Společnost Smartsail

Varování před údajně špatnými firmami, špatné zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Honza23
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 21, 2019 5:40 am
Reputace: 0

Společnost Smartsail

Příspěvekod Honza23 » sob pro 21, 2019 8:34 am

Letos jsem absolvoval plavbu z Novi Vinodolski, marina Novi, loď Shiraz

První dojmy byly veskrze kladné. Dokoce mne překvapilo, že plachetnice Shiraz je vybavena bouřkovou kotvou.

Hned po vyplutí se však ukázalo, že vetšina přistrojového vybavení není funkční a nebo ukazuje naprosté nesmysly.

Dne 7.5.2019 jsme pluli směrem k Zadaru. Zprvu na motor a když začal foukat vítr, vypnuli jsem motor a pluli dál za pomocí plachet. Když jsme se přiblížili k marině, kde jsme chtěli přenocovat, nastartoval jsem motor a snažil se plachaetnici postavit proti větru, aby bylo možno skasat plachty. To se mi však nepovedlo. Zkontroloval jsem funčnost řazení. Loď však za pomoci morotu neplula. Ihned jsem informoval base managera pana Borna Prgič. Nakonec se nám podařilo doplout k marině Borik kde jsme přistáli.

Následují den ráno volal pan Prgič, že už vyjíždí a za dvě hodiny je u nás. Zapnul jsem si na mobilu stopky a tak jsem tímto měřením zjistil, že chorvatská hodina trvá přesně 121 minut. Potápěč, který dorazil s panem Prgičem zjistil, že jsme ztratili propeller. Pan Prgič tvrdil, že jsem museli najet na nějakou bojku. Chápu jeho stanovisko, ale vím bezpečně, že jsme propellerem o nic nezachytili. Dokázat jsem to však nijak nemohl.

Pan Prdič se za pomocí potápěče snažil opravit neopravitelné. Nakonec kolem 16:00 hod. konstatova, že se musí vyměnit hřídel, na které je propeller připevněn. To znamenalo vytáhnout loď z vody.

Pan Prgič nám navrhl několik řešení. Přesunout se do mariny Novi, kde nám dají novou loď. Nebo počkat na opravu a s opravenou lodí doplout do domovské mariny. Pokud by jsme čekali na opravu, slíbil pan Prgič kompenzaci ve výši 200 Eur. Nejrozumnější pro obě strany byla druhá možnost. Pan Prgič nemusel obstarat pro nás dopravu ze Zadaru do Novi Vinodolski, nemusel zajistit náhradní loď a odpadl mu problém jak dopravit opravenou loď Shiraz ze Zadaru do mariny Novi.

Ve čtvrtek, po vytažení lodi z vody jsem zjistil, že je ulomená část těsnící přiruby. Lom však byl starý a tedy se to nestalo během naší plavby.

Někdo před námi o něco zachytil propellerem. Zda byla následně provedena oprava, nebo ne, nevím.

Po návratu do mariny Novi mne čekalo velké zklamání. Pan Prgič nám odmítl proplatit slíbenou kompenzaci a vymlouval se na velké náklady. O těch však musel vědět již v době, kdy nám kompenzaci sliboval. Chtěl jsem po něm potvrzení o poškození lodi, abych u pojišťovny mohl uplatnit pojistnou událost za ztrátu kaukce. Pan Prgič slíbil, že mi to pošle emailem v pondělí, nejpozději však v úterý dne 14.5.2019. Do dnešního dne mi však neposlal nic.

Já osobně se do budoucna velkým obloukem vyhnu marině Novi, zejména pak společnosti Smartsail.
Uživatelský avatar
bvp1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: čtv črc 28, 2011 2:00 am
Reputace: 0

Re: Společnost Smartsail

Příspěvekod bvp1 » sob pro 21, 2019 9:10 am

Ahoj, a proč vám sebral kauci, když jste za škodu nemohli, jak jsem pochopil?
Uživatelský avatar
mirko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 23, 2019 11:45 pm
Reputace: 6
Bydliště: Třeboň

Re: Společnost Smartsail

Příspěvekod mirko » sob pro 21, 2019 9:43 am

Taky bys tady mohl uvést website, pokud jsou to oni
https://smartsail.hr/
"Best Sailing Vacations"
Honza23
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 21, 2019 5:40 am
Reputace: 0

Re: Společnost Smartsail

Příspěvekod Honza23 » sob pro 21, 2019 3:46 pm

Kaukci nám sebral, protože se mi nepodařilo vyvrátit jeho tvrzení, že škodu jsem způsobil já. V tomto směru trval na tom, že jsem to způsobil já. To mi až tak nevadilo. Jsem dobře pojištěný. Asi bylo chybou, když jsem mu řekl, že potvrzení potřebuji pro pojišťovnu. Je to jen moje domněnka, ale možná se obával toho, že se pojišťovny mezi sebou domluví.
Domnívám se to z toho důvodu, že jsem viděl jaký způsobem se to pokoušeli opravit. Naštěstí se jim to nepovedlo.

Mimochodem, jsem si spodek lodě dobře prohlédl, když byla vytažená z vody. Nebyl na ní ani škrábaneček, ale propeler chyběl.

Ano je to tato společnost.
https://smartsail.hr/
Omlouvám se, mohlo mne to samotného napadnout.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host