Motoráček 16' Mini camper

Stavební plány lodí, odkazy na ně, atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

karel
Macher
Reputace: 10

Motoráček 16' Mini camper

Příspěvekod karel » stř říj 31, 2007 1:31 pm

Přišel mě mailem newsletter od http://www.boatplans.dk kde oznamovali že mají tři nové projekty loděk.
1) 10‘ Motor pirogu
2) 16‘ Mini camper
3) 15‘ River picnic
Mě zaujal projekt Mini camperu , který by mohl být dobré řešení pro lidi kteří by chtěli trávit volné chvíle na vodě , a nechtěj nebo nemůžou se starat o velkou loď . Ta loďka je tak „velká a těžká“ že by se dala připřáhnou na vleku i za trabanta nebo seicento .Je to motoráček , a je možno ho osadit přívěsným motorem až do 8 koní, ale když by člověk osazoval motor do 5 koní tak se nic neřeší s SPS , na zrcadlo se napíše jméno a adresa majitele a jde se na vodu(teda až se to postaví).Má čtyři kóje , ale doporučují na spaní 2 dospělí a 2 děti. Do kajuty se vešlo oddělené wc , a kuchyňka (vařič a pod ním skříňka na nádobí). Na 14 denní pobyt ve čtyřech to asi není , ale víkendové výlety v pohodě.

16‘ Mini camper - specifikace

Loa – 4,8 m
Beam – 2,438 m
Depth – 0,9 m
Draft – 0,2 m
Displacement – 672 kg
Hull weight – 214 kg
Passengers – up to 4
Sleeping accommodations – 4
Outboard – 2 – 8 HP

Stitch’n glue plywood construction.

Obrázek
Obrázek
stenly38
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod stenly38 » čtv led 05, 2012 6:30 pm

Velké díky tobě Karle,už dlouho hledám plány,nebo nápad na stavbu menší kajutovky.Nedávno jsem našel tenhle portál a zaregistroval se.Po pár dnech jsem našel asi svou loď snů 16‘ Mini camper ,myslím že na svoji velikost a jednoduchost(snad i stavby) je velmi prostorná.
Ještě jednou díky za tento odkaz Mirek :good:
bahno
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Příspěvekod bahno » čtv led 05, 2012 8:22 pm

Ne ze bych chtel kazit nadseni, me se ta lod taky moc libila, ale tech 28 desek preklizky mi prijde dost na takhle malou lod(ale uznavam, do 16 stop nacpat 4 postele kuchynku a hajzlik je fakt pekny).A 215m pasky dava tusit spoustu, ale spoustu prace - v zasade jsou to spoje co se musi opracovavat, laminovat a brousit. Vznesu i takovou kacirskou myslenku, ze na tyhle lodi bude skoro stejne prace jak na ty 27stopy od toho stejnyho kostruktera(na ni je treba 220m pasky).
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod packa » čtv led 05, 2012 8:36 pm

schvalne si to zkus hodit na papir-co kolik stoji a kolik si cenis svoji praci-za tu cenu koupis neco s cim se da hned vyplout a jeste ti zbyde na krasnou dovolenou-apon tak to vidim ja-taky jsem mel takove napad a mam sto chuti to z garaze vyhodit a to jsem o hodne skromnejsi
stenly38
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod stenly38 » čtv led 05, 2012 10:41 pm

No asi po tříhodinovém pročítání fora o stavbách a přečtení vašich příspěvků začínám střízlivět a budu to muset ještě přehodnotit :shock: :cry:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pát led 06, 2012 9:02 am

Ak ide človek stavať loď, tak by mal byť vždy "střízlivý".
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát led 06, 2012 7:37 pm

Střízlivý :D To jo ;)
Já se vždycky hned pro všechno nadchnu ... ale už jsem se naučil dát si pár týdnů pauzu ... mezitím zjišťuji informace ... a nadšení postupně vyprchá a zůstane jen "papír s + a -"
Ale třeba zrovna stavby H16 vůbec nelituji. Dala mi strašně moc!

Mimochodem jsem teď zase nadchnut ... Cirrus ... od amerického čecha Vaška Stejskala :? Ale to sem fakt nepatří :oops:
JK
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod JK » pát led 06, 2012 7:56 pm

Tak jsem použil kalkulačku na stránkách konstruktéra a dostal jsem se k ceně cca 22 - 25 tis + DPH za materiál.
Použitá smrková "bednová" překližka, páska skla nařezaná z Aeroglasu 280g, lepeno 1200 epoxi a nebo 146 Havel.
Technologii má udělanou tak, že stačí při použití rovný podlahy sestavit vnitřní kostrukci trupu a obšít.
Těch zhruba 220 metrů spoje který přijdou přelaminovat se (pokud to umíš) nemusí moc opracovávat. Stačí trochu pečlivosti při tmelení.
(:crazy: mimochodem tahle skušenost mě stála asi 12 hodin práce s flexou a brusným kotoučem v respirátoru a kombinéze při 35°C ve stínu
oblaka prachu po celý zahradě...)
Pracnost odhaduju ve dvou lidech na dva měsíce o výkendech a odpolednech.
Jen je potřeba se držet stavebního postupu a nevymejšlet "unikátní vylepšení" který ještě nikdo nemá,
to se to pak obvykle protáhne na roky :lol:
JK
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod JK » pát led 06, 2012 7:59 pm

Jejda Fikusi a do toho Cirruse ses zamiloval virtuálně, nebo jsi potkal toho co stavěj v ČB?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát led 06, 2012 8:28 pm

Smrkovú bednovú prekližku musíš olaminovať, alebo použiť vodovzdornú preglejku a ta už stojí trochu viac.
Naposledy upravil(a) Denis dne pát led 06, 2012 9:43 pm, celkem upraveno 1 x.
JK
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod JK » pát led 06, 2012 8:59 pm

Denisi tohle je smrková vodovzdorná obalová, žádná krása ale drží.
Stejně se to bude natírat... A na důchod to nikdo stavět nebude :)
http://www.drevobis.cz/

Mimochodem 3,5 x dražší gabonovou voděodolnou překližku z finforestu jsem rozvařil za několik málo minut :gun:
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod packa » pát led 06, 2012 9:17 pm

těch caa 30000 je za holej trup? ja bych to tipnul za komplet tak aby se s tim mohlo na vodu aspon 50 plus a to mi chybi motor pripadne rizeni-ale treba mam jen velke oči
JK
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod JK » pát led 06, 2012 9:46 pm

Ano, materiál na holej trup a barvu.
Bez motoru, bez vnitřního vybavení, bez vlajky na nerez stožáru a bez světel.
Ten pětikoňáček bych se nestyděl řídit pákou.

A taky bez toho že nakupuješ všechno (většinu) nářadí. A třeba bez nájmu za dílnu.

Je to stejný jak sex zadarmo, nebo sex za peníze.
Sex zadarmo je mnohem, mnohem dražší.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát led 06, 2012 9:59 pm

Ak je ta smreková preglejka vodovzdorná, tak v pohode a má dobrú cenu. A čo tam majú tie borovicové to sú aké, nevieš? Aj tak by som to pod čiarou ponoru olaminoval a povrch by som pretmelil. Nech to trochu vyzerá. Povrch tej smrekovej je slušný, alebo by toho tmelenia bolo kopec?

Ak si niekto postaví takúto loďku za 2000 eur vrátane staršieho 5 HP motoru, tak pochybujem že len tak lahko niečo podobné za tie prachy kúpi, hoci vylúčiť sa to samozrejme nedá. A máš to nové, vieš že nič tam nie je vyhnité. Dôležité je, aby človeka na tom bavilo tráviť dovolenky a volný čas.
JK
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod JK » pát led 06, 2012 10:34 pm

Denisi ta borovice je truhlářská, není nejspíš vodovzdorná a je za mnohem víc peněz.
Ta smrková překližka má jednu stranu lepší, na druhý straně bejvá dýha občas s dírou po suku.
Broušený je to asi tak 40cítkou smirkem v jednom směru, takže i bez tmelu se dá vyrobit pěknej hladkej povrch.
Dřevo se brousí příjemnějc než tmel.
stenly38
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod stenly38 » sob led 07, 2012 8:34 am

Když se ta překližka pěkně obrousí stačí jenom přelakovat,nebo je každobádně lepší ji přelaminovat?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » sob led 07, 2012 4:21 pm

Závisí čo od tej preglejky očakávaš, účel použitia. Ak ju použiješ na obšívku trupu, palubu, kajutu, tak olaminovaním ju zpevníš, spoje budú vodotesné, resp. nebudú praskať, získaš rovnaký podklad vhodný na tmelenie. Povrch a vzhlad po nafarbení môžu byť dokonalé. Ak ju použiješ dovnútra na lavice a sedáky, tak olaminovaním ju spevníš, Ak je použitá na časti interieru ktoré nie sú namáhané, to olaminovanie nemá význam, ale s povrchovo nekvalitnej preglejky vytvoriť kvalitnú len brúsením je ťažké až nemožné.

Zpět na