Marina Korkyra Vela Luka Korčula

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

vojtaharok
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 407
Registrován: stř říj 25, 2017 2:16 pm
Reputace: 84
Bydliště: Zbynická 1566-9
Kontaktovat uživatele:

Marina Korkyra Vela Luka Korčula

Příspěvekod vojtaharok » ned bře 21, 2021 5:22 pm

Zbrusu nová marína v dobře chráněné zátoce, dne jsem tam volal, mluví anglicky, po telefonu ochotní a přátelští.

https://www.marina-korkyra.com/

Pokud vše vyjde podle plánu, najdete mě tam v neděli 4.4. večer, vyplouvám z maríny Betina na Murteru.
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Re: Marina Korkyra Vela Luka Korčula

Příspěvekod Pavel63 » stř zář 08, 2021 9:15 am

Ahoj,

marína má jednu drobnou vadu na kráse - od moře má sice klasickou ochrannou hráz, ale v bazénu jsou mola nad vodou na pilotech a vedle je přístav pro trajekty. Takže každý připlouvající trajekt hladinu v maríně rozvlní. Není to nic tragického, ale mohli udělat jednu zeď navíc a bylo po problému.
Jinak jsem psal už jinde, když jsem potřeboval do obchodu a hlavně doplnit vodu, tak mne sice slušně, ale vyhodili, že krátkodobé stání neakceptují. Výslovně jsem řekl, že potřebuji doplnit vodu, tak to rozhodně nepovažuji za vstřícné a ochotné jednání (komunikace přes VHF na kanále 17).

Pavel.
Seehirt
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 29, 2018 12:08 pm
Reputace: 0

Re: Marina Korkyra Vela Luka Korčula

Příspěvekod Seehirt » stř pro 28, 2022 11:29 am

Uživatelský avatar
Pavel

Dovolím se tě zeptat v kolik hodin jsi do mariny připlul? V ceníku pro rok 2022:

https://marina-korkyra.com/uploads/Mari ... -final.pdf

je uvedeno, že krátkodobé stání, pokud je tam volno, je do 16h na 1h nebo 2h možné, a mimo jiné, stojí pro jachty do 15m buď 200 nebo 300 HRK.

Ještě doplním, že často odpoledne při Maestrale a díky trajektům to v marině silně vlní a nepříjemně hází loděmi. Dobrá zpráva je, že se dále od mariny na jižním nábřeží, staví nový terminal pro trajekty a bude hotov do léta 2023. A zároveň se začne marina Korkyra rozšiřovat a dostane i pořádný vlnolam.Do sezony 2024 to má být prý vše hotovo.
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Re: Marina Korkyra Vela Luka Korčula

Příspěvekod Pavel63 » čtv led 26, 2023 1:00 pm

Ahoj,

do maríny jsem doplul rozhodně před 16. hod., v maríně byl dostatek volných míst, slušně jsem se přes VHF ohlásil a zeptal, ke ktrému molu si mohu stoupnout, že potřebuji do obchodu a doplnit vodu. Odpověď byla stručná a jasná - že krátkodobé stání nepodporují. V kolik přesně to bylo, bych vyčetl z lodního deníku, ale asi to není podstatné. Podstatné pro mne bylo, že odmítli krátkodobé stání i přesto, že jsem jasně řekl, že potřebuji doplnit vodu, což na moři je pro jachtaře dost klíčová otázka. Takže Korkyra už nikdy. Naopak na městském mole byla velice příjemná paní a za doplnění vody chtěla tuším 50 KU.

Pavel.
vojtaharok
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 407
Registrován: stř říj 25, 2017 2:16 pm
Reputace: 84
Bydliště: Zbynická 1566-9
Kontaktovat uživatele:

Re: Marina Korkyra Vela Luka Korčula

Příspěvekod vojtaharok » čtv led 26, 2023 7:19 pm

No, mně připadá, že když se na lodi na začátku plavby naplní nádrž na vodu, tak je to prakticky pro celou posádku zásoba na přeplutí oceánu, a že tedy doplňovat vodu netřeba. :)
Uživatelský avatar
Vladimir1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 22, 2015 2:00 am
Reputace: 6

Re: Marina Korkyra Vela Luka Korčula

Příspěvekod Vladimir1 » ned úno 05, 2023 11:53 am

To Vojtaharok
Jak velkou nádrž máš? Podle mých zkušeností je třeba doplňovat cca kždé 3-4 dny.
Uživatelský avatar
vili69
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 64
Registrován: stř pro 03, 2014 1:00 am
Reputace: 28
Bydliště: v létě NL

Re: Marina Korkyra Vela Luka Korčula

Příspěvekod vili69 » ned úno 05, 2023 1:06 pm

To Vladimir1: tady asi záleží na úhlu pohledu. Takový hardcore jachtař, který již z principu opovrhuje použitím sladké vody téměř na cokoliv jiného než na pití a nádobí myje v síti za lodí, koupe se na laně za lodí a chodí na WC na záď nebo po větru, tak tomu stačí fakt málo. Já na lodi sezónně bydlím (vnitrozemí, ne moře) a snažím se (musím, i kdybych nechtěl) dodržet jakési standardy. Takže ve dvou s manželkou jsme měli (běžnou) spotřebu cca 250l (nádrž) na cca 4 dny. Pokud jsme se museli hodně snažit, tak 7 dnů max. Ale bylo v tom vše, kromě splachování WC. Tedy celodenní vaření (žádná hospoda), pitný režim, mytí nádobí, sprcha plus osobní hygiena. Teď spotřeba stoupla na cca 400l za týden, ale přibylo el. WC na sladkou vodu a pračka. Ale zase nemusíme celý týden vystrčit nos na břeh - a to je šupa. Takže shrnuto, každému podle jeho nátury.
Uživatelský avatar
Vladimir1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 22, 2015 2:00 am
Reputace: 6

Re: Marina Korkyra Vela Luka Korčula

Příspěvekod Vladimir1 » ned úno 05, 2023 10:31 pm

to vojtaharok
Souhlasím, mám to zhruba taky tak, ale mám odsolovač, takže nemusím pro vodu celé léto na moři. A pro úsporu vody na mytí nádobí jsem pořídil malou myčku. Ale to jsme asi OT...
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 349
Registrován: stř čer 10, 2020 7:13 pm
Reputace: 35
Bydliště: I.Chomutov, II. Rovanjska

Re: Marina Korkyra Vela Luka Korčula

Příspěvekod Husky » pon úno 06, 2023 8:52 am

Pokud se nalodí dostatek piva a pár kartonů heffronu, pak není voda zapotřebí vůbec. Tedy s vyjímkou balastní nádrže :crazy:

Pivo jako nejlepší iontový nápoj na světě zajistí dokonalý pitný režim.
Heffron zajistí skvělou náladu na palubě a absence hygieny se tak stává bezvýznamnou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host