Nové matrace do kajut na loď?

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » stř led 19, 2011 7:40 am

Gargi, to mi ani neříkej ... mi volali, že už mají jen zbytek (chtěl jsem 6 bm a mám tak jen 4,5 bm :() ... jsi ji objednal až po nás a předběhl nás :gun:

Dořešíme někdy při osobním setkání :D
Uživatelský avatar
JPfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: pát čer 13, 2014 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Chvaletice

Re: Nové matrace do kajut na loď?

Příspěvekod JPfish » čtv pro 28, 2017 9:45 pm

Nějaký čas utekl a letos to musím také vyřešit.Ty mé záda dostávají hodně zabrat a proto se Vás chci zeptat, jestli máte něco osvědčené z molitanu na spaní.Čalouník mne dnes radil MOLITAN POJENÝ 80, 6 x0,9 m. https://eshop.holoubekprotect.cz/MOLITA ... m-d861.htm
Používáte tohle nebo je něco lepšího ?
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Re: Nové matrace do kajut na loď?

Příspěvekod martinptacek » čtv pro 28, 2017 10:13 pm

Já mám na lodi tři vrstvy. Měkký, tvrdý a zase měkký. Ani jsem to moc nelepil, jen pocakal chemoprenem. Ono jak je to molitan na molitan, tak se to ani po sobě moc šoupat neda. Zbytek podrží potah.

Letos přemýšlím o nových matracich taky. Můj tip je koupit v jysku nebo IKEA normální matraci, rozparat seříznout a zase zasít. Na matrace dávám dycky potah, takže by mě ani nevadilo, že je látka na matraci taková nehezká. Aspoň každýmu dojde, že nemůže spát rovnou na tom.

Otázka jen jestli to bude lepší.
Uživatelský avatar
JPfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: pát čer 13, 2014 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Chvaletice

Re: Nové matrace do kajut na loď?

Příspěvekod JPfish » čtv pro 28, 2017 10:22 pm

Asi jsem to měl i více specifikovat, pokuď bych měl prostor na matraci jako na postele 10-15cm tak bych taky asi koumal komerčí výrobek,ale já tam bohužel silnější jak 6cm možná max 8cm nenarvu.Proto matrace skládaná z několika vrstev bohužel nehrozí.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Re: Nové matrace do kajut na loď?

Příspěvekod martinptacek » čtv pro 28, 2017 10:42 pm

Můžeš koupit komerční výrobek co má 8cm. Nebo si složit 4cm a pak něco měkčího 2cm. Ale to už vařím z vody.
Uživatelský avatar
antoska
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: úte zář 06, 2011 2:00 am
Reputace: 14

Re: Nové matrace do kajut na loď?

Příspěvekod antoska » stř úno 07, 2018 1:08 pm

Tiez som riesil matrace do lodi. Nakoniec som sa rozhodol kupit u odbornikov, preroze od maja do oktobra som casto na lodi. Takze vlastne je to pre mna a dobry spanok je zaklad. Objednaval som u MPO matrace ( google vam najde, ked nie mozem poslat kontakt SZ priamo na majitela.) Kedze je to v Čechách nadiktoval som mu maximalne rozmery povodnych a vybral si tvrdost matracov, aby to moholi zlepit. Takze ked som potom prisiel osobne a dal im povodne, tak na pockanie mi ich vyrezali a usili novy potah. Musim povedat, ze to vyzera luxusne. Potah je na zips. Foto nie je bohvie co, ale v skutocnosti to vyzera omnoho lepsie

IMG_0541.JPG


IMG_0579.JPG
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové matrace do kajut na loď?

Příspěvekod geronimo » stř úno 07, 2018 3:19 pm

Jaká je cena ?
Uživatelský avatar
antoska
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: úte zář 06, 2011 2:00 am
Reputace: 14

Re: Nové matrace do kajut na loď?

Příspěvekod antoska » stř úno 07, 2018 5:29 pm

Nespominam si uz presne, ale do jednej kajuty dvojlozko okolo 180 eur koplet ako to vidis aj s potahom a vypln je myslim z 3 molitanov roznej tvrdosti. V kazdom pripade sa to neda porovnat s tym co tam bolo.
Mrkva
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 93
Registrován: pon zář 05, 2016 1:50 am
Reputace: 6

Re: Nové matrace do kajut na loď?

Příspěvekod Mrkva » čtv lis 16, 2023 11:16 pm

Doporučili byste nějakého schopného čalouníka, který by podle starých matrací vyrobil nové a rovnou potáhl? Ideálně Praha a okolí, ale nemám problém dojet i někam dál.
Nechci, aby to dopadlo jako s kobercem, který o několik cm nesedí...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host