Príprava stravy

Zkušenosti se stravováním na lodi, vaření, recepty, doporučení, zásobování atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Zdenek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Zdenek » úte dub 22, 2008 9:02 pm

Alffo. To co jsem napsal nebylo určeno Tobě jako poučení, ale vysvětlení pro /nezkušené/!
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » úte dub 22, 2008 9:11 pm

Zdenek píše: Souhlasíš?

Jasně. :)
Mě vydržel segedín dva roky. Ještě tu mám jeden vzorek téhož, jsou tomu už čtyři roky. Tak jsem sám zvědav.
Pokusný králík jsem já. Pokud se neozvu, tak to dopadlo blbě. :D
Podotýkám že ten segedín, je úplně komplet i se smetanou. ;)
Zdenek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenek » úte dub 22, 2008 9:56 pm

Alffo. Neboj! Bude všechno v pořádku. Koukal jsem na rybaření. Je tam výměna názorů na lov a týrání ryb. Tak nevím, jestli by se to hodilo sem. Snad ale ano. Protože jde o stravování na lodi a za tím účelem zpracování ryb. Jde o uzení. Jestli by mněl někdo zájem o tento jednoduchý způsob.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » úte dub 22, 2008 11:25 pm

Zdenek píše:Alffo. Neboj! Bude všechno v pořádku. Koukal jsem na rybaření. Je tam výměna názorů na lov a týrání ryb. Tak nevím, jestli by se to hodilo sem. Snad ale ano. Protože jde o stravování na lodi a za tím účelem zpracování ryb. Jde o uzení. Jestli by mněl někdo zájem o tento jednoduchý způsob.

Když si na to uděláš topic, ................. tak aby to případně někdo i našel, ..... tak proč ne . :)
Každá zkušenost je vítána. ;)
alffa
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MaPa » stř dub 23, 2008 3:50 pm

Zdenek píše: Jde o uzení. Jestli by mněl někdo zájem o tento jednoduchý způsob.

Uzené ryby, tak to já opravdu můžu. Jen kamarádi rybáři jaksi nestíhají ty správné ryby chytat :D . Takže každý nový, jiný způsob, rada ...je alespoň z mé strany vítána!
Zdenek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenek » stř dub 23, 2008 4:06 pm

MaPo. Za chvíli musím odejít. Jedu do Bratislavy na Štátnů plavebnů správu a Ministerstvo dopravy. V pátek se vrátím a hned se ozvu. Vydrž!
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

jídla na moři

Příspěvekod pecho » stř dub 23, 2008 4:15 pm

Nejlepší jídla jsou z vepřového a hovězího, šupiny nebrat, nikdy jsem to nejedl, nejím a jíst nebudu zrovna tak jako opeřenci, (aspoň pro mě). Zdraví Pecho
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: jídla na moři

Příspěvekod MaPa » stř dub 23, 2008 9:11 pm

pecho píše:Nejlepší jídla jsou z vepřového a hovězího, šupiny nebrat, nikdy jsem to nejedl, nejím a jíst nebudu zrovna tak jako opeřenci, (aspoň pro mě). Zdraví Pecho

Milý pecho!
Se vší úctou si dovoliji upozornit, že řeč je o uzení ryb, nikoliv o tom co brat či nebrat, takže Tvůj příspěvek považuji za mírně :offtopic: :D. To že papáš jen vepřový a hovězí je jen a jen Tvá volba. Proti gustu žádný dišputát-jak pravil klasik. Já mám taky oboje rád. Ale když už jsme u toho-co prosím nedobrého je na "šupinách a opeřencích", že jsou z Tvého jídelníčku tak nekompromisně a bez šance vyškrknutí :cry: ?
Zdraví P.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

šupiny a opeřenci

Příspěvekod pecho » stř dub 23, 2008 9:58 pm

To jsou předsudky, s tím nikdo nic nenadělá, když jsem byl malej a ve vaně jsme měli kapra, tak jsem se s ním zkamarádil a říkal jsem mu Pepíku, lezl jsem k němu do vany se studenou vodou, zkrátka kamarádi a na štědrý den jsem donutil rodiče a kapra jsme vypustili zpět do rybníka. Pak jsme měli taky kohouta s kterým jsem byl taky kamarád, jednoho dne jsem kohouta už neviděl a k obědu jsme měli nějaké divné maso, secvaklo mi to a řek jsem že kamaráda jíst nebudu a obrečel jsem to. Na chatě jsem zase pozoroval srnky, takže mám k těm zvířatům nějakej divnej (asi jsem cáklej) vztah. Naštěstí jsme doma neměli žádného čuníka ani hovězinu, jinak bych byl asi vegetarián. Když je někde něco zatoulanýho tak to skončí u nás, teď tu máme nalezence černýho mourovatýho kocourka, hroznš milej (to jsem moc odbočil od jídelníčku) nějaký dítě to ve vesnici přitáhlo domů a pak tu hračku odhodilo, do dneška žere mj. i ten chleba, omlouvám se za OT , ale tak, jak se říká, starého psa novým kouskům nnaučíš. Zdraví Pecho
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MaPa » stř dub 23, 2008 10:38 pm

Říkal jsem si, že to asi tak nějak bude. A plně to chápu.Omlouvat se za OT není prosím vůbec třeba! Naopak,j á bych měl se omluvit.
Zdraví Pavel
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: šupiny a opeřenci

Příspěvekod MaPa » pát dub 25, 2008 9:02 pm

pecho píše:To jsou předsudky, s tím nikdo nic nenadělá, když jsem byl malej a ve vaně jsme měli kapra, tak jsem se s ním zkamarádil a říkal jsem mu Pepíku, ....

Trochu víc jsem hned reagoval v SZ, ale jak se dívám, mám ji stále v "Nedoručených".
P.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

SZ

Příspěvekod pecho » sob dub 26, 2008 9:32 am

To MaPa, už nemáš, teď už to je obráceně, Sorry za OT. Zdraví Pecho
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » čtv čer 19, 2008 11:45 am

Meryl píše:Díky moc za typ a odkaz na Kolinec. Pravděpodobně vyzkoušíme.
Mně osobně vaření nevadí, ale na lodi na to nemám čas a jsem pak spíš štvanec,
nikoliv na dovolené. :mad:

Tak jsme si je letos poprvé vyzkoušeli a mohu jen a jen doporučit ! Jídla výborná,porce dostačující , výběr velký . Nás bylo 8 , měli jsme objednány desetiporcovky a měli jsme co dělat,abychom to všechno snědli a ještě 4 vaničky jsme dovezli zpět ;) . Jídlo stačí jen ohřát a dodat přílohu .Příště se určitě obrá¨tím opět na ZD Kolinec a to nejen na jachetní dovolenou,ale i tu normální.

Zpět na