Bydlení na lodi

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » sob lis 24, 2007 12:18 pm

Samozrejme, vo všeobecnosti máš pravdu, ale tu sa jedná o konkrétny prípad. Teda Sachmet by si musela dať najprv dokopy tím, ktorý tú loď preplavý cez oceán a aspoň časť tých lidí musí mať US vízum. Aj keď si dá vypracovať nezávislý posudok, to ešte nebuce znamenať že loď je schopná plavby v oblasti A. Teda treba tam ísť pred plavbou, prípadne aj s niekým kvalifikovaným, a tu loď pripraviť na plavbu. Termín preplavby sa blíži, takže by na to mala tak 5-6 mesiacov a to zas nie je tak vela. A ako vždy je to ešte aj o peniazoch, teda kolko ju bude stáť preplavba? Treba napísať zoznam polžku po položke. A uvidí sa. Ak nájde partiu kamarátov čo to spravia zadarmo a ešte si aj zaplatia letenku, tak to bude dobrá kúpa.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

přeprava lodi

Příspěvekod pecho » sob lis 24, 2007 12:40 pm

máš pravdu, ale znám pár českých kluků-dobrodruhů, kteří se toulají různě po světě a někteří zakotvili v USA a vozí turisty podle pobřeží na pronajatých loďkách a myslím si, že by byli ochotni za přijatelnou cenu plachetnici přepravit přes Atlantik a na druhou stranu by se po letech rádi podívali zpět na starý kontinent za příbuznými, známými a kamarády.
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » ned lis 25, 2007 12:15 am

Ja bych na miste Sachmet zadnou prepravu lodi do Evropy neresil,pokud to s bydlenim na lodi mysli vazne tak je ta lod presne tam kde ma byt 8) .Nedovedu si predstavit optimalnejsi podminky:12 mesicu v roce teple pocasi,naklady na lod za tretinu evropske ceny,paradni a bezpecne mariny kolem 1000 EUR.Ackoliv to asi neni bezne ja jsem slysel o ceske jachte kterou ve Francii na kanale vypalili nejaci bezdomovci.Zivotni naklady taky podstatne nizsi.free internetove site vsude.zit v dnes levne zemi zhrouceneho dolaru a pritom pobirat plat v eurokackach je pro spoustu amiku sen.Nastesti pro ceskou kacku jsme z historickeho hlediska vyjmecne zustali na "te spravne strane cary". :whist: Ta uvedena cena by se urcite dala tak o dva tacy stahnout,vetsinou je to nastavene pro lidi co kupujou na splatky.Takze ve Statech vsichni.V hotovosti je to o necem jinem.Letenky se daji koupit pres net i za 5-6 tisic,doprava do Chorvatska nebo Francie taky neni zadara .Problemem muze byt vizum,ale to by meli snad do roka nebo dvou zrusit.Taky by mohla lod presunout o par set mil jizneji do Karibiku,na to by jeji zkusenosti asi stacili.Vsude staci anglictina-obrovska vyhoda,tedy pokud nemluvi peti jazyky.Pokud by ji to prestalo bavit tak se lod podstatne snadneji prodava ve Statech nez napr.v Cechach.Musela by doresit registraci lodi.A taky ackoliv jinak jsem zastancem laminatu, lode z Floridy maji spatnou povest skrze osmozu,je to pry zpusobeno velmi teplym morem a tim,ze nektere nebyly vytazeny radu let z vody.U nas k tomu donuti i lineho majitele skrblika mraz.A to tam neznaji :)
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » ned lis 25, 2007 6:04 pm

No to je přesně to co řeším...v zásadě by mi nevadilo strávit rok v Americe, pokud by ta loď stála za to... Sice vypadá za ty peníze celkem dobře vybavená, ale bojím se, že je stará. Navíc letenky do USA jsou většinou dost drahé, takže občasný dolet na konzultaci dizertačky a kontrola příbuzenstva by se mohly dost prodražit....nemluvě o tom, že na rozdíl od Evropy by se kámošům tolik nechtělo mě navštěvovat až někde u Njú Órlinez... To by ta loď fakticky musela být úplně dokonalá...tahle se mi líbí, ale nevím, jestli stojí za ty problémy... V tomhle věku a podnebí už tam asi nějaká osmóza bude... Kdyby byla v Evropě tak po ní skočím a neváhám, takhle ale budu ještě přemýšlet...dík za názory, pomáhá mi to rovnat myšlenky :-)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » ned lis 25, 2007 8:15 pm

A dostaneš vízum na 100%? Jeden zúfalec tu už má inzerát že kúpil loď v štátoch a nedostal vízum.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

přeprava lodi

Příspěvekod pecho » ned lis 25, 2007 9:02 pm

Ale jak jsem psal výše, stačí mít dobré informace a dobré kontakty, tak i když nedostaneš vízum, není zas tak velký problém tu loďku dostat na starý kontinent
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » ned lis 25, 2007 9:55 pm

Fakt? No....já moc nevím jak bych to zařídila...takový výlet by sice byl supr, ale sama si na něj zatím netroufnu, spíš s někým od koho se můžu učit další věci. A hlavně mi dělá starost to stáří lodi, i když jinak se mi fakt líbí. Bylo by s tím víc problémů než s lodí v Evropě, ale zatím to nevylučuju...potřebuju někoho, kdo realisticky posoudí stav - byla jsem sice domluvená s kamošema, ale nevím, jestli budou ochotní kvůli tomu až do JúEsEj. Jít do toho, nejít do toho?
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » ned lis 25, 2007 10:20 pm

Pokud se s ni chces tahat do evropy tak to nema smysl.I kdyz si tam zajedes ji "omrknout"o stavu trupu se nedozvis nic,ma cerstve natery a pod ty nevlezes,je proste "nalestena na prodej".I kdyz jinak maji Morgany na jacht forech dobrou povest,jak uz tu nekdo psal moc mista v ni nebude,na to je to moc stary design a neni to lod urcena k bydleni ale k plavbe.S jejim ponorem budes v kanalech hodne omezena.Zadny profesionalni skiper ti ji neprepravi,na to zapomen,na to je prilis stara a taky je to dalsich min 2000 USD.Pokud bys ji a pripadne svuj krk chtela sverit nejakym"dobrodruhum"je to tvoje vec. :hmm: ,porad tu taky zustava otazka registrace v Evrope,muze se ti prodrazit o clo a pod.Mimochodem plachetnice jsou na bydleni asi nejmene vhodne lode,nemas lepsi se radeji podivat po nejakem motoraku,stejne delce jsou mnohem prostornejsi, nebo snad dokonce hausbotu?
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » ned lis 25, 2007 10:23 pm

Mimochodem kdyz jsem resil prevoz svoji lode tak mi vsichni radili"to na ni proste sednes a jedes".Ale pozvani ke spolecne plavbe nikdo neprijal.... ;)
alffa
Site building team

Re: přeprava lodi

Příspěvekod alffa » ned lis 25, 2007 10:26 pm

pecho píše:Ale jak jsem psal výše, stačí mít dobré informace a dobré kontakty, tak i když nedostaneš vízum, není zas tak velký problém tu loďku dostat na starý kontinent

Jak napsal Denis výše, ten člobrďa tady (nejen tady), už rok inzeruje dlouhodobý pronájem své lodě, jen za převoz (přeplavbu), mimo americkou jurisdikci. Jen proto, aby se dostal ke svému majetku.
Zatím se žádný DOBRODRUH, natož český, nepřihlásil. :!:

Navíc:
Vše je třeba vidět na vlastní kukadla.
Pokud ovšem nemá Sachmet v Americe náhodou, nějakého hodně důvěryhodného špiona.
Pak si bude muset zaplatit letenku. Na místě zjistí, že místo laminátu je trup jen čerstvě nalakovaný hadr. Motor 30 hp, z roku 1969 žere na motohodinu 30L,
(v té době si amíci se spotřebou nelámali hlavu) a může zase letět s nepořízenou zpět.
Poměrně drahý výlet. (tedy jestli náhodou neletí služebně okolo). :?:

Rozhodně bych doporučoval k jaké-koli koupi, Evropu. :!: POLSKO :?

Ještě k danovi,
Žití v levné zemi se slabím dolarem, je jistě lákavé (navíc jsou na bydlení na lodi zařízeni).
Otázka zní, kde ty EURA vyděláváš. Pokud v česku, tak to asi žádná sranda nebude. :lol:
Další problém je v tom, že ten dolar, dlouho slabý nebude.
Rozhodně to není dobrá kalkulace, na dlouhodobé rozhodnutí. Na kup TEĎ, ano, to je ta pravá chvíle.
Jen vědět co? V tom je ta potíž.
Ahoj, alffa
P.S.
Jo, jo dane,
s poslední reakcí, naprostý souhlas. :)
Edit:
Jsi na mě dane moc rychlý. Tdy i stou předposlední. ;)
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » ned lis 25, 2007 10:36 pm

Ja tim chtel jen rict ze pokud je Sachmet schopna utahnout lod na nejake evropske riviere tak za louzi by to pro ni byla brnkacka.A vdolek pujde jeste dolu to mi ver a uz jsem off topic :D
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Irena » ned lis 25, 2007 10:43 pm

A co tato,je to trošku blíž ? http://www.yachtworld.com/core/listing/boatDetails.jsp?

Skúsil som upraviť tento odkaz lebo je už neaktuálny. Denis
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » ned lis 25, 2007 10:44 pm

Jak říkám, kdybych měla na té lodi být v Americe, tak bych si musela být fakt jistá, že ta loď stojí za to...o přepravě jsem neuvažovala, dokud se tu neobjevilo, že by to nemusel být takový problém...přiznávám, že já bych ho asi vyřešit neuměla. Vzhledem ke stáří lodi a k té spotřebě se taky kloním spíš k Evropě...
Jenom pro upřesnění - nevadí mi tolik bydlení na plachetnici, která bude vždycky na prostor menší než motorák nebo hausbót, protože v tuhle chvíli neplánuju, že na ní budu bydlet do důchodu. Chci to zkusit na rok nebo i na dva, využít dobu, kdy mě ještě neváží povinnosti k rodině, a pak se uvidí. Zatím zcestuju pár míst, které chci vidět, něco popřekládám a napíšu dizertačku...a zkusím jaké to je, být na lodi dýl než měsíc...uvidíme. Chci se naučit pořádně plachtit, ne sedět na hausbótu :-)
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » ned lis 25, 2007 10:56 pm

Ahoj Ireno,
dík za tip, ta loď je rozhodně novější a zřejmě taky vybavená....ale když srovnám cenu toho Morgana (cca 215 000 na naše) a tvého Bruce Robertse (jestli počítám dobře tak 777 200 CZK), tak mě obcházejí mrákoty, to fakt nedám dohromady....
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » pon lis 26, 2007 10:00 am

Sachmet píše:Ahoj Ireno,
dík za tip, ta loď je rozhodně novější a zřejmě taky vybavená....ale když srovnám cenu toho Morgana (cca 215 000 na naše) a tvého Bruce Robertse (jestli počítám dobře tak 777 200 CZK), tak mě obcházejí mrákoty, to fakt nedám dohromady....

pak rozhodne doporucuju nedivat se po lodich v americe.
a muj velmi subjektivni pohled na nakup lodi v evrope je tento:
a) vyhnout se nakupu starsi lode ve vychodnim bloku, lod je v 99% pripadu napadena kutilem domacim a to je jen v mizivem procentu pripadu plusem
b) vyhnout se nakupum hotove lode v Polsku, Polaci nevi co je to kvalita a jeste dlouho vedet nebudou, ac s tim spousta zdejsich nebude souhlasit. V Polsku bych jen s velkym vahanim a dobrou kontrolou koupil skorepinu
c) moje poradi zemi, kde bych nakupoval, je: severske zeme + UK ... nemecko, svycarsko ... francie, italie ... spanelsko ... holandsko ... a zbytek uz radeji ne
(tohle neni pokus o flamewar, takhle to proste vidim)
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pon lis 26, 2007 2:28 pm

Ahoy Sachmet,
preju, at Ti to nadseni vydrzi.
Co se tyka pocitace na lodi. Asi pred ctyrma rokama jsem si koupil univerzalni zdroj k notebooku na dvanact voltu. Ale mel jsem vzdycky DELLy a ty maji tripolovy konektor. Letos jsem si vydupal malyho Fujitsu-Siemens Amilo V3205 (malej a levnej). A ejhle, zdroj mi funguje :D Jinak driv jsem to resil prevodnikem 12-220 a to bylo naprd.
Kdyz chces na lodi zit, je potreba ji vybavit tak, aby byla pokud mozno nezavisla na elektrice - solarni panely + vetrny generator by mel byt asi zaklad.
Jak jsi se ptala na zvedaci kyl - neuvazovala jsi o dvou kylech? To bys ale musela shanet opravdu nekde na severu, moc casty to neni.
Otazka velikosti... no, jak koupis velkou lod v dobrem stavu, tak mas vyhrano. Obcas nekoho svezes a naklady si zaplatis, Stejne jak budes na lodi zit, budes stat nekde zadarmo, tak neres pristavy. Na zivot je devet metru malo, pokud nejsi opravdu drsna. Dobra varianta je centralni kokpit a dve kajuty - jedna klasika v pridi na obcasny pronajem a salon spolu s kapitanskou kajutou na zadi. Varianta s oddelenym salonem a kapitanskou kajutou na zadi je sice fajn, ale tam jsi uz na tech +- dvanacti metrech... Oplachteni - tezko radit, ja mam dvousteznik, plachty jsou mensi, takze se s nima bude lepe manipulovat i ve stari 8) kdo si na to zvykne, tak se m uz do salupy nechce. Ale na druhou stranu je pravda, ze je to pak na palube same lano, samej vant.
No a posledni, na co mam cas - kde tu lod koupit? No, jak budes mit stesti, tak na severu. Material nejspis ocel, ale opatrne. Jak se rika barva zkova vsechno. Ze je na ocelovy lodi rez, to je jasny, ale je rozdil mezi povrchovou rzi a nebo jak se odlupujou dvoumilimetrovy supiny. Dalsi je otazka, kdo to vcaril, jak to lepil nekdo doma, tak ruce radeji pryc...
Drevo je taky dobra volba, laminat jen z nouze.
No, ale snad bych si to bejt Tebou nejdriv ozkousel...
Tak hodne zdaru.
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Sarah » pon lis 26, 2007 5:04 pm

To Simon:
S tím se naprosto ztotožňuji.
dan
s/y Hannah

Příspěvekod dan » pon lis 26, 2007 10:32 pm

Nevim jak jinde ale v UK koupi za tech cca 5000 poundu maximalne tak nejakou ojetou 6-7 metrovku. :(
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » stř lis 28, 2007 5:35 pm

nahodny nalez, kdybych chtel bydlet a "celkem levne", tak bych si tohle chtel urcite prohlednout
Není vidět co by si měl kdo prohlédnout. Asi špatné URL. :? alffa

Já to vidím ;) URL je správně. Je tam:
Obrázek
Cascaruda (NL) 42
US$ 78,159
GBP 37,831
incl. V.A.T.

Length: 14.48 m (~ 47.51 ft)
Beam: 3.99 m (~ 13.09 ft)
Draft: 1.73 m (~ 5.68 ft)
Material: steel
Year built: 1978
cabin(s): 3 cabin(s), 8 bed(s)
No.of engines: 1
Engine manufac.: DAF
Power: 74 kW (101 HP)

Description:
42ft Ketch, Dutch built steel Motor Sailor. Cascaruda design (47ft LOA) built 1978. Up to 9 berths in 2 cabins & saloon. 100 hp DAF engine. A strong, stable and seaworthy motor sailor, equally at home at sea or in the European rivers and canals. Fully equipped for living on board with full headroom throughout. Euros 53,000

Libor
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

loďka

Příspěvekod pecho » stř lis 28, 2007 6:33 pm

Mě se to povedlo prohlédnout- Cascaruda (NL) 42 za 78 159 doláčů, steel, y=1978 L=14,48 B= 3,99 D= 1,73 a kotví v Řecku
nebo 37 831 liber
alffa
Site building team

Re: loďka

Příspěvekod alffa » stř lis 28, 2007 7:34 pm

pecho píše:Mě se to povedlo prohlédnout- Cascaruda (NL) 42 za 78 159 doláčů, steel, y=1978 L=14,48 B= 3,99 D= 1,73 a kotví v Řecku
nebo 37 831 liber

No já tam fakt nic nevidím,
Žádný odkaz!!!! :shock:
Obrázek

:?: :?: :?: Že by vzhledy :?: :?: :?: alffa

Vzhledy s tím nemají nic společného, je to ve všech ;) Musíš kliknout na slovo "tohle". Odkaz je totiž moc dlouhý, tak je správně vložen s jméném odkazu a simon zvolil, bohužel pro tebe, slovo "tohle" a tobě to asi spynulo s textem a přehlídl jsi to :) Libor
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

dobře to píše Libor

Příspěvekod pecho » stř lis 28, 2007 9:55 pm

Přesně tak, Libore klinknul jsem na slůvko "tohle" a toť vše, je pravda,že ta červená na"tohle" skoro splývá s černou na ostatním textu. Zdraví Pecho
Sachmet
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sachmet » stř pro 05, 2007 8:32 pm

Lidi, a co říkáte na tohle? Objevili jsme to s Denisem nezávisle na sobě na musím říct, že mám sto chutí to koupit....nějaké připomínky, rady, zkušenosti?
http://www.boatshop24.com/web/en/suchen ... talcount=9
skipper
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod skipper » stř pro 05, 2007 10:30 pm

Občas se podívám na tento topic, ale chybí tu základní informace od Sachmet a to je kolik do toho může, nebo chce investovat. Už tady je rozptyl v řádech tisíc i desetitisíc Liber. Taky většina odkazů směřuje na Boatshop24, ale jsou i jiné společnosti. :mad:

http://www.boatsandoutboards.co.uk/view/TEM074
skipper
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod skipper » čtv pro 06, 2007 12:03 am

Chtěl jsem editovat předchozí příspěvek, ale chybí tlačítko a nevím proč.

Tady je ještě pár typů k diskusi:

http://boatshed.com/san_juan_30-boat-31512.html

http://www.boatsandoutboards.co.uk/view/F163362

http://www.boatsandoutboards.co.uk/view/F165332

http://cid-4efcffb816cb1532.spaces.live.com/

Zpět na