Bydlení na lodi

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » pát lis 16, 2007 8:43 pm

Jo eště jednu věc - Dane, moc dík za odkaz na Living on Boats, je to fakt zajímavý čtení !
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod stefin » sob lis 17, 2007 7:05 pm

Nevim, zda je obdobi cerven/cervenec nejlepsi na koupi lodi. Obavam se, ze temer uprostred sezony bude nabidka hodne prebrana a dobrych lodi v nabidce moc nebude a ty co budou, budou drazsi nez jsou ted na podzim. Nejlepe se lod kupuje asi prave ted, spousta lidi chce v novem roce vyjet na nove lodi a tak se potrebuji te stare zbavit. Pokud tedy chces sehnat rozumne lod pro pristi rok a mit lepsi vyber, nevahej a rozhlizej se uz ted.
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » sob lis 17, 2007 7:21 pm

Ahoj Stefine,
prave jsem se chystala napsat to co ty - doslo mi, že v červenci sice budu mít (doufejme) zdárně z krku fšecky povinnosti v Praze, ale že lodě se budou nejlíp kupovat teď, v zimě. Rozleželo se mi to v hlavě a nějaký ten čas abych se zajela podívat na zajímavou nabídku určitě splaším i teď, i když abych pravdu řekla, zrovna moc nestíhám termíny....to bych taky nesměla místo překládání furt surfovat po lodních bazarech, hi hi...
Je to tak, budu do toho muset kousnout...tak doufám, že si nevylomím zuby :-D
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » pon lis 19, 2007 1:19 pm

Kromě toho, že řeším velikost a vybavení lodi k bydlení (hodně jsem se inspirovala v okolních tematech), tak je naprostou nezbytností i dořešit počítač a připojení na web. Nejen kvůli předpovědím a navigaci, ale i kvůli překladům, které mě živí.
V současné době dělám na notebooku Fujitsu-Siemens V3505, ale o ten bych se na moři bála. Mám ještě starý Compaq Armada M700, který by, doufám, měl na psaní a web stačit.....dokonce jsem na něm i pouštěla filmy, než mi v opravně vykradli paměť...teď to nezvládne ani nainstalovat Linux....ale to vyřeším...
Chci se zeptat, jak se připojujete na web, když jste někde na cestách. Jak to vypadá s free sítěma v Chorvatsku a Řecku, o Francii už mi něco psal Monty. Je ve většině přístavů možnost dostat se na web a je je to všude šíleně drahý, nebo jen někde? Asi poprosím svoje studenty o malou školu hackingu...už na tom pracuju :-)
Sachmet
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pon lis 19, 2007 1:35 pm

Nechcem byť pesimista, ale ak budeš pracovať, tak až tak moc toho nenáplaveš, lebo si závislá na sieti. Teda na návšteve Internetcafé. Preto som predtým písal že budeš asi dosť často kotviť a dosť často na mestských mólach, alebo v marínach. To skrz poplatky. Ale myslím že sa ti už obraz rysuje. Najjednoduchšie by bolo si loď na nejaký čas požičať a skúsiť či je to vôbec možné prekladať a zároveň sa plaviť. Ja o tom príliš predstavu nemám kolko hodín musíš na zakázke odmakať aby si dostala slušnú kôpku peňazí.
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » pon lis 19, 2007 2:38 pm

To se strašně moc mění...jako u každého malopodnikání, někdy mám tři zakázky naráz a někdy ani jednu...v ideálním případě bych měla makat tři hodiny ráno a tři večer a stačilo by to. Ale když mi hoří termín, tak dělám i 11-14h v kuse, toho se právě chci zbavit...
Midsoft
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Midsoft » pon lis 19, 2007 7:03 pm

Internet v HR ide aj cez GPRS. Cena sa rata od 1,5 Skk za 10 KB. Ceny v ČR za rooming si zisti u svojho mobilného operátora. Pri prekladoch sú súbory malé, pokiaľ tam nedáš obrázky a ine prkotiny. Ideál je súbot *.rtf. :good: Pokiaľ ale musíš byť pripojená na nejaký server pár hodín, tak stánie v marínach bude almužnou proti účtom za rooming. :cry: Ešte sa dá dohodnúť s nejakým dobrým známym v HR, čo bude mať miestnu simku a ty ju budeš platiť. :whist: To vychádza lacnejšie. Ale HR zatiaľ patria medzi drahé siete. Samozrejme je tu aj i-cafe vo väčších prístavoch, ale platíš aj marinu aj internet. :crazy:
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » pon lis 19, 2007 7:14 pm

Midsoft píše:Internet v HR ide aj cez GPRS. Cena sa rata od 1,5 Skk za 10 KB. Ceny v ČR za rooming si zisti u svojho mobilného operátora. Pri prekladoch sú súbory malé, pokiaľ tam nedáš obrázky a ine prkotiny. Ideál je súbot *.rtf. :good: Pokiaľ ale musíš byť pripojená na nejaký server pár hodín, tak stánie v marínach bude almužnou proti účtom za rooming. :cry: Ešte sa dá dohodnúť s nejakým dobrým známym v HR, čo bude mať miestnu simku a ty ju budeš platiť. :whist: To vychádza lacnejšie. Ale HR zatiaľ patria medzi drahé siete. Samozrejme je tu aj i-cafe vo väčších prístavoch, ale platíš aj marinu aj internet. :crazy:

proc porad vsichni myslite primarne na nejhorsi ... ze si pod lodi na mori vsichni predstavujete chorvatsko? :)

IMO se na internet vzdycky vyplati lokalni SIMka, pokud to clovek mysli s pripojenim vazne
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon lis 19, 2007 7:38 pm

To nie je len o Chorvatsku, treba mať jasný biznis plán aj keď sa jedná o malopodnikanie. Teda ako zoženiem zakázku, ako sa o nej dozviem že ju mám, ako sa dostanem k textom ktoré mám preložiť, nie vždy to bude v elektronickej podobe. Prekladať bude aj tak na svojom počítači a informácie stiahne na nejaký nosič, tipol by som USB klúč. A to musí riešiť všade v európe pri verejnom pripojení, knižnica, alebo internet kafe aby jej povolili takýto prenos informácií, ak áno, tak je to za pár korún.
avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod avalon » pon lis 19, 2007 8:16 pm

cau Sachmet, nechcem ta odradzat od tvojho ciela ale radsej by som na tvojom mieste s tou myslienkou kupovania a zitia na lodi pockal, sijes to horucou ihlou a zjavne o zivote na lodi nemas ani potuchy. Ak vsak silou mocou chces byvat a pracovat na lodi prenajmi si na dlhsi cas lod kludne aj 10m na Slapoch ci Orliku a vyskusaj si to aka je ta romanticka predstava v skutocnosti.
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » úte lis 20, 2007 10:45 am

To Avalon:
To není až tak romantická představa, už jsem to zkoušela. Jenže práve u nás v Čechách, takže nebylo nutné řešit některé věci, které bude nutné řešit ve Středomoří. Mám za sebou několik měsíců na lodi na Orlíku, pravidelné plachtění v Chorvatsku a jednou měsíc na Biskaji. Mám se toho spoustu co učit, to uznávám - a myslím na na lodi mi to půjde nejlíp. Ptám se i na ty nejzákladnější věci, ale ne proto, že bych neměla na věc svůj názor, spíš proto, abych si utřídila myšlenky a porovnala je s lidma, kteří mají daleko víc zkušeností než já - nechci znovu objevovat Ameriku, když na to co řeším, třeba už někdo vymyslel vychytávky. Jakákoli konkrétní rada nebo zkušenost je vítaná.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

bydlení a pracování na lodi

Příspěvekod pecho » úte lis 20, 2007 11:06 am

Ahoj Sachmet,
já to vidím tak, že jde jen o peníze o nic víc. Vynechávám případné zdravotní záležitosti apod. Asi bych to viděl tak,spočítat si tak průměrný měsíční výdělek a teď k tomu odhadnout % jednotlivých nákladů, tzn.kolik % z měs.výdělku mi budou jednotlivé náklady tj. na kotvení, stravu, přenos dat, údržba a oprava lodi a já nevím co ještě všechno. Pak by Ti mělo něco vyjít potřebného pro Tvé další rozhodování. To je jen můj názor, zdraví Pecho
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » úte lis 20, 2007 4:44 pm

Co blbnete...Já stojím zadara,net mám zadara a moře,jak píše Simon není jenom Hr.Teda spíše moře je všude,jenom ne v Hr :P . Neblbnětě holce hlavu.Všude jsou free sítě a nemusím být v marině.Kavárny,hotely,nádraží a mnoho jiných míst.A k tomu free HotSpots.Stačí jenom WiFi karta PCMCIA/nejlíp hackersky dobré karty Orinoco/ s možností externí anteny a dobrou všesměrovou antenu k tomu/Tak 20 dBm ideal,ale stačí i polonina/.Všesmerové antény jsou dobré proto,že na kotvě se často loď točí..I když já mám smerovou,ale je upevněna tak,že se točí s větrem.A jde to skoro všude...Jenom se někdy musí dlouho hledat.No a dosti často hackovat,což zase není tak složité.No a někdy se musí na břeh.Ale stačí to.Co si myslíte,že odkud píšu teď...??? :mad:
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » úte lis 20, 2007 6:40 pm

Monty píše:.Co si myslíte,že odkud píšu teď...??? :mad:

Z hospody ?? :mad:
No ale máš pravdu. Také to nevidím tak dramaticky.

Nenech se Sachmet, od svého záměru odradit. Sám mám v plánu něco podobného. ;)
alffa
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte lis 20, 2007 7:02 pm

Monty, ale ty to máš očíhnuté. Keď popláve Sachmet krajinou po kanáloch, alebo popri pobreží a budú jej horieť terminy tak si neviem predstaviť že bude pátrať po najbližšom zadarmo pripojení. Ale je možné že sa mýlim a free siete sú všade ako rádio VKV. Bodaj by to tak bolo, bola by to potešujúca správa.
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » úte lis 20, 2007 10:54 pm

Denis píše:Monty, ale ty to máš očíhnuté. Keď popláve Sachmet krajinou po kanáloch, alebo popri pobreží a budú jej horieť terminy tak si neviem predstaviť že bude pátrať po najbližšom zadarmo pripojení. Ale je možné že sa mýlim a free siete sú všade ako rádio VKV. Bodaj by to tak bolo, bola by to potešujúca správa.

Ahoj Denisi,
I Monty musel jednou začít. Ostatní to jistě taky očíhnou. Nakonec, proto se tady také ptají.
Jak si myslíš že nám sem dopisuje Fanda (kapitán lodi KARYA), na cestě okolo koule?

Jinak ty fee sítě se po celém světě množí jak houby po dešti. Už je mají i lidojedi.
Jen Česko, .......... jako obvykle pokulhává. :hmm:

Při plavbě po kanálech nebo při pobřeží přece netřeba kotvit v placených kotvištích. ;)
Pracovat (předkládat, jak jsem pochopil), může Sachmet úplně klidně na lodi. Nemusí mít ani permanentní připojení k netu.
Prostě si přeloženou práci (klidně celou knihu) vypálí na palubním noutbuku na CD / DVD
a v první hospodě s připojením to vrazí do jejich PC a jednoduše odešle.
Takové hodinové připojení stojí pár šupů. Za tu dobu odešle klidně
OTŮV SLOVNÍK NAUČNY a ještě nám sem stačí napsat zprávu, kde je a jak se jí vede. :whist:

To Sachmet,
Přeji Ti hodně úspěchu v tvém záměru.
Podstatné bude prostě začít. Pak už to půjde samo. :good:
Ahoj, alffa
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » stř lis 21, 2007 10:06 pm

Díky! Asi to nebude vždycky úplně sranda, ale fakt se do toho pustím, tak na rok, na dva. Koneckonců když si nabiju svůj vodnický nos, tak vyrazit nájemníky z bytu a zalézt zpátky k vyhřátému krbu můžu vždycky. Teď už jenom najít tu správnou loď...a tak abych na ni měla :-)
Anonym
bez hodnocení
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř lis 21, 2007 10:32 pm

alffa píše: Jinak ty fee sítě se po celém světě množí jak houby po dešti. Už je mají i lidojedi.
Jen Česko, .......... jako obvykle pokulhává. :hmm:Ahoj, alffa
Nechci dělat reklamu a už vůbec ne rozdmýchávat Off Topic, tak jenom suchou informaci:
V tom Česku momentálně zaručeně víme o 112 místech s free sítí. Kolik jich je ve skutečnosti ví bůh. Kdo používá autonavigaci, může si je stáhnout jako POI.
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » čtv lis 22, 2007 2:11 am

Baharis píše:
alffa píše: Jinak ty free sítě se po celém světě množí jak houby po dešti. Už je mají i lidojedi.
Jen Česko, .......... jako obvykle pokulhává. :hmm:Ahoj, alffa
V tom Česku momentálně zaručeně víme o 112 místech s free sítí. .

To je hodně? Nebo málo? :?: Aby to nebylo OT, vztáhněme to na vodu, neoboť o ní je zde řeč.
Kolik je jich třeba na Vltavské kaskádě? :?:
Ono by možná vůbec nebylo od věci, vytvořit spešl vodní mapu přípojných míst.
Pochopitelně v novém topicu. Kdyby se to rozrostlo, ...... tak třeba i sekci. :?:
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » čtv lis 22, 2007 1:51 pm

Ahoj,
prosím o kritické připomínky:
http://sussex.boatshed.com/morgan_class ... 36437.html
Je to pěkně vybavené, ale dost staré a nemá to dýzl, ale benzíňák...co myslíte?
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » čtv lis 22, 2007 4:51 pm

Sachmet píše:Ahoj,
prosím o kritické připomínky:
http://sussex.boatshed.com/morgan_class ... 36437.html
Je to pěkně vybavené, ale dost staré a nemá to dýzl, ale benzíňák...co myslíte?

pokud ti nevadi to, kde ta lod aktualne sedi ... tak za ty prachy v evrope nic lepsiho nesezenes
Achlamarin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Achlamarin » čtv lis 22, 2007 8:19 pm

Sachmet,
Obecně, je to podle mne lod na moře, ne na bydlení. Je také málo místo uvnitř, s rovnáním s modernějšími lodi.
Je vhodná spíše pro moře i podle kýlu, koukni třeba tady, najdeš několika fotek pod "Other photos", tady: http://ybw.yachtworld.com/core/uk/listi ... &&ybw=true .

To je ale jen obecně.
Ted pokud na ni chceš jen bydlet, pak nemusíš mít lod v supr stavu. To by ale znamenalo, že na ni budeš bydlet v USA, kde ta lod je !

Pokud na ni chceš plout, pak podle mne Morgan 33 může být velice dobrá plachetnice na delší trasy. To ale, jen pokud má trup, motor a takeláž ve velice dobrém stavu A POKUD je vybavená všem různém věcem, které jsou nutné pro mořskou plavbu, což je nekonečný seznam. To ale podle fotce nezjistiš. musí se na ní pořádně podívat, a to znamená odhadce, nezávislý, místní. To ale ti nechá dnešní majitel dělat jen na základě předkupní smlouvy. Rok výroby může znamenat hodně, hodně práce a peněz NAVÍC.

Jinak pokud bydlíš v Americe není to problém ale převézt ji sem, to může být velice zajímavý a velký projekt. K tomu ale, i když je dobře vybavená, počítal bych tak z ruky s dalšími 15 tisíc dolarů , MINIMÁLNĚ, než bude schopna přeplout Atlantik.

Jinak, obecně, jestli někdo chcě si pořidit starší lod a je ochoten ji vybavovat pro ocean a pak ji převezt do Evropy, teď je dobrá chvíly, kvůli slabému dolaru, a kvůli obecně velice dobré kvalitě amerických plachetnic.
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » pát lis 23, 2007 6:57 pm

No jo...Lidi toho natahají na loď...Samé potřebné krámy. :crazy: .Tahle loď je docela solidní kompromis jak do užívání,ceny a tak údržby a money na provoz..Jenom bych měl obavu ze skoro 40 letého laminátu. Ale já toho nadělám...:mad: ...Co se týče vybavení,tak Ti stačí GPS,Echo,mapy a dobrá kotva.I na přeplutí Atlantiku.Pluješ li sama,tak ještě autopilot a alternativní dobíjení/dá se i bez něj,ale je to na palicu/.Zbytek je více méně luxus...Ale člověk si tak nějak na něj zvyknul... :D Že jo...Stav lodě a takeláže je samozřejmě jiné kafe.A na bydlení pro jednoho,nebo dva je to solidní standard.Ale není to padesátka,že.... :D...Ale můj názor...Ne...Starej laminát....Ale já se často pletu. :crazy:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » sob lis 24, 2007 8:44 am

Ja by som ju nebral skrz to že je za vodou, je to na dlhé lakte.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

přeprava lodi

Příspěvekod pecho » sob lis 24, 2007 9:31 am

Denis píše:Ja by som ju nebral skrz to že je za vodou, je to na dlhé lakte.

Ale zase obráceně, nebyla by to první ani poslední loďka, která sem byla přepravena ze země za velkou louží. Zdraví Pecho

Zpět na