Turistická daň (Boravišna pristojba) v Chorvatsku 2021

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
veltrusak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 25, 2010 2:00 am
Reputace: 1

Re: Turistická daň (Boravišna pristojba) v Chorvatsku 2021

Příspěvekod veltrusak » úte črc 12, 2022 3:57 pm

Ahoj.Platí se.Stejně jak loni jsem platil 277 kun za člun 5,3m.
Uživatelský avatar
Vladimir1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 22, 2015 2:00 am
Reputace: 6

Re: Turistická daň (Boravišna pristojba) v Chorvatsku 2021

Příspěvekod Vladimir1 » úte črc 12, 2022 4:30 pm

Neměli bychom zaměňovat turistickou daň za lidi a vignetu za lodě. I turistická daň podle velikosti lodě je jen forma turistické daně jako - cituji "paušální turistická taxa" . A zde se opravdu za loď pod 7m neplatí podle délky, ale podle počtu lidí a nocí. Sazbu, kterou uvádíte, ceník ani nezná. Je to 10 Kn za osobu a noc.
Uživatelský avatar
veltrusak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 25, 2010 2:00 am
Reputace: 1

Re: Turistická daň (Boravišna pristojba) v Chorvatsku 2021

Příspěvekod veltrusak » úte črc 12, 2022 6:14 pm

Ahoj.Stránky SEAHELP,kalkulačka nákladů v Chorvatsku.Zadám 5,3m,motor 80hp,včetně lázenského poplatku na rok,ne podle osob a cena 277 kun.
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 349
Registrován: stř čer 10, 2020 7:13 pm
Reputace: 35
Bydliště: I.Chomutov, II. Rovanjska

Re: Turistická daň (Boravišna pristojba) v Chorvatsku 2021

Příspěvekod Husky » úte črc 12, 2022 8:44 pm

Pokud si nepleteš pojmy a boravišna pristojba a "lázeňský poplatek"je tdle tebe dtto(????)
Tak pak tento lázeňský poplatek se neplatí ročním paušálem, ale denně. Platí to i Chorvati na dovolené. Ty taky platíš na dovolené v Česku tzv. "vzdušné"(poplatek OÚ).
Ne za rok, ale za den.
Uživatelský avatar
veltrusak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 25, 2010 2:00 am
Reputace: 1

Re: Turistická daň (Boravišna pristojba) v Chorvatsku 2021

Příspěvekod veltrusak » stř črc 13, 2022 5:33 am

Ahoj.Se omlouvám,asi si pletu pojmy.Opravdu se v tom už začínám ztrácet.Co tedy platím?Já myslel že oba poplatky současně,tedy dohromady.Děkuji.Honza.
Uživatelský avatar
LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 575
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 97
Bydliště: Praha

Re: Turistická daň (Boravišna pristojba) v Chorvatsku 2021

Příspěvekod LadaM » čtv srp 25, 2022 12:26 pm

Ahoj, platil jsem teď boravišnu on-line (dřív vždy s vinětou na kapitanátu) a podle info na stránkách, se opravdu pod 7 m neplatí nic. Asi se jim nechce řešit těch pár lidí, co mají tak malou loď a zároveň nejsou někde v kempu nebo apartmánu (kde je zkásnou).
"It is not necessary to pay the tourist tax for boaters for vessels less than 7 metres in length."
Zároveň je potřeba spočítat si, jestli vyjde lépe platit za osoby, nebo za loď. Na dva týdny to teď pro nás vychází lépe na osoby, protože děti do 12 let neplatí. Předloni na 3 týdny už vycházelo lépe zaplatit za loď (7.7 m). Navíc se dá koupit víc "dávek", takže třeba 2 týdny a 3 dny a nemusí se platit celý měsíc, chce si to proklikat.

Co mě ale mile překvapilo je, že už je možné zaplatit také vinětu (poplatek za loď, majáky atd, Yacht or boat arrival notification fee) on-line na portálu https://enautika.pomorstvo.hr/#/public/dashboard
Možná to není úplná novinka, ale já jsem to nevěděl, tak to třeba někomu taky pomůže. Sbohem postávání ve frontě před kapitanátem po procestované noci, hledání místa pro auto s lodí na vleku atd... :good:
Podmínkou je mít EIDAS indentitu - datovku, e-občanku apod. Já nic z toho nemám, ale rozběhal jsem to přes bankovní identitu a na portálu e-občana jsem si zprovoznil Mobilní klíč e-governmentu. Tím se dá potom také přihlásit do toho chorvatského portálu. Další výhoda je možnost zadat sériové číslo předchozí viněty (žádosti), potom se doplní všechny údaje o lodi z předchozí registrace. Platba kartou, viněta v mailu a je to.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů