Opuštěná loď v Brandýse nad Labem - nezná někdo majitele?

Kdo kde koho potkal, kam kdo pluje. Kdo se dlouho nehlásí.
Nehody a úspěchy, i neověřené.
ŽÁDOSTI O POMOC.
POZOR ! Tato sekce není vhodná pro žerty !!!

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pát dub 03, 2015 12:35 am

Zvire30 píše:chces ouzo ? tady narodni napoj :D a v cechach to nesezenes jen tak ;-)

No jestli to nebude tim, ze to v Cechach nikdo nechce pit... ;)
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » pát dub 03, 2015 9:50 am

Ono to taky chutná trochu jako petrolej...... :roll:
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » pát dub 03, 2015 10:06 am

Jó, to třeba Metaxa... :D
Uživatelský avatar
Crazymen
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 308
Registrován: pát srp 05, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: furt někde v luftu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Crazymen » pát dub 03, 2015 1:04 pm

Já bych si asi na tvém místě nechal potvrdit od majitele (Fr) zmocnění a tu loď si na základě NOZ odvezl na dvorek.
Buď se dotyčný (M) ozve a pak musí položit kupní smlouvu a doklady o zaplacení, nebo ne, pak může majitel (fr) s klidem loď vzít - prodat za hotové, či cokoliv dalšího...
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát dub 03, 2015 1:52 pm

Dôležité je na koho je loď napísaná, teda kde je v registri a kto je na registrácii zapísaný ako majitel.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pát dub 03, 2015 2:28 pm

Denis píše:Dôležité je na koho je loď napísaná, teda kde je v registri a kto je na registrácii zapísaný ako majitel.


To je všeobecně rozšířenej omyl. Vlastnický práva v naprostý většině přechází uzavřením smlouvy o převodu vlastnických práv. Evidence je v tomto směru pouze evidence. Co vim, tak výjimkou jsou např. nemovitosti. Tam má katastr přednost.

Když tedy někdo koupí loď, nebo auto, nebo cokoliv jinýho, tak vlastnický právo přechází tak jak je stanoveno ve smlouvě. Např. po podpisu smlouvy, po zaplacení plné kupní ceny apod. I když si loď na sebe nepřevede v evidenci, tak je právoplatným majitelem (není-li smluvně ujednáno jinak).

To je to proč jsem psal, že tam nejspíš bude nějaká nejasnost a ptal jsem se, jestli třeba mohl p. Marvan předložit nějakou smlouvu o koupi. Kdyby taková smlouva byla platná, tak by majitelem byl p. Marvan, a to i kdyby neměl doklady od lodě, nebo v těch dokladech byl zapsanej někdo jinej.
Jestli měl nájemní smlouvu, tak nemůže prohlašovat, že je majitel. Jestli ale je ta smlouva platná, tak je nájemce a může s lodí nakládat dle smlouvy dokud nebude stanoveno jinak. Nájemní smlouva když je na dobu neurčitou, tak musí být ukončena v souladu s ustanoveními smlouvy (vypovězena apod.).
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1418
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Omen » pát dub 03, 2015 2:43 pm

§ 1102 NOZ:
"Převede-li se vlastnické právo k movité věci zapsané ve veřejném seznamu, nabývá se věc do vlastnictví zápisem do takového seznamu, ledaže jiný právní předpis stanoví jinak"

Takže nejen nemovitosti Zdendo1-5.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pát dub 03, 2015 2:52 pm

Omen píše:§ 1102 NOZ:
"Převede-li se vlastnické právo k movité věci zapsané ve veřejném seznamu, nabývá se věc do vlastnictví zápisem do takového seznamu, ledaže jiný právní předpis stanoví jinak"

Takže nejen nemovitosti Zdendo1-5.

OK, tak já ještě asi žiju ve starym občanovi. :oops: No je vidět, že už jsem pár let ze školy. :)
Uživatelský avatar
topper
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 121
Registrován: sob čer 20, 2009 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Orlík

Příspěvekod topper » pát dub 03, 2015 2:59 pm

Zkrátka a dobře, případ je to zapeklitý a čert nám ho byl dlužen! (říkával policejní rada Vacátko )

A tak tam ta ocelová chudinka může ještě stát a chátrat dlouhá léta, nebo doté doby, než se jí ujme jiný šikovný zlodějíček.
Uživatelský avatar
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 563
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » sob dub 04, 2015 12:26 am

Před pár lety jsme vezl pár známých z hor z hor domů. Zastavila nás policie a po kontrole dokladů nastal pořádný blázinec. Nakonec nás bylo o jednoho méně.
Kluk co jel s náme v autě půjčil zmámenu někdy před lety sbíječku Od té doby ji marně požadoval zpět.
Jak to řešit? Prostě zajel na chalupu a sbíječku si vzal. Jenže dlužník ho nahlásil policii. :cry:
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » sob dub 04, 2015 12:51 am

no ceska justice jeji vykonna slozka (policie ) je proste uzasna no....

jak rikam, kdybych byl duchodce a zasadil si 3 seminka travy, mam doma urnu za 2 minuty :D
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » sob dub 04, 2015 12:54 am

nastesti ve smlouve je zvela jasne uvedeno ze LOD DO MAJETKU pana Marvaa prejde az tehndi pokud do konce roku 2012 ZAPLATI CASTKU ZA JEJI KOUPY coz neucinil takze od mu jednoznacne nepatri ;-)
Uživatelský avatar
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: úte črc 06, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Velký Osek

Příspěvekod packa » pát črc 10, 2015 8:13 pm

tak jsem ji v tydnu okoukl a je to porad horší-pri plavbe zpět na ní řádili nejací vyrostci.......
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » pát črc 10, 2015 9:10 pm

ja bohuzel ze sve pozice vice udelat nemuzu :( ceska policie veri cloveku ktery papiry od lode nema, a neveri cloveku kteryu papiry od dane lode ma :(
ale tak nejak jsem cekal ze se ceska policie bude chovat jako v kocourkove ....
Majitel je bohuzel zaneprazdnen a do cech se vyda pri prvni prilezitosti :(
Lakomec

kocourkov

Příspěvekod Lakomec » pát črc 10, 2015 10:34 pm

Zvire30 píše:pokud bz o ni mel nekdo zajem nez si ji majitel preveze, prosim kontaktujte me.
mam od majitele ymocneni hledat kupce, nebo zajistit prevoz.
ja bohuzel ze sve pozice vice udelat nemuzu :( ceska policie veri cloveku ktery papiry od lode nema, a neveri cloveku kteryu papiry od dane lode ma :(
ale tak nejak jsem cekal ze se ceska policie bude chovat jako v kocourkove ....
Majitel je bohuzel zaneprazdnen a do cech se vyda pri prvni prilezitosti :(

No mě to spíš přijde, že kocourkov z toho děláš Ty s majitelem. Evidentně nemáte zájem s lodí něco dělat, protože kdybyste měli, tak už je dávno z vody někde na špalkách a čeká na opravu nebo prodej. Je to zajímavě, že chcete loď prodat ale klidně se díváte, jak je někde opuštěná na vodě a ztrácí hodnotu. Není přece nic jednoduššího něž vzít papíry od lodě, loď odtáhnout k jeřábu, vytáhnout a odvézt někam do pryč. Máš tady na fóru spoustu nadšenců, kteří by vám pomohli. Tvrdíš že loď je Vaše, tak v čem je problém?
Jak může PČR nevěřit majiteli, když ještě v čechách nebyl, protože je zaneprázdněn? Proč do toho taháte policii? Jestliže loď je vaše, tak si ji odvezte, pokud vás při odvozu někdo požádá o prokázání vlastnictví, máte všechny doklady a jste v klidu.
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » pát črc 10, 2015 11:08 pm

hele ja se snazil udelat co muzu, majitel dela pruvodce v hymalajich !!!!! myslis ze je to tak jednoduchy ???
ja neziju v cechach uz hodne dlouho, ja udelal co mohl, ted je to namajiteli, ale reseni pres ambasady je taky na dlouhy lokte !!!

Prijde ti normalni ze kdyz v cechach urady zjistily ze Marvan od lode nema papiry udelali snim spravni rizeni a tim to zhaslo ?

me rozhodne ne !

kdyz se jim ozve clovek kterej ty papiry ma, a posle jim jejich kopie, odmitaj zajistit plavidlo protoze pan marvan tvrdi ze majitel je on ????

S tim VKLIDU si nejsem taky jistej, protoze policie lod nezajistila z oduvodnenim ze MARVAN TVRDI ZE JE MAJITEL , co kdyz to bude tvrdit pri pokusu o odvoz ?

Jaye ( majitel ) znam roky, a uprime vim ze jak jen to bude mozne prijede ! chteli sme plavidlo nechat policii jen zajistit :( a dopadlo jak jsem rekl :( kocourkov
uvedom si ze z nepalu/tibetu to sem fakt kousek neni :( ja fakt delal co se dalo :( tu lod mam rad i jay mel , chtel ji prodat proto ze se rozesli z holkou a ta se vracela na zdravotni misy do afriky .
ted toho oba litujem :( zlodej je tu PAN MARVAN a policie si proste nechce pridelavat praci :( misto POMAHAT A CHRANIT by mela mit napis PROCHRAPAT A VRATIT :(
vina neni samozrejme jen na cesky stran ale i francousky :( nebot neuveritelne dlouho trva zaneseni lode do registru pohresovanych plavidel :(


NEDELJ ZNAS PROSIMTE TY SPATNY !!!! ale kdy po 3letech najdem lod co zmizela o 3000km dal ( a to vzdusnou carou ) a jay je na druhym konci sveta, je to fakt docela tezky s tim nejak pohnout ! Delame co muzeme !
Lakomec

žádný kocourkov, komedie

Příspěvekod Lakomec » sob črc 11, 2015 1:20 am

To Zvíře30:
já z vás nedělám ty špatné, jen je mi to všechno moc divné. Tak jen shrnu fakta, co píšeš:
- máš plnou moc od majitele, ale nemůžeš se o to postarat, protože už dlouho nežiješ v čechách. Ty už nejsi občanem ČR? Letadlo z Atén do Prahy létá celkem pravidelně.
- když majitel posílá papíry na policii, proč je nepošle Tobě? Samozřejmě s plnou mocí, nejlépe. Ty si je necháš přeložit od někoho s kulatým razítkem a loď si odvezeš.
Představ si, že někomu prodáš v lednu auto s tím, že až v červnu zaplatí, tak mu ho přepíšeš. On ho nezaplatí, ale odveze do města vzdáleného třeba 500 km. Rozbije přední okno a nechá stát na parkovišti. Auto chátrá. Po dvou letech zjistíš, že auto stojí tam a tam. Protože jsi auto nepřepsal, tak máš všechny doklady a stačí k autu dojet a normálně si ho odvézt, protože je pořád Tvoje.
Přesně něco podobného se stalo s lodí, pokud to popisuješ přesně. A to co píšeš o policii a nějakém správním řízení, je kravina. Loď stojí a nikdo se o ni nestará. Tak si ji odvez a pokud by Ti někdo bránil v odvozu Tvého majetku, tak to může jen soudce. Máme tady advokátní kanceláře, které si můžeš najmout v případě, že by soudce Tvůj majetek zablokoval. Pokud máte papíry v pořádku, jak tvrdíš, tak je to velice snadné. Odvážu loď, odtáhnu si ji kam potřebuji a vytáhnu z vody. Pokud to panu Marvanovi bude vadit, bude muset zavolat policii, aby Ti v tom zabránil. No a pak se bude muset prokázat nějakým dokladem o tom, že je majitelem lodě. On ho nemá, Ty ano. Tak co chceš řešit dál?
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » sob črc 11, 2015 1:58 am

nezlob se na me , mel jsem zmocneni od majitele k zajisteni plavidla popripade zajisteni prepravy.
Kontaktoval jsem v jeho jmenu policii a predal jsem jim kontakt na majitele i naopak, pak jsem sprostrdkovaval preklady
protoze jak se da predpokladat Jay cesky nemluvy a ceska policie taky nenjsou moc kamaradi s ENG nebo FR .

Podivej se co je tobe divny je docela fuk, to ze sem davam unformaci co nejmin ma zcela jasny duvod, protoze pan Marvan kupodivu umi cist !!!!
nech to prosim na nas. Ja pomaham proste pritely, tak jak jen mohu.
Kazdopadne vedu taky svou firmu a musim se starat hlavne o ni, a jet ted do cech pro me neni realne. Majitel vec resi a az se dokaze uvolnit z prace,
prijede.
pak mi zrejme bude volat a ja se mu opet pokusim pomoci. ale cesta do cech za me situace nepripada v uvahu z mnoha duvodu, jeden je treba ten ze vlastnim vlka ktery je na me
naprosto zavysli a nikoho jineho nesnese, a kupodivu mi ho zadnej prepravce neprepravy ( za rozumne nakalady ) .

Hrajes na mravokarce a nevis nic o okolnostech , nechme to tak. tohle vlakno myslim svuj ucel splnilo, protoze majitel ted vi, kde se lod nachazi ;-)
tim bych to uzavrel.
Lakomec

Příspěvekod Lakomec » sob črc 11, 2015 8:30 am

Já se na Tebe nezlobím, zlobím se na sebe, že jsem to neprokoukl a nebylo mi hned jasné, že pro záchranu lodě děláte vše co je ve vašich silách :? .
Tak ať se fyrmě i závyslému vlkovy dařý :sorry:
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Příspěvekod err_ » sob črc 11, 2015 10:42 am

:-) ... Poslete papiry s plnou moci advokatovi nebo advokatni kancelari v CR a myslim, ze max do 20tis. to mate i na koze v suchem stani. A to ani nemusite nikam jezdit.

Dobu realizace bych odhadl do 30-ti dnu. Tohle je fraska.
Beda
radioamatér
radioamatér
Příspěvky: 2300
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » sob črc 11, 2015 2:47 pm

err_ píše::-) ... Poslete papiry s plnou moci advokatovi nebo advokatni kancelari v CR a myslim, ze max do 20tis. to mate i na koze v suchem stani. A to ani nemusite nikam jezdit.

Dobu realizace bych odhadl do 30-ti dnu. Tohle je fraska.


Je otazka jestli ta lod ma cenu 20 tisic. Bude vybydlena, vsechno zrezavele, plisen, vsechno co slo odnest, urvat, odsroubovat bude ve sberu. Bude stat na suchu a co s tim..jedine prodat. Majitel leze po horach a tak o ni asi velky zajem nema. Policie nekona a tak je problem.
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Příspěvekod err_ » sob črc 11, 2015 4:25 pm

Ma to hodnotu predevsim v tom, ze az se potopi, Povodi ji na naklady majitele odstrani. Mozne je take pocitat s naklady na sanaci po uniklem palivu atd. Lod pojistena zrejme nebude, takze to porad tech 20tis. je dost vyhodne. Ono povinnosti majitele jakesi jsou.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » ned črc 12, 2015 6:13 am

No jo, a při odstranovani skod pochybnosti o majiteli jako na portvoru jiste nebudou. ;-)
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » ned črc 12, 2015 9:17 pm

Možná, že kdybys tu na fóru napsal: hledám pomoc při přepravě plachetnice té a té, místo, jeřáb atd. zajištěno, ověřenou kopii dokladů pošlu, zaplatím tolik a tolik, tak už loď mohla bejt dávno na koze, mohl jsi mít detailní fotodokumentaci a popis stavu atd.
a ani bys sem nemusel. :)
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » ned črc 12, 2015 9:28 pm

ja vim, ale abych tuto nabidku mohl udelat, musi sni souhlasit majitel :( majitel se chysta do cech , ale v nepalu je sezona.
myslis ze se mu to nesnazim vysvetlit ? ale lidi pochopteme .... snazim se pomoct kamaradovi, ale mam i sve starosti....
delam co muzu, ale hlavni rozhodnuti jsou na jayovi. a ten je na prijmu jen v zakladnich taborech , kde je tak den v tydnu .....

pokud nekdo by chtel timto zpusobem pomoct, prosim poslete nejakou konkretni nabidku a jaj ji okamzite preposlu majiteli !
ja z me pozice ted opravdu vic delat nemohu ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host