Opuštěná loď v Brandýse nad Labem - nezná někdo majitele?

Kdo kde koho potkal, kam kdo pluje. Kdo se dlouho nehlásí.
Nehody a úspěchy, i neověřené.
ŽÁDOSTI O POMOC.
POZOR ! Tato sekce není vhodná pro žerty !!!

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » úte bře 17, 2015 2:31 pm

Teda to je až neuvěřitelnej osud.... přesně jak píše packa....proč by někdo kradl loď, obeplul s ní evropu a pak jí nechal ladem v brandejse?
Zajímalo by mě kdo má od tý lodě papíry a kdo je v těch papírech napsanej jako majitel lodě. Taky by mě zajímalo, jestli je loď hlášená jako kradená.
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » úte bře 17, 2015 2:38 pm

lod neni tak velka , aby nesla prepravid trackem, pochybuju ze sni jel kolem, ale ten clovek je dusevne chorej....
no jak se to nejkam hne, budu informovat
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » úte bře 17, 2015 3:04 pm

pokud vim , lod je nahlasena jako ukradena v italii, ale vazne nemam prilis informaci za posledni 2 roky, z majitelem ted komunikuji, a snazime se vec vyresit ...
papiry ma puvodni majitel , marvan mel 2 letej pronajemni kontrakt ( do splaceni castky za lod ) stim ze nesmi opustit recke vody.....

prosim o trochu trpelivosti, me informace ted jsou taky trochu rozhazene ;-) jak se v tom pohnu , napisu report ;-)
Uživatelský avatar
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: úte črc 06, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Velký Osek

Příspěvekod packa » úte bře 17, 2015 6:37 pm

dneska jsem mluvil s klukem z povodí (pohybuje se kolem komor) -vi o kterou se jedna-a udajne na ty lodi chvili nekdo bydlel-to už mela byt vyvazana nad komorou
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř bře 18, 2015 1:23 am

mate prosim nekdo kontakt na nekoho kdo je blizko te lodi ???
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř bře 18, 2015 1:36 am

je to lod anglicke tovarni vyroby robert tucker , jedna so o velmi kvalitni lod. s tremi kyly, je velmi stabilni.
pokud bz o ni mel nekdo zajem nez si ji majitel preveze, prosim kontaktujte me.
mam od majitele ymocneni hledat kupce, nebo zajistit prevoz.

Dale prosim o telefoni kontakt na plavebni spravu v brandyse, jejich web nefunguje :(

vsem diky za pomoc.
Uživatelský avatar
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: úte črc 06, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Velký Osek

Příspěvekod packa » stř bře 18, 2015 6:55 am

cislo na plavební komoru Brandys nad Labem
326903531-pevna linka
721379617-mobil
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » stř bře 18, 2015 7:36 am

No pokud ta lod nema slusne plachty, tak i tak bude rekonstrukce pekne draha. Uz tady nekdo psal, ze to "sezere" tak 100 tis. ...i tak je mi holky lito :(
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř bře 18, 2015 7:50 am

Ave uprime uz jsem jednou robert tuckera rekonstruoval :-) takze predstavu mam , a 100 je podle me dost prehnana castka ;-)
Tahle lod byla pred 4mi lety v perfektnim stavu, takze viditelna rez bude dost zavadejici. Ihned jak se nam lod podari zajistit ,
budem vedet vice o jejim stavu.
I tak lode robert tucker jsou pomerne cenenne ;-) jednu mam, tak to vim ;-) bezna cena 10m je kolem 30 000e. white beem je 9.5m a majitel je ochoten dat velmi privetivou cenu.
takze i kdyby ona rekonstrukce stala onech 100 000, bude to furt sqela lod za velmi , velmi slusne penize .
Kdyz vemes v potaz se se plastovy hruzy jako GIAUR prodavaj kolem 500 000 , pak cenu k jednani 12 000e je velmi prizniva.
Plachty nejsou zas takovy problem , prevazne v zemich z morem, ja na myho steelpulse koupil hlavni plachtu v bazaru za 110e ;-) a byla jak nova ;-) jasny ze vcechach
je to o necem jinym ;-)

dale prosim nekoho , kdo chce diskutovat stav lodi, a pripadny zajem, aby me kontaktoval pres SZ ;-)
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » stř bře 18, 2015 8:19 am

Zvire30 o premrstene castce si nemyslim, kdybych takovou rekonstrukci sama nedelala, tak bych mozna rekla, ze je to taky vysoka cena. Ono taky zalezi co a jak chces menit. Neberu Ti, ze je to skvela lod, preju vam at nekoho najdete a lod brazdni minimalne nase vody:)
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř bře 18, 2015 8:34 am

ja rekonstruoval tu samou lod , jen 33ft, po pozaru, coz znamena komplet ;-) a zvladl sem to za 5000e ;-) takze jak rikam podle me to pujde levneji ;-)
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » stř bře 18, 2015 8:56 am

Je to smutny osud lode ale nektere pismo zde v laknu taky. Err napise ta je tak za odvoz a to pak zmeni za par kacek, ale rekonstrukce hned nasadi 100000. Packo proc by to nekdo delal odpovedel jsi si sam (protoze to byl blbec) myslim ze ji nakonec odvezou zpatky tady ji asi nikdo nezaplati. Mozna budou potize i za 200tis.za 150tis ji ma zase v recku.
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř bře 18, 2015 9:05 am

no jasny, ja sni klidne pojedu po dunaji ;-) me je to putna, jen je to fakt uzasna lod, tak kdyz nekdo bude chtit , muzem si vyjit vstric. Ja jsem hrozne rad ze se nasla.
robert tuckeru je malo, je to velmi mala, a velmi kvalitni tovarna. jejich lode jsou klenoty , hlavne na vode ;-) ja projel s moji 4 dny BF 10
a myslel jsem ze to nepreziju, ale byl jsem si jistej ze to lod to da ;-)
nevim jak 9.5 ale odhaduju ze stejne. moje 10m je 6mm poctivy ocely , kdyz sem nechaval do dna udelat diru kuli odtoku po hasicich, kamos oddelal 3 vrtaky :D
ten material je neskutecnej , a kamos byl neskutecne rudej :D

A hlavne majitel, JEROME LECOURBE , je neskutecnej clovek, za penize z prodeje ty lode, chce nechat nechat postavit sirotcinec v nepalu,
ale to je dlouha story ;-)
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » stř bře 18, 2015 9:23 am

Jenze v cechach na to lidi koukaj jinak. Spousta lodi treba v Holandku jsou na nas silene drahy, jen proto ze je to kvalitni lodenice a oni si toho cenni a stale je opravuji. Hned jsem taky psal ze nebude za pusinku.
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř bře 18, 2015 9:29 am

asi mas na mysli van der stath ;-) koukam ze o lodich neco vis ;-)
ja videl 55 let staryho van der statha a byl jak novej ;-) to je prave ono, kvalitni lod a majitel co o lodich neco vi ;-)
kdyz chce nekdo kelimek od jogurtu, je to jeho vec ;-)
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Příspěvekod err_ » stř bře 18, 2015 9:49 am

Psal jsem, ze zalezi na podponoru, pak samozrejme vnitrku. Nevim, kdo jste s cim lod rekontruovali, ale z mych velmi chabych zkusenosti se s 9.5m pod 100tis nedostanes. Pokud tedy nebudes vybrusovat jen lokalni mista a neflekovat to. Sedacky vevnitr budou nejspis taky v haji, motor ...

Cenu jsem odhadl podle toho, za co se bezne 9 -10m zelezna lod teto velikosti prodava. Vidim to v Holandsku a modely v dobrem stavu projektanta VdS jsou k mani za 10 - 20 tis. E. Ve verzich > 40ft se muze za dobrou lod dostat od 35 tis. EUR

Neni to tady tak davno, kdy Monty v rubrice Kraska za hubicku hodil do placu alu podobne velikosti v plne vybave za 20 tis.E

Je mi jasne, ze kdyz uz je lod tady, je cena jina, alespon pro mistni, pak ale take jednoznacne rikam, vemte si 14 dnu dovolene, vycestujte do Belgie, Holandska, Nemecka nebo i dal na sever a jen tak se prochazejte po marinach a stanich a ptejte se havenmasteru. budete se divit, co a za jake penize lze koupit. A tak stale opakuji, neni tezke lod ziskat. Drahe jsou opravy a udrzba, stani.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » stř bře 18, 2015 9:57 am

Tu loď jsem okukoval ze břehu, i když byla zdrž upuštěná. Nepřišlo mi, že by měla 3 kýly. Už jen proto, že by stála rovně. Tahle se ale válela na boku, jak vyvrženej vorvaň. Chodil jsem kolem ní týden co týden. Jezdíme tam do jezdeckýho klubu (asi 200m vzdálenýho). Byl vidět kýl, vrtule i kormidlo, ale další kýly ne. I když je možný, že si to jen blbě pamatuju. Tomuhle jsem nevěnoval pozornost.

Rekonstrukce může bejt výrazně levnější, ale taky výrazně dražší, než těch 100 tis. Rozhodně to nebude těch 35, jak tu zaznělo. To tak leda pro nějakýho bezdomovce na dožití, kterej si jen uřízne zámek.
Plachty to nemá (20 tis.), vyzvednutí z vody a odvoz (50 tis.), opískování a nástřik (20 tis.), kompletní interiér (30 - 50 tis.), lanoví a napínáky (5 - 10 tis.), motor a vratka (loterie 10 - 50 tis.), dále elektroinstalace, dřevo v exteriéru, kočárek, povinná výbava atd. 30 - 40 tis.

Když to někdo bude chtít dostat po vlastní ose do řecka, tak jen prvotní investice na zprovoznění k plavbě 30 - 50 tis. + náklady na PHM poplatky apod.

Ta loď je opravdu tak za odvoz pro nějakýho šílence. Podobnou rekonstrukci jsem absolvoval, tak vim o čem mluvim. :(
Reálná cena lodě ve stavu jak je teď je podle mě max. do 50 tis. Jestli je funkční pohon, tak 80 tis. Takže když do toho někdo nacpe dalších 100 - 150 tis. a nepočítá svojí práci, tak to bude moc pěkná loď za reálnou cenu. 200 - 250 tis.
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř bře 18, 2015 10:03 am

no ja nevim jak na severu, ale treba v recku je spooooooousta pristavu ze stanim zadarmo, respektive manipulacni poplatek 120e rocne ;-)
jinak chapu ze alu lod se da poridit levne zalezi totiz cim prosla, nebot ALU a slana voda, nejsou kamaradi, zvlast kdyz stoji vedle nejaky ocele ;-) vznika elektroliticka koroze ;-)
ja treba elektronicky vybavoval 11m alu, ktera je kmani za smesnych 250 000e ;-)
ale to je jina story ;-) proste lodi jsou kvalitni a nekvalitni, stejne jako lidi jsou dobraci a smejdi ;-) a robert tucker je klenot mezi lodma ;-) me osobne zachranil zivot ;-)
White beam ma ponor tusim 70 nebo 80, je to velmi malo, protoze ma 3 kyly ! tim se zlevni i stani, neni potreba stojan ;-) ja mam na 10m 2kyl ;-)

jinak jak rikam, ocel je ocel , a je to dle meho nazoru naprosto nejlepsi material na lod ;-)

btw pokud je pro tebe za ocelovku 9.5 realna cena 250 000kc, neni moc o cem diskutovat, ja za moji 10m dal 450 000 a to sem dostal 50% slevu ze znamosti ;-)
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » stř bře 18, 2015 10:14 am

Účelem tohoto vlákna bylo najít majitele lodi, což se asi povedlo, takže stanovení technického stavu a případné ceny oprav na základě tří fotek se zdá zbytečné. Majitel si určitě sám rozhodne, co bude s lodí dál, jestli jí prodá a za kolik.... :whist:
Naposledy upravil(a) geronimo dne stř bře 18, 2015 10:32 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Příspěvekod err_ » stř bře 18, 2015 10:15 am

Mam ocel, mam VdS, mam tuto velikost. Rocni udrzba, pokud to nechci nechat jen tak je 30tis Kč. To ale lod vypada uplne jinak. rez bys hodne hledal, pokud bys nejakou, byt skrytou nasel.

Nez jsem ji ale dostal do tohoto stavu, stalo me to 150 tis. jen na exterieru. Jen sestava pisek s abrazivem, primery, epoxy, antifouling, anody stala cca 100tis. A to se nebavim o palube, blokach, takelazi, vejicce, ted teakovych lavicich, matrace, uprava stolu a salonu.

Vsechny takto male a stare lode maji poddimenzovanou nadrz na vodu, zpravidla i na naftu. pak je treba pocitat s ohledem na stari motoru a odkladat si na prevodovku, pripadne cely motor. Ucpavka. Casem pevna takelaz.
Takze nevim ... ale oci, jak lze vse temer zdarma a staci, kdyz je clovek pracovitej, tak ty jsem davno ztratil. ten material proste neco stoji, tak jako tak.


Jinak, ted jiz by mel platit v Recku sezonni poplatek za lod ... nebo jej nevybiraji?

A zajimavost je, ze za cenu oprav postavis lod prave z dilny VdS sam, navic lod bude az o 6 stop vetsi. Pocital jsem to uz asi 10x.
mam v planu jeste stavbu 40ft, plany uz mam, kalkulace a nabidky take. Vim co a proc to pisu.

.
Naposledy upravil(a) err_ dne stř bře 18, 2015 10:18 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř bře 18, 2015 10:16 am

btw prave proto ze jsou 3 bude lod na boku ;-)

ma jeden central a 2 kratsi po strane ;-)
aby stala jen tak, musi myt dvoj kyl jako moje ;-) ale 9.5 je proste troj ;-)

kazdopadne stojan netreba , stacej 2 spalky ;-)

jinak jestli ti nekdo da RT za odvoz rekni mi ;-) klidne i za hubicku, ja mu za ni dam klidne i francouzaka :D :D
Naposledy upravil(a) Zvire30 dne stř bře 18, 2015 10:26 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř bře 18, 2015 10:21 am

err mas ocelovku ;) ja taky, a tak vis ze skryta koroze je MNOHEM HORSI nez ta viditelna.
ta viditelna je totiz otevrena , zoc znamena ze voda vyschne, a jde jen o povrch .
mnohem horsi jsou korozivni kapsy. white beem byl natiranej primerem s 20% hlinikovyho oxidu, kterej ma prave kapsam zabranit ;-) vim, to, natiral jsem ho ;-)
ale jak rika jeronimo, dulezity je ze se lod nasla ;-) hadat se tu o cene je nesmysl ;) ja jsem tu jen napsal ze majitel je ochoten ji prodati v CR ;-) pokud nekdo
zna RT a kontaktuje me , urcite se nejak domluvime, kdo RT nezna tezko vysvetlovat ze neni ocelovka jako ocelovka ;-) o kelimkach nemluve :D

a hlavne BAVIME SE O TOVARNI VYROBE ;-) vim ze jsi schopen lod postavit , za min ale to je uplne neco jinyho, asi tezko v domacich podminkach mas moznost rentgenu
svaru a tak podobne ;-) narozdil od REINKE atp, RT je TOVARNI VYROBA, coz je proste nesrovnatelny ;-)

je to jako by sis doma postavil mclaren , good luck ;-)
Uživatelský avatar
ytnak
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: úte úno 12, 2013 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ytnak » stř bře 18, 2015 10:38 am

Ahoj jeden GIAUR je na prodej za 120 000,kč na Murteru, funkční motor, rolfok,placht a vybavení. Znamej z Brna má kontakt na prodávajícího
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Příspěvekod err_ » stř bře 18, 2015 10:45 am

Mam tovadni vyrobu. Ocel jako material pro lod mam rad a vim, ze me lod prezije.
A napr. ona 40ft VdS ve vystavbe v lodenici neni take k neuneseni.

A u primeru nezalezi jen co obsahuje, ale na jakej povrch se natira. A je velmi znat, zda pisek, pisek s abrazivem, nebo kartac ci smirkl a nater. Rozdil v zivotnosti je i vice jak 5 let!

Celkove vzato, bez ohledu na cokoli plati:
Lod jiste delky stoji vzdy ty same penize. Oc je nakup levnejsi, je drazsi oprava a uprava a naopak. Takhle umera je jasna. Uspora je jen v tom, ze si to muze clovek udelat sam a cenu sve prace si odecist. Proto jsem odhadl cenu lode tak jak jsem odhadl a stojim si za tim. Stejne tak za cenou oprav, budou-li provedeny poradne.

Chleba si taky muzes upect sam a usetris za pekare. Ale bez mouky se neobejdes a pokud nemas navic odpovidajici troubu, nemusi ten chleba vypadat jako chleba. A mouku taky muzes koupit nekde z vybehu nebo od sedlaka levneji. Jen nemusi spravne kynout a mit ty spravne vyzivne hodnoty. Tak tak je to i stim domacim opravovanim vseho na lodi. Ale na youtube si typek pri stavbe ocelovky odlival i sroub. Holt, kdyz je nekdo dobrej, budiz mu prano.
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř bře 18, 2015 10:53 am

presne err ;-) a ja prezil bez motoru ( slehal ) 4 dny bf10 jen diky praci pana tuckera ;-) bejt na svy uz bych tu nepsal ;-) 12m vlny jsem videl poprve v zivote :D a je to husty kdyz na vas jde 4patrovej barak ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti