Bydlení na lodi

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte dub 21, 2009 10:18 am

Sachmet: Vynikající fotky! Hlavně oceňuju popisky! (většinou v galeriích nejsou a pak je srozumitelnost ani ne poloviční...)
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » pát pro 18, 2009 6:14 pm

To co jste tu psali je vše hezké,ale pokud bede s tu lodí jezdit žena nak si musíte uvědomit,ze moc síly nemá a strojovna také vždy není jednoduchá, Mám osobně loď 12,5m šíře 3,6m a ponr 120cm což je někde dost kritické a několikrát jsem vzal dno třeba při vjezdu do hořínského kanálu z Labe a to v půlce vody. A taková loď má 18tun když se začene točit v komoře tak sama ženská to rozhodně nezvládne. Někdy za větru a na férovku (naplno puštěné klapky) super zážitek. Já na ní bydlím sroro celý rok na Labi a zamrznutí nevadí ledy se trochu rozbijou a je to. Ideální topení jsou kamna jinak ostatním se to moc nevytopí a spotřeba je pak dost vysoká.Ať je to nafta nebo plyn či generátor. Jinak to kde všude chcete se pohybovat a vlastně všechno dohromady tak to se asi špatně kombinuje. Pro vás ideál laminát já osobně jim říkám plasťáci nemám je rád já preferuji železo zvaně kovošrot. Plachetnice do 10m nepřipadá v úvahu moc málo místa. Ideální je fly bridge tam stačí 11metrů a šíře min.3,6 do 1metru ponoru. za melouna koupíte docela slušný.Jinak loď nad 12metrů v stavu top min.1,5 - 2 mil a to mi věřte já jí vybíral rok a šel jsem nakonec do té drahé. A stejně na ní bylo ještě docela dost práce a dovybavení a vše za pěkné peníze. Teď je venku -12 a já mám v lodi dole 4stupně a to netopím když zatopím tak se to dá na 25 vytopit některé lodě na to nejsou přizpůsobené a zamrzne vám voda. Takže hadry nebrat (plachetnice) dřevo nebrat moc nákladné. železo je ideální pro velké kanálové,obytné lodě. Ideální je nákup takové lodi v Holandsku. končím někdy
david
moderátor
Reputace: 121

Příspěvekod david » pát pro 18, 2009 6:54 pm

Na nováčka jsi nám to hned v prvním příspěvku opravdu pěkně vysvětlil. fakt dobrý. :good:
no a až přijdeš na to, kde je plavební dráha a jak se komoruje, tak nám zase poreferuj ;)
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » pát pro 18, 2009 7:04 pm

Ta ženská by snad měla sama odhadnout co zvládne. Jinak existuje předpis kolik lidí je třeba na jak velkou lod jako minimum a to by bylo dobré ctít.
david
moderátor

Příspěvekod david » pát pro 18, 2009 7:10 pm

pod tímhle heslem by na tlačáku bylo lidí nejmíň 10, a supertanker by musel mít přistavenej hotel.
nejni to o síle
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pát pro 18, 2009 8:24 pm

geus píše:taková loď má 18tun když se začene točit v komoře tak sama ženská to rozhodně nezvládne.

Proč by se měla loď v komoře točit :shock: :?:
Třeba má ta ženská v hlavě mozek a navíc ho "světe div se", umí používat.
To Tě nenapadlo?

A to nejsem žádnej feminista. :D To mně teda klidně věř.
alffa

tataS píše: existuje předpis kolik lidí je třeba na jak velkou lod jako minimum a to by bylo dobré ctít.

Ještě že máme ty předpisy. :roll:
Nojo tatoS. Tam se ale mluví (píše) o lidech. Neé o ženskejch.
Zaplať PánBůh, že nám to "GÉNIUS" objasnil. :hmm:
alffa
SB
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod SB » pát pro 18, 2009 8:35 pm

V listopadu jsem stěhoval plachetnici 13,7m po Labí do Týnce, od Mělníka jsem plul v jednom,
topím nafťákama a nemám žádný problém. Komory v pohodě a teplo taky.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát pro 18, 2009 8:57 pm

tataS píše:Ta ženská by snad měla sama odhadnout co zvládne. Jinak existuje předpis kolik lidí je třeba na jak velkou lod jako minimum a to by bylo dobré ctít.

To je sice pravda, ale i 15,5metru dlouhej a 4,6 širokej Nauticat 515 o výtlaku 24t může být s nejnižším počtem posádky 1, takže jeden člověk ho zvládne.
david
moderátor

Příspěvekod david » pát pro 18, 2009 10:59 pm

pokud mu ovšem nedává papíry SPS Děčín. tam loni? dali předepsanou posádku na cca 10m motorák - dva lidi :mad:
důvod ale neznám. možná se jim nezdál vůdce plavidla :lol:
Beda
radioamatér
radioamatér
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » sob pro 19, 2009 11:05 am

TO JSOU VECI....KLIKNU NA ODPOVEDET A ZACNE ME TO MLUVIT A BYDLENI NA LODI.COPAK JSEM TO KDE CHYTIL, SNAD TO NEZLIKVIDUJE PC
TOPENI NA LODI JE OK, ALE JAK SE BOJUJE SE SRAZENIM VLHKOSTI,ZACNE SE TO SRAZET A MUSI SE DOST DLOUHO TOPIT NEZ TO VYSCHNE A KDYZ TO ZATECE ZA MATRACE, TAK TO DOKAZE I PLESNIVET. SRAZI SE TO NA KONZERVACH, NA UMAKARTU, SKORO NA VSEM.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » sob pro 19, 2009 1:46 pm

Sachmetko, vsak vis, drzim pesticky a pis a posilej fotky dale.
Mysak
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » sob pro 19, 2009 3:59 pm

No nám se stalo v Holandsku při vjezdu do komory byl teda velký vítr a pře náma tlačák zabral motorem,že se loď otočila na štoc a zašprajcovala přídí a zádí do stěn a chtěl bych vidět jak by se dostal sám člověk z takové situace měli co dělat jí dostat zpátky ke stěně.Ale takové věci se stávají a tím SPS Děčín argumentuje na tu druhou loď co mám 8,7 na 3 metry mi také napsali dva členy,ale tam mi to prý předělají,ale ta ten kotter prý rozhodně ani omylem. A já vím kde je plavební dráha,ale když třikrát během týdne vjedu do bazánu v Kralupech a po čtvrté na tom samém místě narazím o dno a to dost silně tak s tím asi moc nenadělám možná nebude ponor 120,ale o něco vím to zjistím až to někdy vyndám.jinak mě to pípá velmi často před Štvanicí u komory jedu také po dně já mám spodek 12mm tak mi to zase tak nevadí,ale zamrzí když drcnu. Mám to na dva metry a asi 40-50 nad kýlem tak 150 cm bych měl projíždět v poho. Já vím,že takový ponor je až moc,ale kottery ponor mají s tím se smířit musím. A to topení tak dnes v noci na Labi -15 a to už rozhodně nafta nevytopila je ty krbovky a bůfík na přitopení.Dnes mi i čerpadlo na WC přimrzlo jak se zavřely dveře od wc. Jo a loď se nám otočila na Hoříně když šla jen jedna tryska a pustíl to naplno a má žena již přhodit nedokázala tak jsem přejet na druhou stranu naštěstí jsem tam byl sám.Ale takové věci se někdy stávají každž chybu někdy udělá jak chlap tak žena já chytráka nedělám píšu co se stát může.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 147
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » sob pro 19, 2009 4:03 pm

david píše:pokud mu ovšem nedává papíry SPS Děčín. tam loni? dali předepsanou posádku na cca 10m motorák - dva lidi :mad:
důvod ale neznám. možná se jim nezdál vůdce plavidla :lol:

Přebiju: tamtéž mi předepsali minimálně dvoučlennou posádku na plachetnici 6,05 x 2,10 metru. Když jsem to při změně papírů reklamoval s argumentací, že je stejně velká jako bótka, sami se divili, co mi to do papírů napsali...
david
moderátor

Příspěvekod david » sob pro 19, 2009 4:21 pm

Felix píše:Přebiju: tamtéž mi předepsali minimálně dvoučlennou posádku na plachetnici 6,05 x 2,10 metru. Když jsem to při změně papírů reklamoval s argumentací, že je stejně velká jako bótka, sami se divili, co mi to do papírů napsali...

jseš jasně lepší :good: co to tam na severu na tý SPS máte za námořníky?
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 147
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » sob pro 19, 2009 4:29 pm

Ale, tak... já je jinak dost hájím, protože v naprosté většině se zabývají velkým šífortem a u toho je věcí prestiže oblafnout jakýkoliv úřad, od celníků přes policajty až po plavebku. Ergo plavebka je přiměřeně bledá a ostružinatá. Navíc ze šífortu mají ty dva jako minimum na lodi natolik zažité, že to automaticky vyplňují do všech papírů - s tímhle jsme si to taky vysvětlili.
Ono to nese i jiná specifika, například jsem dost dlouho vysvětloval, že opravdu nepotřebuji automaticky spínanou pumpu na lodi, která má tunu a dno z pětimilimetrového plechu. Jak si já nedovedu představit situaci, ve které bych do dna udělal díru, tak pro ně je pět milimetrů alobal, protože pořád mají před očima plně loženou osmdesátimetrovou vanu.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » sob led 02, 2010 5:45 pm

nooo chtěl jsem tam dát foto mého korábu a nějak mi to nejde ani to smazání takže díky za to. Já s počítačem zase takový kamarád nejsem tak mi někdy dlouho trvá než na něco přijdu,ale zkoušel jsem všechno a nic.
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » sob led 02, 2010 9:35 pm

geus, nevzdávej to, není to tak složité. Nevím, zd jsi zde našel návody pro vkládání obrázků, pokud ne jsou zde
http://jachting.info/modules.php?name=F ... opic&t=599
Pepa
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » úte led 05, 2010 4:09 pm

Chtěl jsem dát sem někam foto mé kocábky bohužel to neumí a asi to nikdy nesvedu najde se někdo komu zašlu mé foto a on to sem někam vloží ať mi to můžete konečně také pohanit jak už někdo psal dííííky

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

... ... ... ... Obrázek Máš to zde. :) a
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » úte led 05, 2010 4:14 pm

geus píše:Chtěl jsem dát sem někam foto mé kocábky bohužel to neumí a asi to nikdy nesvedu najde se někdo komu zašlu mé foto a on to sem někam vloží ať mi to můžete konečně také pohanit jak už někdo psal dííííky

Tak mě to pošli warcz@seznam.cz
Já Ti to sem vrazím.
alffa
alffa
Site building team

Příspěvekod alffa » stř led 06, 2010 9:22 am

Obrázky máš vloženy.
Doporučuji za pomoci NÁVODU, trénovat v sekci "Pískoviště a bábovičky". ;)
alffa
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » stř led 06, 2010 11:42 am

Tak ještě jednou díky což o to trénovat můžu žel to je nad moje síly něco na pnotebuku vykouzlit jsem rád,že napíšu mejla snad se někde na vodě uvidíme
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » sob led 23, 2010 7:35 pm

Ahooj,
tak se zas po delší době ozývám...a omlouvám se, že to tak trvalo. Od května do půlky listopadu jsem s drobnýma přestávkama byla na lodi v Řecku a teď se snažím do jara honem stihnout všecku práci, dizertačku a úřadování, než zase odjedu.
Musím říct, že v Řecku se mně i posádkám moc líbilo, ať už bylo klidno nebo větrno, fakt jsme si to užili...a tak tam zůstaneme ještě letos. Chystám se v květnu připojit k Pepovi a jeho La Grace na letošní Tall Ship a pak přes prázdniny vozit opalovače, ať mám posádku a zábavu :-)
Co se týče předchozích příspěvků, tak souhlasím, že v některých situacích za horšího počasí je pro ženskou posádku fakt docela problém zvládat...mám pár zážitků, naštěstí jich je zatím málo. Ale už je mi jasné, že bez kotevního vrátku se neobejdu - přitahovat ručně špičku ke kotvě, když mě větřisko snese bokem nebo tahat cizí kotvu není nic moc...takže kdybyste někdeo při svých cestách našli v nějakém frcu vrátek (i manuální) pro devítimetrovou loď, tak pls písněte...
Doufala jsem, že o vánocích zase stihnu udělat fotogalerii jako loni, ale makám u počítače deset hodin denně a nestíhám termíny...a pak už ten komp prostě nemůžu ani vidět. ALe příští pátek letím do Řecka zkontrolovat Sachmet, takže bude klid a čas s tím pohnout...slibuju, že se polepším :-)
Jinak musím říct, že Řekáči jsou fakt přátelský lidi a když člověk mezi ně trochu zapadne, tak je možné vyřešit úplně všecko. V létě jsem střídala posádky v malém rybářském přístavu přímo v Aténách na MHD a zimování šlo taky domluvit po kamarádsku, takže i studentka a překladatelka na volné noze zvládá platit :-) A hlavně - nekrade se tam...běžně odcházíme od otevřené lodi a nikdy se nic neztratilo, dokonce i foťák zapomenutý na lavičce na náměstí vydržel...takže oproti třeba Chorvatsku velmi milá změna.
Co ještě v rychlosti nového? V únoru budu dělat slavnostní námořnický obřad na Vltavě pro kamarádku, která se mnou jela už druhou sezónu a podařilo se jí na lodi založit na sviště, takže už abych pomalu vyrazila do půjčovny pro slavnostní kapitánskou uniformu, chi chi... Nevíte někdo, co všecko patří k takovému tradičnímu námořnickému obřadu? Já teda napochybuju, že něco vymyslím, ale pokud by bylo něco založeného na tradici, tak by to mělo něco do sebe...nebo třeba i text projevu...třeba i v angličtině, ona to bude mezinárodní akce...
Dík všem, kdo mi drží palce a dobrý vítr!
Zdenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenda » úte bře 09, 2010 12:53 pm

Ahoj Sachmet, před týdnem manželka prohlásila, že by si život na lodi docela již představit dokázala :good: . Pak jsem zalovil tady na fóru a objevil tvou story. Je to super inspirace a velice dobrý příklad, že sny se plní. Dost hodně mě to nakoplo.
Držím ti palce, přeji stopu vody pod kýlem a dobrý vítr.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte bře 09, 2010 1:01 pm

Mě by zajímalo jak dopadl a jaký byl ten obřad....
Zdenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenda » stř bře 10, 2010 2:58 pm

Sachmet píše: S plachtěním se domluvíme individuálně, podle toho, jestli zájemce bude mít modrou kartu a jak s tím umí ;-)

Co je myšleno tou modrou kartou?

Zpět na