marina Pirovac

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Cernoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: úte pro 11, 2012 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Re: marina Pirovac

Příspěvekod Cernoch » sob kvě 28, 2016 10:32 pm

Ahoj,

prosim vas, marina Pirovac je pouze Adriatic Charteru, nebo je tam vice splečností?

díky!
Uživatelský avatar
Erixooon
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 05, 2014 2:00 am
Reputace: 0

Re: marina Pirovac

Příspěvekod Erixooon » úte zář 06, 2016 10:20 pm

Cernoch píše:prosim vas, marina Pirovac je pouze Adriatic Charteru, nebo je tam vice splečností?

Asi s křížkem po funusu, ale přesto:
Vrátil jsem se odtamtud minulou sobotu a stále pouze lodě AC + pár soukromníků.
Marína působí dost "mrtvě a sterilně", ale je tam restaurace, záchody relativně OK (bez mýdla) a marína cca ze 2/3 prázdná.
S přebráním/předáním, samotnou lodí a personálem AC nebyl problém.
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Re: marina Pirovac

Příspěvekod jajarin » čtv říj 26, 2017 9:39 pm

Ahoj, příští rok máme vyplouvat z Pirovace, zajímalo by mě mezi kterými ostrovy nad Murterem se proplouvá ven. Díky Bavarie50
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: marina Pirovac

Příspěvekod Anonym » čtv říj 26, 2017 10:04 pm

Pokud popluješ na sever, vypluješ normálně SZ směrem tím kanálem směrem k Drage. Tam si musíš dát pozor na dva kardinální znaky, jeden S a jeden J, mezi nimi 0,5m mělčina. Jinak v poho.

Pokud popluješ na jih, vypustíš možnost proplout Tisnem, je tam u mostu malá hloubka. Uvádí 17m, ale kdo ví. Navíc se zvedá jenom podle rozpisu. Nejbližší možnosti jsou mezi ostrovy Vinik Veli a Zminjak, nebo mezi Zminjak a Radelj. U obou je trochu užší plavební dráha a hloubka 2,5 - 2,7 m, ale když se budeš držet středu, žádný problém.

Určitě se vyvaruj oblastí mezi ostrovy Murter, Vinik Mali, Vinik Veli a Tegina. I když tam uvidíš proplouvat motoráky. Oni možou, my ne. ;)
Uživatelský avatar
Erixooon
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 05, 2014 2:00 am
Reputace: 0

Re: marina Pirovac

Příspěvekod Erixooon » čtv říj 26, 2017 10:11 pm

S B50 by to mělo jít mezi ostrovy Zminjak a Veli Vinik přesně středem (bežně pluju, je tam 2+ m vody), ale bezpečnější je mezi Radejl a Mali Prišnjak, případně až kolem Arta Vela.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: marina Pirovac

Příspěvekod Anonym » čtv říj 26, 2017 10:19 pm

Proč rozporuplné? Jsme se celkem shodli. :)
Ty mnou uváděné dva průjezdy mám najeté, to co jsi přidal ty jsem neplul. Ale to je další rozšiřující informace, nic proti ničemu.
Uživatelský avatar
Erixooon
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 05, 2014 2:00 am
Reputace: 0

Re: marina Pirovac

Příspěvekod Erixooon » čtv říj 26, 2017 10:22 pm

Baharis píše:Proč rozporuplné?


Jen jsem blbě četl. :|
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Re: marina Pirovac

Příspěvekod jajarin » pát říj 27, 2017 9:17 pm

Pánové, nedohadujte se! Velice děkuji za info!
Uživatelský avatar
sirt
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: úte črc 03, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Re: marina Pirovac

Příspěvekod sirt » stř čer 20, 2018 9:28 pm

Ahoj,

Prosim mate nekdo aktualni info o teto marine? Pojedu tam koncem cervna na novou Bav46 od Pitter Yachtingu.

Diky.
Jirka
Uživatelský avatar
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 197
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 1

Re: marina Pirovac

Příspěvekod HoPrahok » čtv čer 21, 2018 8:14 am

V sobotu jsem se z Pirovacu vrátil. Marína je normální. Už se tam neparkuje na hlíně a kamenech, vše moderní a vyasfaltované. Cena za parking je 120 kun za den. Na hodinu 12 kun, takže jsme vjeli dovnitř, vyložili věci u mola, vrátili něco do aut a parkovali poblíž maríny za podstatně jiný peníz. Sociálky jsou u mol na konci parkoviště, čisté a pěkné. Místní říkali, že marína byla před 3 týdny slavnostně znovuotevřena.
Cesta do Pirovacu taky v pohodě.
Na moře pak vyjíždíme mezi Zminjakem na pravoboku a Hraminou na Murteru na levoboku, hloubka cca 2,7 m, jedeš-li středem, je to v pohodě.
Uživatelský avatar
sirt
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: úte črc 03, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Re: marina Pirovac

Příspěvekod sirt » čtv čer 21, 2018 11:21 am

Ahoj, moc díky za dobré zprávy. Jen cena za týdenní parkování vychází kolem 5500 kc, coz mi propada dost brutalni. Nedá se zaparkovat někde v bocnich uličkách?

Díky,
Jirka
Uživatelský avatar
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 197
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 1

Re: marina Pirovac

Příspěvekod HoPrahok » pát čer 22, 2018 7:54 am

Parkovali jsme nakonec na nábřeží za marinou, zadarmo. Auta tam byla celá a bez poškození.
Uživatelský avatar
sirt
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: úte črc 03, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Re: marina Pirovac

Příspěvekod sirt » sob čer 23, 2018 6:50 pm

Moc díky za tip.
Jirka
Mič
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: pon črc 16, 2018 10:45 pm
Reputace: 0

Re: marina Pirovac

Příspěvekod Mič » pon črc 16, 2018 11:22 pm

Ahoj kolegové,

jsem na foru nový, takže díky za možnost zde číst a také se chci na oplátku vyjádřit. Včera jsem se vrátit z moji prní solo plavby začínající v Pirovac. Zde je můj názor a popis:
- Velmi příjemná Marina v samém centru malého městečka Pirovac. Marina vyloženě navazuje na pobřežní promenádu.
- Parkování v marině stojí 12kuna/ hodina - drahé a přesto zcela zaplněné parkoviště. (stání pro cca 100aut) v Marině, ale není vůbec nutné parkovat. na veřejné parkoviště městské je to o cca 50m dále. Všude po městě platí stejná parkovací sazba 7kuna/ hodina, nebo dení parkování za 150kuna/den. Stejná sazba již platí také při pobřeží, které popisoval kolega víše, že neplatil! Platí se všude a myslím, že NELZE v celém Pirovacu najít jediné místo k zaparkování zadarmo!!
- ALE POZOR! Naproti supermarketu přes ulici vedle pošty je kancelář VIRLO, kde lze koupit parkovací kartu na celý týden. Je to ještě výrazně levnější než v automatu (navíc automat příjmá poze mince) tuto infomraci jsem se dozvěděl až 3 dny před odjezdem - při placení pokuty za parkování :-) za 3 dny jsem platil 200kuna a pokud jsem správně pochopil bylo to na celý týden!!
- Marina byla krásně čistá, sociálky uklízeli snad po každé návštěvě jednoho člověka. Opravdu čisté pěkné, nové. Celý týden od 7-14.7.2018 bylo v marině velmi málo lidí, ale v pátek den před mým odjezdem se marina totálně zaplnila a myslím, že sociálky nestačili. Večer se na záchod stále dokonce fronta ( pouze dva lidi, ale stála)
- s personálem mariny jsem neměl žádný problém, vždy při parkingu stáli ji muringama v ruce a pomáhali.
- co mi vadila (možná pouze jako nezkušenému začátečníkovi) byl neustálý celkem silný vítr v marině! kolem 25 uzlů což mě dělalo celkem velké problémy při parkování. Měl jsem bavarku 32 a stál jsem ve stání dle mého spíše pro motorové čluny. Opravu málo místa a všude navíc muringy. První pokus o parkování byl myšlen popředu až k místu a poté pouze zacouvat. NESMYSL! po zařazení zpetného chodu mě vítr s propwalkem okamžitě narvali na protistojící lodě a muringy - celkem šou pro celou marinu. Ihned ale přišli na pomoc i s člunem. Druhý den jsem couval již od začátku mariny a s menšími komplikacemi jsem bez pomoci parknul. Musím říci že jsem vidět za ten týden asi 5 velmi nezdařilích parkingů a to parkovali najatí zkušení skipeři! Prostě tam pořád fouká.
- v maritě tuším půjčují i padly
- hned vedle mariny navazuje celkem pěkná pláž.
- ve městě jsme byli na večeři v restauraci Stara Riva. je na pláži za věžičkou ve starém městě. Cena jídel: MIX Gril 80kuna velká porce, nebo celkem dobré grilované kalamáry a chobotničky za 70 kuna.
- REPELENT nezbytný! koupili jsme až druhý den po velmi kruté noci. Myslím, že v supermartetu měli pouze jeden ale super funkční!

shrnuto: pirovac jsme si zamilovali ale chce to trénovat parkování :-)
Mič
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: pon črc 16, 2018 10:45 pm
Reputace: 0

Re: marina Pirovac

Příspěvekod Mič » pon črc 16, 2018 11:35 pm

Ještě doplním informace o výjezdu na moře. Celkem dlouhý výjezd z Mariny cca 1-2hodiny
- první možnost projet pod zvedacím mostem v Tisnu - moste se ale zvedá jen 2x deně ráno tuším v 9:00 a večer tuším v 17:00. Projet LZE. Je tam kolem 2 metrů, ale lze to - vyzkoušeno.
- možnost druhá bez problémů to jde mezi ostrovem Zminjak a Vinik Veli. je tam hloubka kolem 3 metrů.
- možnost třetí až kolem Arta vela
Uživatelský avatar
sirt
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: úte črc 03, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Re: marina Pirovac

Příspěvekod sirt » stř srp 01, 2018 4:27 pm

Ahoj,

Marina Pirovac velmi fajn, čistá, parkování kousek od pláže za 100kn za celý týden. Na parkovišti celý den sedí týpek, takže i relativně bezpečné přes den. Marina hezká, čístá, jel jsem s Pitter yachtingem na Bav 46 - checkin i out byly v pohodě, velmi solidní. Bouchnutí kotvy o příď nás stálo 30 EUR (bylo to opravdu hluboko).
Jen ten výjezd s tak velkou lodí je zážitek. Navíc bavarky jsou na sobě nalepené fendr na fendru a vždy foukal boční vítr. Chce to promyslet a nebát se, jinak se zachytí kýl o mooring vedlejší lodě.
Obchod je tam menší, hned u mariny, tak jsme jeli nakoupit do Vodic, zbytek pak na místě. Vyplutí opravdu cca hodina zpoza Murteru, tankování v Hramině. Jsou tam sice 3 pumpy, ale na 3 mariny. V neděli při vyplutí jsem chtěl kontrolně dotankovat, ale po té, co mě předbíhaly gumáky a dost silně foukalo, jsem se na to vykašlal. V pátek pak kolem 18h už tam bylo klidněji.
Jinak Bav 46 2018 od Pitter yachtingu v Pirovacu: čisté, vše fungovalo, lednice jsme měli zapnuté stále a baterie vydržely, skvělé rádio na bluetooth, ovládání rádia přes plotter v cockpitu, klimatizace (funkční jen při napíchnutí na elektriku), teplá voda, dost malé nádrže na vodu (museli jsme 2x dobírat).
Co mi však hlava nebere, je plynová páka na kormidle vlevo. Startování a budíky jsou u kormidla vpravo, ale páka vlevo. Navíc tak umístěná, že když jedu na jedničku, neotevřu bakistu. Musím dát neutrál, vytáhnout z bakisty lana např., zavřít, dát zase jedničku. Párkrát jsme to neudělali, bakistou bouchli do páky a pak nám ruplo lanko ovládání plynu. Z maríny ale vyjeli druhý den a v 11h dopoledne bylo opraveno zdarma. Byla to naše blbost, ale věřím, že každá posádka párkrát takto bouchla do plynové páky a lanko už bylo načaté.

Jirka
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Re: marina Pirovac

Příspěvekod jajarin » úte srp 16, 2022 12:30 am

Ahoj všem, prosím o radu kudy proplout mezi ostrůvky se 49, podle mapy se zdá všude málo vody. Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů