Plavba - Sukošan

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Poděkování.

Příspěvekod Ferdinand » stř led 09, 2008 12:01 pm

Baharisi, dík ! Věděl jsem , že nezklameš! Zkusím to Kranje. Chci jet ze Sukošanu na Vis a tak nechci v sobotu večer stát ve Ždrelaci, ale dojet co nejdál na jih. To Kranje, maximálně zátoka Vučigrade je na hranici dojezdu. Jedu 21.6. tak by mělo být světlo až do půl desáté.
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » stř led 09, 2008 12:33 pm

Zo Sukosanu sa oplati si myslim hned v sobotu zajst na Zut pokial ste tam neboli, kedze cez Mali Zdrelac sa s tym vektorom nepresypete tak dokola .c) oplati sa lebo zatial sa mi nestalo aby som za Pasmanom nenarazil na delfinov.
http://www.vision.sk/photos/displayimag ... =14&pos=32

a je tam viac prijemnych veci

zive Vodice, krasny Sibenik aj s cestou cez Sibenicky kanal http://www.vision.sk/photos/displayimag ... =14&pos=48 s pokracovanim az do Skradinu cez kanon

Ja osobne mam rad marinu Jezera na Murteri, Primosten krasa, Trogir musi byt, ako pisal Dumber bacha na prudy, Brac alebo Hvar, Milna pohoda a Svetlanka :c), cestou naspat bud Rogoznica alebo Tribunj (petang s domacimi s crno vinom :c))) ) Kakan boje oproti Kaprije, myslim ze zatoka U Tratica, kuchyna do cca 21:00 karlovacko do nepamatam .c)))))))

tak asi tak
Naposledy upravil(a) prezident dne úte led 15, 2008 4:00 pm, celkem upraveno 1 x.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Sukošan-Vis

Příspěvekod pecho » stř led 09, 2008 4:21 pm

Já to jel a bez problému, protože bylo šeredně a cca v 18 hod. se vylepšilo počasí, tak jsme vyrazili na noc. Důležité bylo dostat se na moře mimo ostrůvky, to se nám povedlo nějak do 21-22 hod. zkrátka už za tmy a pak už jsme mazali na Vis do Visu, kde jsme přistáli v neděli kolem 14 hod. V pondělí ráno jsme se celně odbavili a ve čtvrtek navečer jsme skončili v maríně na Korfu, ale to už jsem tu někde psal. Zdraví Pecho
Naposledy upravil(a) pecho dne stř led 09, 2008 5:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř led 09, 2008 5:11 pm

Těší mě Ferdo tvá důvěra :oops:
21.6. vyplouvám z Baška Vody, v červnu jsem na Jadranu od 7. do 29.
Já bych nebyl tak při zdi, ze Sukošanu to v sobotu taháme aj na Žirje do Vele Stupice. Je tam takové množství bójí, že se mě ještě nestalo aby nebyla volná. Taková noční jistota. Účel světí prostředky, pokud není opravdu příznivý vítr, tak na motor. Ale v nedělu pak na Vis to je o to kratší, nemusí se spěchat a opájíme se jachtingem...
Tuto fotku z loňska teď mám jako wallpaper ;)
Obrázek
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Vis.

Příspěvekod Ferdinand » stř led 09, 2008 8:58 pm

Tož to teda nevím, ze Sukošanu(Ždrelace) do Vela Stupica na Žirje jsme jeli celou neděli. I s koupáním samozřejmě. Když vyrazíme ze Sukošanu v 17,00 odpoledne tak za 3,5 hodiny jsme někde u Kosiriny - tak to bylo před dvěma roky, tedy až na Žirje, to bych za světla nestihnul.
Jinak Vela Stupice je pěkná zátoka, a až budu velký, podívám se i na ten hrádek na kopečku.
No a ze Žirje na Vis nebo Biševo to tipuji tak na 7 hodin plavby s Bavaria 30 superextra rychlá jetboat :lol: . Už se móóóóc těším. :) Hlavně na to červené skoro portské víno ve Visu.
To prezident: Nevím jestli s tím projedu Ždrelacem, kvůli výšce. Je to ale taky dobrá varianta. Dík.
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » stř led 09, 2008 9:32 pm

Ferdinad -> Bavarkou 36 sme preliezli
, myslim ze na 38-ckach a vyssie uz vsak boli zakaz :?
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř led 09, 2008 10:50 pm

zdrelacem vektor 361, 401, sas39 projede :-)
vim ze bavaria 42 match uz ne :-(

bavarka 38 by mela taky projet - ta je mala, ale vyzkouseno to nemam. koukni na lodi do papiru, podjezdna vyska mostu je 16,5 mna
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř led 09, 2008 11:01 pm

U těch lodí se nedá říct že ta a ta vleze pod Ždrelac a ta ne. Je to o tom, jakým stěžněm ji majitel osadí. A dávají na ty lodě kde co. Zažil jsem i E333 se zákazem a B38 s povolením. To samé platí i o kosatkách. Třeba ACčko má na všech nových lodích tuším 6/8 oplachtění a je to dost znát.
Spousta lodí, má co se týká Ždrelace, má v kokpitu samolepku, ale stejně se vždy ptám při check-in. I na to odkud log počítá hloubku. Je prostě potřeba mít naplánované dvě varianty a po příjezdu se přizpůsobit.

Já vím, že to Žirje je v sobotu záhul. Ale dá se to udělat, opakuji že volnou bóji tam najdeš i o půlnoci, a katapultuje tě to od Sukošanu daleko na jih. Druhý den jsi na Visu a ejchuchů.
Nahlédl jsem do záznamů GPS z r. 2005. Vypluli jsme 14:57, na bóji jsme byli v 21:35. Upluto 38 mil. Odtud na Vis to je přímou čarou cca 40 mil a to si už užíváš. Loď se někdy podaří převzít i ve 13:00, když tomu trochu pomůžeš...
Ale jaké si uděláš, takové to budeš mít. Já jenom že to jde. To neznamená, že musíš. Když tak si pak můžeme cinknout.
mycroft
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mycroft » čtv led 10, 2008 1:04 pm

To Ferdinand: V zátoce Triluke pokud vím nejsou bóje, zato skládka z dálky viditelná. :cry:
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Mycroft

Příspěvekod Ferdinand » čtv led 10, 2008 1:09 pm

Jo, díky v pohodě, popluji na Murter do Vučigrade, nebo až do Vela Stupica na Žirje, podle toho, kdy nám předají loděnku.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » čtv led 10, 2008 7:17 pm

V Triluke ani pri Žižanji bóje nie sú, v lete som tam kotvil. Na Vrgade medzi Sv.Andrija po mestečko Vrgada bóje sú. Priamo v zátoke Sv.Andrija sa kotviť nedá, len katamarany a motoráky.
Carlos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Carlos » ned led 20, 2008 2:16 pm

jerryx píše:zdrelacem vektor 361, 401, sas39 projede :-)
vim ze bavaria 42 match uz ne :-(

bavarka 38 by mela taky projet - ta je mala, ale vyzkouseno to nemam. koukni na lodi do papiru, podjezdna vyska mostu je 16,5 mna

potvrzuju, vektor 361 s velkou rezervou :good:
FD68
návštěvník fóra
návštěvník fóra

bacha na plnou nádrž

Příspěvekod FD68 » čtv úno 21, 2008 9:36 pm

V sukošanu si kolega půjčil elána, na budíku plná nádrž a pak jsem ho táhnul s Kornat s prázdnou, doporučuji při výjezdu buď do nádrže vrazit klacek, nebo jí zkusit dotankovat, není to dobrý pocit v 8 večer někoho takle lovit :crazy:

Zpět na