dovoz jachty z usa

Zajímavosti o lodích, rady a tipy atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

dovoz jachty z usa

Příspěvekod mikiviki » čtv srp 30, 2007 1:00 pm

Jak moc se ne-vyplatí dovézt plachetnici ze států ? Líbí se mi hunter 23.5, nebo 240 a za velkou louží je to výrazně levnější. kupoval bych to i z trailerem. kdo má zkušenosti a poradí jak na to ? dík za každé info :P
alffa
Site building team
Reputace: 2

Re: dovoz jachty z usa

Příspěvekod alffa » čtv srp 30, 2007 1:36 pm

mikiviki píše:Jak moc se ne-vyplatí dovézt plachetnici ze států ?kupoval bych to i z trailerem.

No záleží na tom, jaký zvolíš způsob přepravy.
Nejlevnější by byla přeplavba po vlastní ose. Třeba najmout i posádku.
Co s trailerem, to ale nevím. Nejspíš prodat trailer v USA a zaplatit posádce alespoň letenky.
Nebo nechat převézt i s trailerem lodí. Za ty prach to tady pořídíš také. ;)
Pak už zbývá jen počkat na zimu a přejet přes Aljašku, Kamčatku, Čukotku, nebo jak se to tam všechno jmenuje, a šup přes Sajuz-nerušímnyj do Evropy.
Utratíš „jen za pohonné hmoty a pár konzerv“. :lol:
alffa
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod RadekS » čtv srp 30, 2007 2:28 pm

Jo, ale to by musel shodit kola a nasadit lyže.
:crazy:
Spíš nasadit pásy :? alffa
Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv srp 30, 2007 2:57 pm

Přečti si např. http://jachting.info/modules.php?name=F ... opic&t=327
a kontaktuj dana, ten si svoji loď dovezl ze států....
tady máš fotky lodě: modules.php?name=coppermine&cat=44
married
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod married » čtv led 24, 2008 9:45 pm

V USA pořídíš loď výrazně levněji než v Evropě. Vybírej loď na východním pobřeží. Kupuj s vlekem, potom můžeš použít služeb www.hual.com která přepravuje dopravní prostředky z USA. Je to nesrovnatelně levnější než kontejner nebo kusovka. Na stránkách Hualu jsou trasy a jízdní řády, vše se dá vyřítit po telefonu. Já jsem vezl 8m loď z Baltimore do Amsterdamu za 1600USD. V Amsterdamu jsem ji proclil a zaplatil DPH. Kamion do Prahy stál 14000 Kč. Takže pro orientaci, loď v hodnotě 450 000 Kč mě stála sakumpikum
126 000Kč. Přeji hodně úspěchů ve výběru. POZOR, nezapoměň se předem domluvit s prodávajícím jestli Ti to odtáhne do přístavu kam zajíždí Hual.
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » čtv led 24, 2008 11:12 pm

no tak to je parada,v kterem roce jsi to prosim te dovezl?
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » sob led 26, 2008 12:10 pm

Tak jsem vyse uvedenou spolecnost pozadal o 2 kvoty, jednu Jacksonville,Florida - Amsterdam,druha byla z holandska do karibiku.Odpovedeli mi,ze si uctuji 64 USD za kubicky metr + nejake dalsi poplatky.Pri prumernem objemu osmimetrovka na privesu 75 kubickych metru,pocita se delka lodi na privesu po konec oje cca 10m krat sirka cca2.5m krat vyska cca 3m,mi to vychazi na min 4800 USD.Tak nevim jak jsi Married vykouzlil tu cenu.No a kamion Praha-Amsterdam a zpet za 14 000 KC,to snad jedine ze ho vlastni tvuj bracha a odjedes si to sam za "usetrenou"naftu,ne ;) ?Kazdopadne to nejsou standartni ceny,bylo by fajn kdybys mohl alespon naznacit,jak ses k nim dostal 8) .
married
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Dovoz lodě z USA

Příspěvekod married » úte led 29, 2008 11:20 pm

Dane, vysvětlení je jednoduché. Já jsem vezl loď z Baltimore, což je poslední přístav v USA kam Hual zajíždí, do Amsterdamu což je první přístav v Evropě, čili nejkratší možná cesta.
Z Floridy pojede Tvoje loď minimálně ještě přes pět dalších přístavů na východním pobřeží, nez vyrazí směrem k Evropě. Však je to vidět na jejich webu jak jezdí.
Co se týká kamionu, tak s ním nejel ani můj brácha ani já. Objednal jsem si to přes spedici kterou jsem někde našel, už nevím kde. Byl to vytěžovák, takže jsem platil jen jednu cestu a to ještě ne celou protože se k tomu vešelo ještě několik rolí papíru jako další vytížení. Výběr lodě nechce uspěchat a je třeba zvažovat i lokalitu kde koupit s ohledem na dopravní náklady. Já jsem hladal loď na sladké vodě a v Pennsylvanii abych to měl co nejblíž. Přeji hodně úspěchů.
P.S. Bylo to v r. 2004
Luděk
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » stř led 30, 2008 12:18 am

Ludku,nejak mi to porad nevychazi,mohl bys prosim jeste upresnit co to bylo za lod co jsi vezl,myslim rozmery a tak?to byl motorak?S tim kamionem jsem si to tak nejak predstavoval :)
married
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Dovoz z USA

Příspěvekod married » stř led 30, 2008 4:03 pm

Dane,
momentálně marodím, ale jak se dostanu do kanceláře, kde mám všechny doklady od dovozu, tak se je pokusím naskenovat a pošlu Ti je.
Pro informaci. Je to motorák Bayliner s vlekem a přesné rozměry budou v těch dokladech co Ti pošlu. Vím bezpečně, že šíře je 2,5m a délku odhaduji na cca 8-9,5m i s ojí. Výška cca 2,1m.
Jinak Ti ještě řeknu, že jsem 5 měsíců po nocích hledal na netu než jsem našel tu správnou kombinaci, tzn, vhodná loď - vhodné místo nákupu s ohledem na transport.
Měj se.
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » pát úno 01, 2008 12:01 am

Tak bohuzel i z Baltimoru stejna sazba 64 usd,tak nevim.Asi se neco zmenilo,ale Tebou uvadena cena uz neni aktualni.Jinak s tema papirama se Ludku neobtezuj,diky za nabidku.Ja jsem vezl svoji plachetnici z Brunswicku v Georgii do Bremerhaven koncem r.2005 a zaplatil jsem pres Atlantik podstatne vic,tak jsem chtel jen zjistit,kde udelali soudruzi z NDR chybu :),Ale asi neudelali.

Zpět na