Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
brano_co
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 24, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Re: Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Příspěvekod brano_co » stř kvě 31, 2023 12:43 pm

lynx píše:Ahoj, znáš navily.com?
Na mapě vybereš oblast a zjistíš vybavenost jedotlivých zátok. Informace jsou hodně aktuální.
Například tady je zátoka Soline na Pakleni otoci: https://www.navily.com/mouillage/luka-soline/24233
Jsou tam i návštěvnické recenze. Jen aktuální ceny asi většinou ne.
Nenech se zmást, že mapa se otvírá ve Francii poblíž Toulonu.


MEGA ! neskutočné , presne niečo také som hľadal, ani ma nenapadlo že toto môže byt až tak super spracované, ďakujem, veľmi pomohlo :)
Uživatelský avatar
DonEmilio
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 412
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Česká Lípa

Re: Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Příspěvekod DonEmilio » sob črc 22, 2023 4:46 pm

Letos 8-14.7 2023 Bavaria 41:
Bóje v zátoce Tijat (proti vjezdu do Šibeniku) 36E
Molo Zlarin 60E
Městské molo Rogoznice 60E
Marina Kornati Biograd 92E
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1114
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Re: Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Příspěvekod RACEK » pon črc 24, 2023 9:20 pm

Na Kaprije ve Vela Nozdra jsou nově bóje. Zatím nikdo nevybírá.
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Re: Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Příspěvekod Pavel63 » úte srp 22, 2023 11:27 am

Ahoj,

tak jsem letos zůstal s ústy otevřenými - měl jsem posádku, které jsem chtěl ukázat jih, takže jsme pluli 2 týden v srpnu od Makarské přes Stari Grad, Hvar, Korčulu a pak zpět. Ve Stari Gradu se dá sice zakotvit někde poblíž nebo vyvázat na bóji a dojít do města, ale trochu mne tlačil čas a tak jsme se vyvázali po dohodě s klukem z maríny na jižním nábřeží bokem (na 2 hod. nemá cenu tahat mooring, když je místa dost). Předal jsem papíry a šli jsme do města. Zhruba za ty 2 hodiny jsem šel platit a zůstal jsem paf - jelikož se normální ceny pohybují za noc u 12 m plachetnice kolem 60 - 110 Eur, tak jsem čekal pár desítek, ale když mi řekl cenu 3,20 Eur, nechal jsem si to zopakovat, protože jsem myslel, že jsem s mou angličtinou špatně rozuměl. Tak jsem mu dal 5 Euro a spokojeně jsem odpluli. Jak obrovský kontrast, když třeba ve Vrbosce po nás za 1 hod. chtěli dřív tuším 200 KU (tak jsem se otočil a jeli jsme jinam). Takže Stari Grad u nábřeží (alespoň to jižní) má cenu srovnatelnou s parkováním auta na Jihlavě na náměstí ...

Pavel.
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1418
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Re: Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Příspěvekod Omen » úte srp 22, 2023 11:39 am

V Šibeniku jsme u městského mola stáli v červenci. Přišel, zeptal se jak dlouho, řekli jsme 2 hodiny a nechtěl nic.
Loď Elan 33.
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Re: Platby za bóje, maríny, kotvení - zkušenosti

Příspěvekod Pavel63 » úte srp 22, 2023 1:09 pm

Omen píše:V Šibeniku jsme u městského mola stáli v červenci. Přišel, zeptal se jak dlouho, řekli jsme 2 hodiny a nechtěl nic.
Loď Elan 33.


Ono je to jak kdy a jak kde. Bývalo zvykem, že u městského mola stání přes den na 1 - 2 hodiny se neplatilo. To bylo tak na nákup, zmrzlinu, projít se po městečku a zase plout dál. Ale když v tom Stari Gradu chtěl papíry, tak jsem čekal, že to bude třeba 20 Euro nebo tak něco. Ty 3,20 mne překvapily.

Konkrétně v Šibeniku jsem taky před lety stál u městského mola (proti příjezdu od moře vlevo, tedy západně), za 2 hod. chtěli tehdy asi 30 KU. A to ještě jsme měli k dispozici i vodu.

Jinak zcela mimochodem - skoro v celém HR měla teď před dvěma týdny čerpačka INA na pumpách benzín za 1,51 Eur, bez ohledu na to, zda to bylo v Makarské, na staré nebo na dálnici. Naprosto mimo ale měli benzín v Zadvarje (mezi Omiší, Makarskou a dálnicí), kam jsme se stavovali podívat se do kaňonu řeky Cetiny (mimochodem vřele doporučuji - fantazie), tam byl za 1,81 Eur.

Pavel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti