Výstava Boat Brno 2007 - popis , názory apod.

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dumber » ned lis 11, 2007 6:52 pm

je mi luto, ze som sa nakoniec nemohol zucastnit, ale kedze vlastnim iba vodicak na lod a nie na auto, tak som nebol panom svojho casu.
Povodne som ratal, ze sa zdrzim na vystave az do stretnutia, ale kedze ma vystava trochu sklamala tak som nevedel co robit najblizsie 4-5 hodin kym stretnutie zacne.

Btw, mozno je to na novy topic, ale co hovorite na vystavu? Priznam sa, ze to bola moja prva, ale cakal som od toho viacej
Libor
bez hodnocení
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned lis 11, 2007 7:10 pm

Moje asi pátá.
Ale máš pravdu. Tak slabá ještě nebyla :hmm: . No jistě si někteří našli "to svoje", ale....(ještě k výstavě snad napíšu článek).
Jen řeknu jedno - jak dříve většina kritizovala výstavu v Praze - "Lodě a karavany", tak musím říct, že tedy toho na jaře bylo tentokrát v Praze mnohem více k vidění a také doprovodný program byl zajímavý. V Brně nebyl doprovodný program, který mě tam poslední dobou lákal nejvíc, v podstatě žádný :(
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Sarah » ned lis 11, 2007 7:31 pm

To s tebou Libore úplně souhlasím.
Letos to bylo moje čtvrté Brno a zatím rozhodně nejslabší. K tomu se přidala trochu dramatická cesta domů kvůli počasí(důvod proč jsme se nezúčastnili setkání).
Taky si myslím, že jarní pražská výstava byla zajímavější a rozhodně tam bylo víc zboží - nakoupili jsme si doplňky na loď.
Jediné, co mě fakt potěšilo byla soutěž ve vázání fendrů. Je fajn mít zase v ruce lana, ale pravda je, že kdybychom si přinesli fendry ze sklepa, mohli jsme si udělat soutěž v kuchyni. ;) Třeba na to přes zimu dojde.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » ned lis 11, 2007 7:51 pm

Každý rok si říkám, že přístě už nepojedu, že to nemá cenu (nakonec stejně jedu), chtěl jsem si nakoupit nějaké to kováníčko a pár kladek, ale nebylo kde ! To prostě nechápu !!!
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned lis 11, 2007 7:54 pm

To geronimo
to jsi toho moc nechtěl :)
Kování i kladky (polské) jsem tam ale viděl :?
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned lis 11, 2007 7:57 pm

No já nevím, z mého pohledu to tak tragické nebylo.
Je pravdou, že doprovodný program nebyl veškerý žádný. Ale protože jsem byl v sobotu poprvé a to jenom kvůli setkání, tak to pro mě mínus nebylo.
Co se týká vystavování nabídky služeb, tak nejslabší, za mnoho let pozpátku, byl rok loňský. Letošní rok se dá přiřadit k lepšímu standardu. Protože mě zajímá nejvíc, byl jsem spokojený.
Střední část pavilonu slouží k prezentaci výrobků a odpovídá potřebám českého trhu. A tu je jasné, že plachetnici tu koupí málokdo, kdežto motoráky se alespoň sem-tam prodávají. Těch pár plachetnic tu bývá spíše ze slušnosti, než že by výrobce očekával obchod.

EDIT: Přidáno zapomenuté slovo "v sobotu" ;) Baharis
Naposledy upravil(a) Baharis dne pon lis 12, 2007 9:44 am, celkem upraveno 1 x.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned lis 11, 2007 8:00 pm

To si Geronimo piš, že tam bylo kování a nebyl to dvoumetrový krámek, ale celkem dost velká expozice v prostředním kruhu.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » ned lis 11, 2007 8:04 pm

Polské kladky byly pouze vystavené, na prodej tam bylo jen pár šeklů, ostatní jen na objednávku! Samodřejmě jsem si chtěl prohlédnout i nějaké plachetnice té "naší" velikosti,
ale těch tam moc nebylo (motoráky mě moc nezajímají)
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » ned lis 11, 2007 11:28 pm

Pro mě to byl první Boat. Popravdě musím říct, že jsem očekával trochu víc. Vím, že jsou názory o koupi yachty pravdivé, přesto jsem očekával že si budu moci nějakou tu lod prohlédnout. No vystál jsem si 20 min frontu a podíval jsem se na jednu (tuším benetau 40). Druhá Bavarie 31 pořadník, který už dopoledne byl plný a obnášel čekání přes 4 hodiny.
Co se týká dotažení nějaké objednávky, tak jsem zjistil, že o ani ofic firmy nemají takový přístup k databázi, že by šlo výběr dotáhnout namístě. Ale je to pro mne zkušenost, že vím jak to chodí apod.
Jako hlavní nedostatek bych také viděl v prakticky nulovému doprovodnému programu. Tady vidím veliké rezervy.
Taky bych zmínit část veletrhu věnovanou outdoorovému vybavení, kde se dalo koupit spoustu kvalitního oblečení za výstavní slevy.
Takže pro mě nejzářivější část dne patřila setkání "jachting.info"
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88

Příspěvekod Denis » pon lis 12, 2007 12:55 am

V aute cestou speť som si položil rečnícku otázku: čo mi táto výstava dala? A zrejme pod vplyvom vydareného stretnutia jachting.info som si odpovedal že nič. Teraz sa tak prehrabujem vo veciach z výstavy a korigujem svoje názory, teda dostal som nautické pravítko od Navigatour za to že som si chcel u nich objednať loď, to pravítko je fakt dobré. Ďalej som si zobral katalog katalog Adriatic charter, našej známej AC. Okrem svojej prezentácie tam je aktuálny zoznam čerpačiek s tel. číslom a hĺbkou vody a zoznam predajní s plynom. Tiež je tam zoznam s t.č. Harbour Master Offices, pekná veterná ružica s Chorvátskymi názvami vetrov a ďalšie informácie. V prospekte o strednej Dalmácii bola pribalená pekná prehladová mapa jadranu pod Splitom. Tiež boli dobré niektoré veci od Poliakov, ich katalóg ma potešil. Stretol som tam pána Mikuláša, mal tam výstavku svojich pekných vecí. Roman Verba mi napísal venovanie do svojej príručky, niektoré veci sú tam z pohladu výuky spravené mimoriadne dobre. Z výstavy karavanov som si odniesol katalog Frankana kde je pár vecí vhodných aj do lode. Pozrel som si skladacie yachtárske bicykle. A to je všetko.
Hala bola naplnená, orientácia klasicky blbá. Ale nielenže tam neboli plachetnice, aj s motorákmi to tam bolo nejako biedné a gumáky ani nehovorím. Bolo to plné a nič tam nebolo, tak čo tam teda bolo?
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon lis 12, 2007 5:54 am

Abych byl upřímný, tento ročník byl lepší než ten minulý. Minule to bylo opravdu na zrušení ... Co se týká nás, my jsme tam byli ve čtvrtek, některé věci, které jsme chtěli vidět a věděli jsme, že tam budou, jsme si prohlédli. Je pravda, že kdybychom se zajímali převážně o plachetnice, tak tam nebylo skoro vůbec nic. Co se týká motoráků, tak v té "naší" velikostní třídě tam byli, prohlédli si a popřemýšleli ... Spíš se ovšem těšíme na tu Vídeň, která má být cca za 14 dnů, tak tam to snad bude lepší.
toma
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod toma » pon lis 12, 2007 8:13 am

Já jsem byl na výstavě v pátek. Výhodou bylo poměrně malé množství návštěvníků, což eliminovalo Bilardosem uvedené nesnáze. Šlo mi hlavně o plachetnice, byť je jich na našich výstavách tradičně minimum, takže jsem si mohl dopřát prohlídky všech tří, co tam byly, kromě skipiho. Potěšením pro mé oči rozhodně byla restaurovaná Svea, nádhera, která se jen tak nevidí. Dovnitř se nemohlo, škoda. Koupil jsem si tu příručku Staňte se kapitánem - chápu rozčarování zkušených námořníků z obsahu, ale pro mě, který se na moři zatím učí, je to napsáno jednoduše a prakticky. Co se týká rozsahu výstavy, nemám možnost velkého srovnávání, ale byl jsem někdy předloni na výstavě Lodě Praha (nebo tak nějak, byla jen jednou, taky na podzim), na kterou se tehdy snesla lavina kritiky za mizernou expozici oproti tehdejší výstavě boat Brno. No, musím říct, že letos toho bylo na boat Brno snad méně, než tehdy na té Lodě Praha. Ale nelituji.
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Výstava.

Příspěvekod Ferdinand » pon lis 12, 2007 9:06 am

Byl jsem letos maximálně spokojený. :good:
Výstava byla vynikající ! V oddělení karavanů jsem si vzal katalog Frankany, u Dalixu prohlédl ledničky ( i pro použití v lodi). V Zetku jsem prolezl všechny plachetnice mimo Beneteau, tam byla fakt velká fronta. Byl jsem v polském Skippi - uvnitř dost malá loďka, byl jsem v Costě od Avarů - příjemné překvapení, letos uvnitř ani nesmrděl čerstvě udělaný laminát, byl jsem v Bavarii 31cruiser, samozřejmě pořadník byl až na 17 hod, ale mám sebou ústa a s děvčatama jsem se domluvil a nakonec nás tam pustili celou rodinu. Knížka od Romana Verby je určitě dobrá pro ty co nemají žádné papíry a zkušenosti, pro nás co už chorvatské nebo jiné vlastníme je vcelku zbytečná, ale rád jsem ho viděl :), u Navigatourů jsem dostal stejně vynikající navigační pravítko jako Denis, na knižním veletrhu koupil pěkné knížky jo a u Shocartu jsem si koupil turistické mapy skoro celé republiky za neuvěřitelných 10 Kč za kus !!!!!! ( Běžná cena asi 70 Kč/ks)Byl jsem spokojený a protože Prahu jsem už loni opravdu vynechal kvůli naprosté neschopnosti pražských vystavovatelů udělat normální výstavu nemůžu srovnávat, ale navnadili jste mně, příští jaro ty pražáky zas zkusím.
A navíc ty vynikající ceny charterů na příští rok ! Jedu v červnu, už se těším !!! Nejzajímavější byla Combatra, s těma ale asi pojedu až příští rok.
toma
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod toma » pon lis 12, 2007 9:44 am

Tak on tam ten Avar Costa nakonec byl? To mě teda mrzí - v pátek tam ještě nebyl, a to jsem se na něj tak těšil. Je pravda, že v pátek tam ještě nebylo všechno - paní od MD povídala, že na sobotu dorazí další vystavující, což mě trochu překvapilo.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon lis 12, 2007 9:56 am

To Toma
Pokud ti to pomůže, celkem jsem Costu slušně nafotil ;)
Ale pokud ji chceš koupit, nevím :? Za 6,5m velkou loď chtít 632 287,-Kč? V Polsku koupíš levněji. Nebo zajímavější byla pak Solina 24.
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » pon lis 12, 2007 10:05 am

ja jsem hned od vchodu videl Svea-u a vedel sem, ze budu spokojen :)
...jedina dalsi koukatelna plachetnice byla oceanis 40...a ten nafukovaci katamaran, zbytek bida, ale malymu se to libilo :)

a znovu sem se ubezpecil, ze design bavarii imitujici spatne opecene veprove koleno opravdu nemuzu, neznam hnusnejsi lod nez jsou bavarie
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod RadekS » pon lis 12, 2007 12:12 pm

Ta Solina 24 byla opravdu pěkná. :good: Mít o 10cm vyšší prostor v podpalubí, tak jdu dneska do banky s punčochou přez obličej :mad:
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » pon lis 12, 2007 4:01 pm

to Toma: Já byl na výstavě už ve čtvrtek a Costa od Avarů tam byla. Celou jsem ji prolezl a dostal zajímavé info o té vystavované Costě Je na prodej za zajímavější peníze, než byla cenoffka :shock: Ale zajímavěji se mi opravdu jeví něco z Polandova. Když chytneš dobrou nabídku můžeš se dostat skorem až na polovic :? A to bude asi i má volba. Ještě musím jít na návštěvu do Liborovy Corvettky a pak se rozhodnu :whist:
toma
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod toma » pon lis 12, 2007 4:25 pm

Byla???? To jsem tedy blázen, já jí neviděl :( Že by jí na pátek schovali je nejspíš nesmysl. Zajímalo mě hlavně vnitřní řešení, které se dle fotek od Avaru jeví spartánské, ale účelové a prostorově velkorisé na takto relativně malou loď. No škoda, alespoň ta Solina mě v tomhle směru dost uspokojila. Ale teda, to jsem z toho fakt blázen, nevidět 23 stop dlouhou plachetnici ...
mopadji
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mopadji » pon lis 12, 2007 7:59 pm

Byl jsem zvědavej na SKIPPI 650, měli tam turistickou i regatovou verzi, ta stála venku bez plachet, loď pěkná ale cena :(
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon lis 12, 2007 8:04 pm

Já myslel, že ta Skippi uvnitř je taky regatovka :? . Alespoň tedy to spartánské vybavení mě v tom utvrzovalo.
dana
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Ha

Příspěvekod dana » pon lis 12, 2007 8:19 pm

No me teda moc spartanska neprisla ;)
Jinak co sem fakt ocenil, byl detsky koutek s neomezenou dobou odlozeni potomku :good:
Btw pekne fotky. Ja sem jako jiz tradicne bral fotak uplne zbytecne, pac sem neudelal ani jednu :oops:
mopadji
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mopadji » pon lis 12, 2007 8:28 pm

Byl to Cruiser, asi lehká loď málo vybavení, SOLINA 24 byla regatovka a ta zase byla vybavena solidně ale velikost a váha je někde jinde ;)
vilma
moderátor
Reputace: 31

poděkování Jirkovi

Příspěvekod vilma » pon lis 12, 2007 8:48 pm

Hodnotit výstavu si netroufnu, já jsem tam jela pro ten dojem jaké to je, zajímaly mě hodně i jiné pavilony a dojmy mám, tak jsem velmi spokojená. Setkání v Parkhotelu bylo milé.

Proč ale hlavně píšu : Někdo mi vypálil rybník a vymazal topic "věnuji dva volné lístky na výstavu". Chtěla jsem poděkovat Jirkovi Baharisovi za ochotu a že mu to klaplo a i na mne zbylo. Ani jsem mu nestihla objednat na poděkování panáka, tož třeba jindy.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon lis 12, 2007 9:23 pm

Jako by se Vilmo stalo. Bylo mě potěšením a národním svátkem.

Zpět na