Průkaz "jachting.info", klubová vlajka, nebo obojí

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » pon zář 17, 2007 5:41 pm

asi nejlepší návrh je od Alffa, dávám hlas pro vyvěšenej půlitr.

jinak s týhle diskuze mám už jen pocit, "jestli nebudu po mým, tak se mnou nepočítejte"

Rád si vyvěsím cokoli na čem se tady shodnete, třeba i kus hadry z bezpečnostní vesty. V této diskusi aktivně končím, budu jen hlasovat, pokud bude k čemu.
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » pon zář 17, 2007 6:35 pm

to Wlady
mám podobné ne- li stejné názory a to družení a organizování mě bytostně vadí proto jsem se k tomu vyjádřil ze začátku. Otázka té vlajky - něco na tom je, ale takovou věc musí připravovat, jen malá skupinka lidí co ví o čem je řeč myslím tak do 5 osob. Ta by měla navrhnout nějakých řekněme 5 řešení a o těch dál jednat . Jak vidíš, když je do diskuse zapojeno mnoho lidí cesta je klikatá. Jednomu vadí barva, druhému písmo, třetímu velikost ...atd. To je ta přílišná demokracie která k řešení problému nepřispívá. Je zajímavé sledovat tuto debatu a celkem bych si typl jak to dopadne……… Tím se nechci nikoho dotknout jen nastínit řešení aby se věc pohnula z místa.
Berty
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » pon zář 17, 2007 8:40 pm

Jerrix, kámo, čo blázniš s tým hlasovaním, jasne sa napísalo, že to necháme uležať a budeme to riešiť až na jar. Tak to hlasovanie prosím ťa sekni.
Opravujem a dopĺňam, tuším sa situácia zmenila a stále sa mení. Hlasovať sa už chce hneď. Zmenilo sa aj zadanie, zo signálnej vlajky to má byť vlajka propagačná. Potom zmeňme tvar vlajky, zabudnime na plamenec a dajme obĺžnik. Ako propagačná vlajka je najlepšia Allfova, akurát v tej oranžovej farbe bude dobrá akorát na ten sťažeň, alebo stožiar.
jerryx
Site Admin
Reputace: 66

Příspěvekod jerryx » pon zář 17, 2007 10:04 pm

2 tomaskre: jsem velice rad, ze to napsal i nekdo jiny nez ja (myslim to "jestli nebudu po mým, tak se mnou nepočítejte")
2 berty: asi mas pravdu, moc demokracie skodi :-(
2 denis: ja nic, ja muzikant, places na spatnym hrobe ... (musis na libora :P)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon zář 17, 2007 10:29 pm

To Jerrix, šak som to potom opravil, plynule sa mení zadanie a aj ostatné už napísané. Nezávisle na tom kto to chce hlasovať, tak si myslím že je to uponáhlané. Libor chce asi ten prapor vyvesiť v Brne na výstave, ale práce kvapná.... Když nejde vo zdraví, tak de vo "censored", hovorí klasik a dnes to možme mierne modifikovať a povedať: když nejde vo prachy, tak de vo "censored", tak nač ten spěch.
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4

Příspěvekod Wlady » úte zář 18, 2007 4:53 am

Ahoj.
No, i když Liborovi přiznávám určitá privilegia, tenhle spěch je silně přehnaný.... Nemyslím, že jsme už tak daleko. Minimálně by to chtělo vyzkoušet různé barevné varianty existujících návrhů atd. Doufám, ostatně už jsem to sem i psal, že možná vytváříme symbol na mnoho let dopředu a to by asi chtělo trošku větší péči a lámání hlavy! Krom toho je nová sezóna daleko a kvůli jedné výstavě mi to přijde naprosto zcestné....
Nebo ať si Libor vybere symbol "svého" webu (to je nepochybně jeho nezcizitelné právo) a my ostatní se můžeme v klidu vrátit k ptákovinám...Jsem pro a hlasuju pro pirátského smajlíka nebo muchomůrku!!! Toho oficiálního hlasování se v této podobě zúčastnit rozhodně nehodlám!
Wlady

PS: Kdyby už asi nebylo pozdě, souhlasil bych s bertym. Rozhodovací proces bych pak navrhl dvoustupňový = nejprve dát plénu k posouzení grafickou stránku věci, tj. všechny návrhy ve jednotném barevném provedení a u favorita/tů pak zalaborovat s různými barevnými variantami...
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte zář 18, 2007 7:33 am

Možná pánové Vám to připadá jako spěch, co se vleče šak neuteče. Ale pokud máme mít něco hotového na příští sezónu, je třeba něco dělat. A to jsme na začáku. I výroba a distribuce potřebuje nějaký čas. Už na 6 straně tohoto topicu jsem napsal časový rámec na žádost jednoho z Vás, který nikdo nerozporoval, ani se neobjevil jiný a z toho tedy vycházím:

Koncepce a termíny:

1) barvy - hlasování na internetu ve fóru, termín do setkání v Brně
2) logotyp (co bude na vlajce) - návrhy hlasování na internetu ve fóru, z nich postoupí do Brna na setkání poslední 3-4 návrhy do finále, kde vybereme 2 nej
3) o konečných dvou návrzích kompletních (v barvě s vybraným motivem) zpřipomínkovaných v Brně, necháme hlasovat na webu do cca konce března
4) začátek dubna výroba
5) od konce dubna prodej, tak aby na sezónu 2008 už bylo vše hotové a v běhu

Pokud to nebude mít +- tento časový horizont, tak se tu na toto téma budeme bavit ještě 2 roky bez konečného výsledku. Vím o čem mluvím.
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » úte zář 18, 2007 5:08 pm

Ahoj, poruším slib,

zítra bych snad mohl mít rozpočet pro vyšívanou vlajku, ani nezáleží na počtu barev jako na počtu stehů. Logo na tričko o velikosti 4x4 cm "stálo cca 35,-Kč". Zadal jsem rozpočet pro 200, 500 a 1000 kusů. Čepice cca od 85,- do 120,- (bavlněné). Jen sem zvědav jestli se celá věc někam pohne, nebo ..... . Spíš vidím tu druhou variantu.

Ahoj Tom

P.S. ... a v hlasování se hlasuje pro návrh loga, barvy nebo kompletu?
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Wlady » úte zář 18, 2007 5:13 pm

Ahoj.
Tak jsem trochu v rozpacích...První zmínka o recesistické vlajce, míněné jako pozvánka na družný pokec (ať žijí smajlíci a muchomůrky.... byly to návrhy zcela v duchu původního zadání), se objevila v příspěvku od Pepy 11.9. Klubová a "webpropagační" vlajka se z toho vyvinula až posléze, resp. byla některými účastníky diskuze z celkem pochopitelných důvodů upřednostněna.
Takže suma sumárum, po 7 dnech amatérských výtvarných pokusů s neujasněným zadáním máme nyní skoro dva měsíce hlasovat. Následně pár vyvolených účastníků brněnské výstavy vybere favority a o nich budeme pro změnu hlasovat více jak čtyři měsíce a pak se začne s výrobou....ó jak typicky českodemokratické.

Myslím Libore, že by bylo podstatně férovější prohlásit, že se ti líbí jeden konkrétní návrh (to jsi ostatně už udělal) a chceš aby byl logem a vlajkou tohoto webu. Naprosto nic proti tomu, už jsem zde několikrát konstatoval, že právo na to nepochybně máš! No a my "zbývající" se svobodně rozhodneme, zda se při svých plavbách k té propagaci připojíme či nikoli. Případně, a to by se mi velmi zamlouvalo, si zvolíme nějakou srandavlajku, která teprve v kombinaci s tou oficiální (nebo, chraň příroda, třeba i bez ní) bude znamenat touhu po sdružování....takové (či jakékoli jiné) oddělení obou významů se mi ostatně zdá i potřebné.

Je jasné, že všem se zavděčiti nelze a demokracie není samospasitelná. Již staří Římané......ji v krizové situaci zrušili a zvolili si diktátora. Takže navrhuji upravit termíny a volit postup a lá berty nebo......viz výše.
Wlady
jerryx
Site Admin
Reputace: 66

Příspěvekod jerryx » úte zář 18, 2007 6:44 pm

takze lidicky diskutujte, neperte se a ne, ze zvolite neco, co se mi nebude libit :evil:

more vola :jupi: cauky
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte zář 18, 2007 6:48 pm

To Wlady:
Jasně, jsem také pro. Alespoň se můžu vrátit ke své oblíbené modré. Od toho je diskuzní fórum a diskuze, z které vyplynulo, že to musíme rozdělit na 2 díly:

1) klubová vlajka a vše navazující - jako znak příšlušnosti ke komunitě (čepice, trika atd.)
(zde pokračujeme v započatém....hlasování a návrzíchatd.)

2) recesistická vlajka - jako signál pro setkání

(udělám nový topic a šoupnu tam ten smajlík a další na vaše vyžádání. Zatím takových návrhů není mnoho)

Navrhuji hlasování vymazat a začít po rozdělení znovu, pokud budete souhlasit.

Vidím, že jsme na tom dobře a můžeme si dovolit 2 vlajky. Než to rozdělím, vyjádřete se k tomuto řešení.

PS v Brně nebudou žádní vyvolení, každý je zván.
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » úte zář 18, 2007 7:13 pm

Ahoj
Delší chvíli jsem nebyl přítomen a nečetl jsem příspěvek od Wladyho. Smolil jsem vlastní přispěvek. V poslední chvíli před odesláním jsem přeci jen juknul a vidím co Wlady napsal a reakci Libora. Přemýšlím, zda ten můj mám smazat.
Nesmažu jej, dám jej sem s vědomím, že jdu pozdě, ale přeci.
Pepa
Naposledy upravil(a) Pepa dne úte zář 18, 2007 7:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Pepa
moderátor

Příspěvekod Pepa » úte zář 18, 2007 7:15 pm

Ahoj všem
Nemohu jinak, než napsat těchto pár řádků, jak výraz obdivu vůči uživatelům stránek jachting info a zároveň jako projev hlubokého zklamání, jež na mne z tohoto topicu /tématu / postupně padlo.

Co tím chci vlastně říci, vysvětlím trochu podrobněji.

11. září
po recesní úvaze o možnosti vytvořit pro Richarda kapitánský průkaz, jsem téhož dne nadhodil jako reálnou myšlenku vytvořit vlastní vlajku jachting info, kterou bychom si mohli vyvěsit na svých lodích jako projev sounáležitosti s naší „jachtařskou rodinou“, sdružující se na těchto webových stránkách.

To co následovalo, bylo naprosto nečekané a vyvolalo ve mne onen hluboký obdiv.
Dá se říci, že desítky lidí v průběhu 24hodin reagovaly. Do třech dnů si téma přečetlo přes tisíc lidí a bylo hodně přes sto příspěvků. Takovou explozi ještě žádný topic nezažil.
Vlajka se stala miláčkem. Jachtařská obec dala najevo, že by ji chtěla a začala společně a klidně, napíšu nadšeně a iniciativně uvažovat o její reálné podobě. Ani jsem nestíhal číst, natož něco napsat. Byl jsem jednoduše v těch dnech dosti zaneprázdněn. Sledoval jsem jen, jak ti nejrychlejší grafici, malíři, prostě kdokoli, kdo chtěl, jistě po nocích tvořil první nesmělé krůčky k návrhům, mnohdy za asistence jiných. Nádherné a děkuji všem.

Smutek a zklamání / velmi mírně řečeno/ přišlo ovšem stejně rychle.
Nebudu jmenovat co kdo řekl, tolik času nemohu obětovat, abych to správně opsal z 10 stran tohoto topicu. Uvedu jen myšlenky jež zde zazněly a v mé hlavě zůstaly.

…..příliš mnoho demokracie
…..příliš mnoho lidí do toho kecá
…..je to od mantinelu k mantinelu
…..mělo by do toho mluvit jen pět lidí
…..atd. atd.

„kteří jsou ti vyvolení a kdo je ustanoví ???“

Má li to být vlajka nás všech, máme li ji za svoji přijmout, mám li mít chuť ji vyvěsit, proč by se nemohl vyjádřit každý kdo chce a jak chce. Taková omezení či úvahy o nich odmítám.
Rovněž jsem přesvědčen, že každý, kdo chce a dokáže vytvořit jakýkoli její návrh, má právo jej předložit k hlasování.

Zrodily se termíny, jež jsem naprosto nechápal a chtěl jsem dát návrh na klidnější postup, vždyť času je dost. To se také ozývalo ze všech stran – marně.

Libor stanovil termín tvorby vlajky / podávání návrhů/ do boat Brno to je 8. listopadu.
Před Brnem se měly hlasováním vybrat 3-4 návrhy.
V Brně budou vybrány dva návrhy konečné.
Do konce března budeme hlasovat o tom, která ze dvou vlajek v Brně vybraných zvítězí.
Duben výroba.

Než jsem stačil urvat chvilku a napsat první příspěvek do topicu „vlajka“ o termínech. Je vše UZAVŘENO a ZKONČENO.

Pro pochopení toho, co naprosto nechápu a s čím nesouhlasím.

11. září vzniká myšlenka o vlajce
17. září, tedy po Š E S T I dnech je spuštěno hlasování o výběru vlajky.
Šest dní bylo na tvorbu, návrhy, vyjádření, klidnou oponenturu či jen rozpravu.Samozřejmě, že prvotní exploze by se pomalu zklidňovala a myšlenky či návrhy by se krystalizovaly.
Teoreticky, když dnes někdo odhlasuje, již nemám další hlas pro lepší vlajku, jež navrhne někdo zítra. Jistě třeba další chtěli dát své návrhy, ale copak to je možné za šest dní, po večerech, když si s tím chcete pohrát?? Nikdo neřekl, že to za šest dní ukončí.

ZAHÁJENÍ HLASOVNÍ JE UKONČENÍ TVORBY NAD JAKOUKOLI POCHYBNOST.

Jinak řečeno

ŠEST DNÍ BYLO NA DISKUZI O VZHLEDU VLAJKY A JEJÍ ZROD

PADESÁT DNÍ BUDETE VOLIT MEZI 9 NÁVRHY

Protože to ostatní jsou vlastně variace na návrh základní, ale i když jich je řekněme 20. klidně jich může být třeba 40 nebo i 50. Jsme soudní a postupným hlasování vybereme tu nejhezčí, tu správnou, alespoň dle většiny a věřím, že i menšina takto vybranou vlajku přijme za svoji.

TŘI A PŮL MĚSÍCE, 110 DNÍ BUDETE VOLIT MEZI ..A…..a…..B
JEŽ KDOSI ZVOLÍ V BRNĚ.

/od boat Brno do konce března/
Proč v Brně? Tam přijede 10-20-30 možná víc osob. Někdo onemocní, jiný tam jet nechtěl, či nemůže z jakéhokoli důvodu. To není reprezentativní seskupení. Proč by celá volba nemohla probíhat zde na stránkách?
Že nebudeme vidět barvy látek v reálu, ale jen nafocené – to přežijeme.

Možná už vím, proč rázem utichla diskuse k vlajce.
Možná jste si někteří řekli, stejně jako já, „takto jsem to nechtěl, nerozumím tomu, nevím co tím kdo sleduje“ Takto se nerodí vlajka všech. Já ten pocit mám. Nepřijmu li ji za svoji, potom nevím proč bych ji měl vyvěšovat.

Tímto prosím Libora, aby znovu uvážil posloupnost termínů a jejich délku pro jednotlivé fáze a hlavně, aby se znovu zamyslel nad šesti dny, jež byly nechány na zrod této vlajky a celkem sto šedesát dní na hlasování.
Nadšení a zájem u většího seskupení lidí je věc křehká, ale věřím, že se k té myšlence znovu vrátíme, bude li ta možnost dána.

Je také možné, že to já vidím špatně a správnou myšlenku či postup podkopávám. Potom prosím o přímou řeč. Přesto, toto je můj názor na věc.

Pepa
Naposledy upravil(a) Pepa dne úte zář 18, 2007 7:53 pm, celkem upraveno 1 x.
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 13paja » úte zář 18, 2007 7:27 pm

Někde jsem tady četl, že zbytečnými příspěvky noví uživatelé sbírají body aby se mohli zařadit mezi vyvolené.
Vracím se k mému příspěvku za 17.9. kdy mě Libor dal jasně najevo, že zadání je dáno.¨
Konstatuji, že je možná dáno, ale není ctěno.

Do Brna je času dost a děsí mě dvě vlajky (sranda vlajka a oficiální klubová). Potom i někdo z nás může být členem jiného klubu a dalšího a českého a slovenského a pak se ty vlajky budou tahat na špagátku za lodí a ještě na delším špagátku a pak to nazveme hydrodynamická brzda v silném větru :sorry:

Abych nezapoměl, dnes jsem byl u grafika a návrhy, které mě předložil jsem nevzal, protože byly moc složité. Tak snad až se vrátím z lodi, tak bude něco použitelného 8)
Pepa
moderátor

Příspěvekod Pepa » úte zář 18, 2007 7:29 pm

To Wlady
Díky za to, že jsem v tom nezůstal sám. Byl jsi o dvě hodiny rychlejší, i když já to vlastně po chvilkách tři hodiny smolil. :cheers:
Pepa
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 13paja » úte zář 18, 2007 7:33 pm

Pepa to napsal hezky :good: Pepo dík
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte zář 18, 2007 7:55 pm

[mod]To Pepa
to všichni
Ač ne zcela ve všem musím ti dát za pravdu, velkou pravdu. Nějak se to uspěchalo.
Jen mám jedinou obavu - aby na začátku příští sezóny byla jedna vlajka a navíc přijatelná pro všechny prostě k dispozici.
Hlasování mažu - všichni mají hlasy pro stávající i nové návrhy. Posílejte vesele dál, čím více, tím lépe.
Termíny ruším. Zůstavá jedinný- do zahájení sezóny 2008 musí začít distribuce pro zájemce. A v Brně si jen pokecáme o tom jak to kdo vidí, co dál, atd.
Informační expolze byla opravdu silná a zasáhla mě naplno. Omlouvám se těm, kteří tímto postupem byli zklamáni, že jsem neudržel dostatečný odstup.
Zůstává mým přáním aby to byla vlajka opravdu všech. Snad se nám to i podaří. ;)

Koncepce a termíny:

1) návrhy se přijímají až konce února

2) hlasování předpokládám, po dohodě zúčastněných, březen - duben 2008

1) začátek května výroba

2) od konce poloviny května distribuce/ prodej, tak aby na sezónu 2008 už bylo vše hotové a v běhu
[/mod]
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » úte zář 18, 2007 8:33 pm

To Pepa
Ani se mě to nedotklo i když jsi mezi řádky označil mne, že chci lidi nějak třídit na vyvolené a ty ostatní. V životě jsem řešil nejeden projekt a tak jsem chtěl nastínit řešení které vede k cíli.Podotýkám jedno z mnoha řešení:
1.musí být zadání to je- vlajka
2. Jaká? heraldický základ, nebo hadr – Jestli heraldický je dán rozměr, tvar barva…. Atd. toto řešení by měl někdo prosondovat nebo se k tomu vyjádřit někdo kdo s takovým martýriem má zkušenosti úkol: konkrétní osoba a termín:
3. Hadr ten si může sešít každý sám , jak má vypadat stačí hrubé zadání a jeto. Nebo to má být také reprezentativní? Odpověď zní ANO.Akceptujeme návrhy ANO,jaké je pro ně zadání? Hrubé rysy ANO.
4.Příjem a vyhodnocení návrhů do: Pak zadat grafikům, zadání, přibližné barvy, tvaru, velikosti a loga Úkol konkrétní osoba termín.
5. Diskuse k návrhům od grafiků – podání a vyhodnocení připomínek do termínu:
6. Návrh konečného řešení.

Mezi tím kdo to ušije?, kolik stojí ušití ? Jak by vypadal potisk a jeho trvanlivost atd. atd.

Jestli si myslíš Pepo,že každou otázku mohou řešit všichni a bez termínů tak si osobně myslím , že je to běh na dlouhou trať. To byla základní idea. A není mi z toho smutno. Jestli příspěvek vyzněl tak, že chci někoho poučovat tak z toho mi smutno je.
Berty
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte zář 18, 2007 8:46 pm

Takže sa viacerí zhodneme v tom, že treba trochu spomaliť. Mňa zaskočil ten prechod z poznávacej vlajky na klubovo propagačnú, to som nepostrehol a bolo mi nejasné prečo na tak malú plochu niekto chce narvať nápis. Zdálo sa mi to nelogické. Ešte viac ma zaskočil manažerský spôsob riešenia. Teraz bolo pár pekných dní, tak do tmy makám na lodi a nestačil som detailne vnímať všetky príspevky a naráz BUM, hlasovanie.

Tak sa vyjadrím k tomu nápisu na vlajke. V zásade ten nápis nebude prekážať, ak by sme sa zhodli na nejakej oranžovej, tak bude dostatočne svietiť s nápisom, alebo bez neho. Nevýhoda je, že takáto vlajka sa musí niekde vyrobiť, treba zaplatiť celú várku, a keď o ňu niekto požiada, tak ju treba zabaliť a ísť na poštu. Ešte je otázka kolko bude stáť.

Naproti tomu výhoda vlajky samodomo vyrobitelnej je, že táto tortúra odpadá a kto ju naozaj bude chcieť mať, tak si ju spravý sám. Aj tak si myslím, že viac ako 20 vlajok nebude vyvesených.
Samozrejme otázka je, načo ju budem niekde v HR, alebo inde vyvesovať. Ja som to pochopil tak, že v kalendári sme napísaný viacerí v tom istom termíne, tak si vyvesíme vlajku aby sme sa lahšie našli. Ja som teraz v lete kotvil deň a noc vedla S/Y Maris a zistil som to až keď odplávala.

Je tu dilema, či jednu, alebo dve vlajky. Dve vlaky nie je zlé riešenie. Môže sa vyrobiť jedna, dve, tri vlajky reprezentačné, ktoré sa môžu vyvesovať tam kde to má opodstatnenie a kde je propagácia tohto webu žiadúca a možná. Ale ak si v HR vyvesím vlajku s nápisom www.jachting.info, tak komu to tam čo povie? Ak si to vôbec niekto všimne.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » úte zář 18, 2007 8:57 pm

To berty,
Pepa na tebe určitě neútočil. :!:
Jinak to co píšeš lze podepsat.

Také si k tomu něco řeknu, jen nejsem tak rychlý.
Tak prosím o trpělivost. Píšu asi jako Pepa, baj-vočko, 3 hod.
alffa
P.S.
I k Denisovi, len "vydržať". ;)
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte zář 18, 2007 9:10 pm

Denis píše:.... Nevýhoda je, že takáto vlajka sa musí niekde vyrobiť, treba zaplatiť celú várku, a keď o ňu niekto požiada, tak ju treba zabaliť a ísť na poštu. Ešte je otázka kolko bude stáť.

Toto bych zatím neřešil. Řešení možná vyplyne z jednání s jedním podnikatelským subjektem, který má eminentní zájem na spolupráci ve stylu generální/hlavní partner webu či něco podobného a součástí má být i spuštění elektronického obchodu zde nebo jinde ;) . Přes tento obchod by se pak řešila distribuce vlajek, možná budou i dotované atd. Vše je v jednání.
Samodomo výrobě nevěřím. To jich pak nebude vyvěšených ani 20 :hmm:
MARIS
moderátor
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

vlajky

Příspěvekod MARIS » úte zář 18, 2007 9:29 pm

Již podruhé v krátké době musím konstatovat:Denisi,hovoříš i mými ústy.Uvádí názorně,že vedle sebe kotvily dvě lodě,a kdyby byly označené stejnou vlajkou,tak bylo hned jasné o koho jde.A takhle.... :cry: :cry: Samozřejmě jak jsem již dříve psal,každý má možnost se domluvit s někým podle kalendáře akcí a to soukromě,Taky jsem toho letos využil při setkání s Pepou(ta slivka nebyla tak špatná,že Pepo),nevím jak Pepa,ale já z toho setkání mám velmi dobrý pocit.Jsem také toho názoru,že mohou být dvě vlajky,jedna oficiální klubová,reprezentační a s patřičným logem a druhá poznávací pod sáling.
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 13paja » úte zář 18, 2007 9:40 pm

:good: To je řeč. Jak jsem již jednou napsal, jsem schopen se na výrobě a distribuci podílet. Hlavně, že jsme dostali rozum :) :) :)
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Wlady » úte zář 18, 2007 10:43 pm

Ahoj.
to all: Sláva, že by zdravý rozum zvítězil??

Něco k těm dvěma vlajkám, když už jsem s nimi začal. CHCI, rád a dobrovolně, propagovat tento web při každé plavbě. Oficiální vlajka by asi opravdu měla být důstojná a docela by mě potěšilo, kdyby působila i trochu "luxusně a vznešeně", to už jsem tady ostatně též psal. Na druhé straně NEMÁM na lodi každý den a po celých 24 hodin chuť řešit, zda si s někým neznámým, byť pravděpodobně názorově blízkým, vypiju nějakou tu decku či nikoli. Takže nechci-li tu klubovou vlaku v případě touhy po klidu a samotě spouštět, vidím jenom dvě možnosti. Buďto si stanovíme pravidla pro setkání a pozdrav "spřátelených" lodí, což je na moři stejně obvyklé a v jeho rámci si nějak potřebu družení sdělíme s rizikem, že případné odmítnutí bude vypadat hloupě. NEBO podlehneme recesistickým choutkám a oživíme smajlíka a spol. a stvoříme další vlajku s příslušnou symbolikou...

to Pepa: Nic si z té stříbrné medaile nedělej, náhodou mi vybylo víc času. :oops: Ostatně kdesi jsem četl, že vynálezci telefonu byli původně taky dva a též rozhodovaly dvě hodiny.....a to už asi skutečně oprávněně zamrzí.

Wlady
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » stř zář 19, 2007 7:16 pm

Wlady píše:NEBO podlehneme recesistickým choutkám a oživíme smajlíka a spol. a stvoříme další vlajku s příslušnou symbolikou...

Co třeba takhle? Proč vymýšlet vymyšlené :?:

............ Obrázek
Naposledy upravil(a) alffa dne úte pro 11, 2007 6:35 pm, celkem upraveno 1 x.

Zpět na