis ušetřit čtení tady těch nejmíň 50% plků
meyer
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod meyer » ned úno 13, 2011 8:13 pm

už sem koukal, to je super. Alespoň člověk nabere nějaké to info.

Děkuji za info všem
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » ned úno 13, 2011 8:14 pm

Výborně, tak co napsal Tatas se nepotvrdilo :gun:
Ten
"kamarád" ti dal hromadu nepoužitelného šrotu a teď se ti směje za bukem, jak s tebou předpažil. Bohužel. Ani tisíc katalogů ve všech možných řečech ti nepomůže.

náhradní díly bych asi zháněl na e-bay třeba .at nebo .de . Ten servisní manuál vypadá takhle, je tam úplně vše včetně obrázků a postupu v bodech, prostě manuál pro servisáky.
manuál[img][img]http://img200.imageshack.us/img200/2498/p2130014.th.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
[img][img]http://img502.imageshack.us/img502/1967/p2130015.th.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img] [img][img]http://img577.imageshack.us/img577/5950/p2130016f.th.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » ned úno 13, 2011 8:18 pm

fishmastr i když bude mít 24 let tak je to bez problémů pokud je to tak jaks napsals, jen technickou ti dají na rok
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » ned úno 13, 2011 9:36 pm

to mayer: I když tomu možná nebudeš věřit, tak jsem rád, že to je jinak než jsem předpokládal. S tak pěkným člunem by byla škoda nejezdit. Jelikož doba používání
motoru nebude dlouhá, tak asi bude stačit jej udržet v provozu s minimem nákladů. Bude dobré zjistit (pokud to lze) od minulého majitele, kdy byla naposledy
měněna vrtulka ve vodním čerpadle v noze u úhlového převodu s vrtulí. To by mohl být hlavní provozní problém. V Navy centru v Radotíně, nebo v Czechmarine v Č. Buď.
ti na Johnsony věci (pokud vůbec ještě jsou) objednají. Těch firem, které vedou Johnsony je v ČR víc viz internet. Dobré je mít taky svíčky. S tím kupováním motoru
bych byl trochu opatrný, protože to jsou vyšší částky. U starších motorů bývají vyčvachtaná uložení v karburátoru a saje falešný vzduch. To je taky dosti drahá záležitost.
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod fishmaster » ned úno 13, 2011 9:55 pm

Ano to sedí.TK dají i na rok.Ovšem jak zde napsal Tatas o Evropský vyhlášce,která bude platit po celé EU,tzn.i na Slovensku,tak to je hloupost.Nikde není v EU psáno o věku motoru.Kdyby to tak bylo,tak v Německu padne cena starších motorů na minimum,nebo jsou gratis kvůli ekologocké likvidaci.Pokud vím,tak v Německu a ani jinde v Evropě neexistuje omezení věku motoru určeného k plavbě.Omezení je pouze technického charakteru.Jde o technický stav motoru a to znamená doslova únik oleje a jiných provozních kapalin.Věk jak zde tvrdí Tatas není důležitý.Jenom zde,kde je málo vody a tudíž lidí na vodě,z čehož vyplývá malý kšeft oficiálních dovozců lodí a lodního příslušenství mají dovozci lodí apod. šanci lobovat na ministerstvu dopravy,které rozhoduje a potom nařizuje vyhlášky na SPS.Je to smutný,ale tady jsme trapně a zbytečně Evropštější než Evropa.Jde ale ještě o otázku,zda-li jde o Evropskost(fuj to jsem použi hnusné slovo),když tzv. Evropská nařízení se kterými se zde všichni ohánějí vlastně neexistují. :gun:
lada0712
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lada0712 » ned úno 13, 2011 10:09 pm

Možná už nazrál čas, trošku vyvětrat na tom ministerstvu. Kdo má vlastně na svědomí tu vyhlášku? Vite někdo? Nechápu proč bych nemohl jezdit ze svým motorem 26 let starým.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned úno 13, 2011 10:36 pm

Přijde mi to na palici, když mám starý člun, abych na něj musel dávat nový motor, jako kdybych do Trabanta, nebo VW Brouka musel dát nový motor, protože ten původní je už moc starý.

Jinak nějaké omezení mají asi i v Polsku, protože když jsem kupoval přívěsnou Yamahu z které jsem dělal zástavbu motoru, tak se mě polák ptal, jestli s tím nebudu mít problém při přihlašování že u nich to kvůli ekologii nejde registrovat. Ale u mě to šlo ještě vyřešit změnou použití plavidla.
Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » pon úno 14, 2011 1:07 am

V Polsku to zatím tak jak u nás nemají, vím to protože z Polska motory dovážím. Mají něco chystat podobně jako u nás ale ještě to není. Běžně si cení starých šunek skoro stejně jako novších motorů. U nás ale bohužel vládne lobing jako prase a tak dlouho nám budou srát na hlavu dokavaď se neozveme a jelikoš jsme si už zvykli nadávat a nic s věcmi nedělat tak nám na hlavu budou srát ještě dlouho :cry:
gasolineman
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod gasolineman » čtv bře 31, 2011 7:50 pm

To meyer: Poslal jsem konkrétní dotaz k tomuto člunu a tétp problematice v SZ. Stále nepřečtena / nedoručena (nedoručitelná?). Můžeš se mi prosím ozvat? Díky!

Zpět na