zkoušky na chorvatské papíry

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
mirko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 23, 2019 11:45 pm
Reputace: 6
Bydliště: Třeboň

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod mirko » sob říj 19, 2019 7:13 pm

Přihláška ve vyšším rozlišení (jpg, 600 kB)
Přílohy
Form.jpg
SLEPTO
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 06, 2020 10:25 am
Reputace: 0
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod SLEPTO » čtv úno 06, 2020 10:47 am

mirko píše:Přihláška ve vyšším rozlišení (jpg, 600 kB)


Díky za přílohu. Ulehčil jsi mnoha začátečníkům hledání. Ty už zkoušku máš za sebou nebo tě čeká?
Uživatelský avatar
mirko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 23, 2019 11:45 pm
Reputace: 6
Bydliště: Třeboň

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod mirko » pát pro 04, 2020 9:04 am

Mám jí za sebou (10.7. 2019)
Munga
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 25, 2021 10:28 pm
Reputace: 0

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Munga » úte kvě 23, 2023 7:52 pm

Ahoj. Můžete prosím poradit kde udělat zkoušku na voditělja brodica A v lokaci Makarská či nejblíže a nebo případně kde hledat informace o místech konání zkoušek v HR?
Opravdu prohledávám internet ,ale nemohu to zjistit.
Díky
Hado
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 23, 2022 10:58 am
Reputace: 0

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Hado » čtv kvě 25, 2023 8:27 am

Najbližšie k Makarskej bude asi SPLIT. https://mmpi.gov.hr/more-86/lucke-kapetanije-102/102 Termíny na internete nie sú, mávajú vylepené priamo na kapitanáte, napr. v Zadare sa robia v sezóne každú stredu a piatok (okrem sviatkov) od 15.00. Ráno si treba prísť zobrať prihlášku, kúpiť kolky, zaplatiť, doniesť foto a od tretej sú skúšky.
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1983
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 41
Bydliště: pri Malom Dunaji

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Ozzie » čtv kvě 25, 2023 10:38 am

Tak ako píše Hado. Bude to v Splite.
Tu sú všetky Lučke kapetanije:

https://mmpi.gov.hr/more-86/lucke-kapetanije-102/102

Majú kancelárie v prístavoch (klik na mesto)ale skúšky sa dajú robiť iba na horeuvedených. Sú tam aj kontakty, tak sa opýtaj.
Ja som robil v Šibeniku. Deň predtým v Rogoznici na kapitanáte my dali tlačivo na prihlásenie, poradili aké fotky, kolky mám mať.
V Šibeniku (tuším utorok) o 11:00 som sa prihlásil a skúšky boli o 14:00. Ale všade je to inakšie.
Keď sa nato budeš pripravovať, nechceš urobiť radšej "B" ? Je to trošku drahšie a tú navigáciu sa priučíš.
Munga
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 25, 2021 10:28 pm
Reputace: 0

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Munga » ned kvě 28, 2023 10:03 pm

Díky za info
Ta Ploče by mohla být klidnější a mám to stejně jako Split.
Já nemám velké ambice a vlastně jen chci mít klid když se plácám na 3,3m nafukováku u břehu. Zítra se jdu mrknout jestli jsou ještě termíny zde v Praze a pak se rozhodnu.
Díky
kety
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: sob čer 10, 2023 10:31 am
Reputace: 0

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod kety » sob čer 10, 2023 10:47 am

Ahoj, než začnu obvolávat a zjišťovat informace... prosím víte který den probíhají zkoušky v Šibeniku a zda probíhají i ve Splitu? a ve Splitu který den? chtěla bych si udělat chorvatský kapitánský průkaz kat. B. MOckrát děkuji!
Uživatelský avatar
David Škaroupka
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 08, 2023 1:04 pm
Reputace: 5
Bydliště: Brno

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod David Škaroupka » sob črc 08, 2023 2:54 pm

Sdílím průběh zkoušky Voditelj Brodice Kategorije B - kapitanát v Senj ze včerejška.
Zkoušel mě náčelník námořního provozu Danijel Vrzić. TLDR: nebylo to tak jednoduché, jak se tady občas píše, ale lidi z kapitanátu byli laskaví a rozumní. Díky
Uživatelský avatar
pavelmicek
za expresní naservírování všech podstatných informací a celkovou podporu, bez které bych to nedal :)

Moc lidí od nás tady z fóra zřejmě zkoušku v Senj nedělalo, tak se může hodit pár detailů.

PRŮBĚH ZKOUŠKY:
cca 15min, stáli jsme ve frontě před kanceláří, pak zkouška probíhala v ANJ (jen pro mě) bylo nás tam 15-20 lidí, ale já asi jediný cizinec, zkoušeli zároveň dva komisaři nad mapou, vypichovátkem, kartičkami a lodičkami. Cca deset min po složení zkoušky jsem dostal průkazku.

OTÁZKY:
1. Urči vzdálenost dvou bodů na mapě (přesné určení vypichovátkem)
2. Jaká je min vzdálenost od pobřeží když jedu rychle? 300m (na to se ptal opakovaně, nechápu)
3. Kolik pasažérů mohu vézt v dané lodi? Najdu v technickém průkazu.
4. Kolik je námořní míle metrů? 1852m
5. Kolik je to v cables? 10 (ověřte si pls, to jsem nevěděl)
6. Jaký nyní fouká vítr v Senj? Byla to BORA, ačkoli šlo o mírné foukání vhodné pro windsurf. Podstatný je směr NW, nikoli intenzita.
7. Kotvení: Jaká délka? Chtěl slyšet 3x hloubka plus délka lodi. (obvykle ale ve fóru lidi píšou 5x :) tak asi jak na koho narazíte.)
8. Kotvení dle podkladu dna: Mud nejlepší, Rock nejhorší.
9. Přednosti lodí: Dva motoráky proti sobě - oba musí reagovat, každý jede doprava.
10. Přednosti lodí: Dva motoráky jeden mám vpředu v pravo = dávám přednost stočením doprava (zajedu ho na záď)
11. Přednosti lodí: Já motorák mám vlevo vepředu lovícího rybáře. - Dávám samozřejmě přednost, trik ale je jak: Doleva nesmím. Doprava málo nestačí, ale musím provést doprava o 360°plus korekce směru. Čili stočíte takovou smyčku. Fakt šílenost. Pokud tak někdo prakticky řídíte, prosím napište mi :). Pointa: vždy se vyhýbám kolizi točením doprava (do zeleného sektoru).
12. COLREG určování plavidel za snížené viditelnosti: na tom jsem brutálně vyhořel. Ukazoval mi ty černé kartičky s tečkami. Bylo to něco jako Loď co tlačí jinou loď v pohledu na levobok dvě bílá světla nahoře. Pak jen jedno s bílým světlem, kde chtěl vědět tři možnosti co to je a chtěl slyšet, že je to pohled na všechny typy lodí na záď, nebo že to je kotvící loď a to třetí už nevím.
13. poznat maják na mapě, detaily označení barvy a frekvence nebo sektorový maják ale do detailu nechtěl
14. emergency číslo? 195
15. rádio: CH 16 musí být vždy na lodi zapnuté, nelíbilo se mu, že jsem to nazval Distress channel
16. jak varuji ostatní před náhle vzniklým nebezpečím? Voláním "SECURITE"
17. Jaké 3 věci musím mít při Jetski (skútr, mimochodem nechápu proč je tohle v licenci B). Vesta, helma, pojistka vypnutí motoru na šňůrka zápěstí.


ORGANIZAČNÍ info:
Předem musíte dodat vyplněný formulář, fotky a kopie ID, odeslat platbu 108,83 EUR (ne cash) a poslat potvrzení o úhradě vše viz dokument žádosti. Potvrzení platby stačilo mailem. Zkouška probíhá přímo v přístavní budově kapitanátu, vždy v pátek 15:00.
Pokud se rozhodnete udělat zkoušky až v Chorvatsku, jako já, může se Vám hodit kontakt, kde vám udělají fotky, kopie ID a vytisknou co potřebujete. Vřele doporučuji: Davor Čorić, Rapska ulica 10, 53270 Senj, duplexgrafika@gmail.com
Dokument žádosti, který vyžaduje kapitanát v Senj je zde:
Senj-zadost-licence-kat-B.JPG
Uživatelský avatar
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 175
Registrován: pon čer 06, 2016 3:05 pm
Reputace: 18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod pavelmicek » pon črc 10, 2023 2:30 pm

Aktualizoval jsem a doplnil otázky na zkoušku Voditelj Brodice B a jsou ke stažení ZDE
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Jarda885 » úte črc 11, 2023 3:18 pm

Dobrý materiál.

Jedna drobná poznámka ke Colregu. Colreg nezná pojem "Přednost". Rozlišuje "loď, které je uvolňována cesta" a "loď uvolňující cestu". Obě mají povinnosti.
Nikdy si nemůžeš nic vynucovat.

Právo plavby mají pouze závodníci v pravidlech závodního jachtingu.
Munga
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 25, 2021 10:28 pm
Reputace: 0

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Munga » stř črc 12, 2023 7:12 pm

Munga píše:Díky za info
Ta Ploče by mohla být klidnější a mám to stejně jako Split.
Já nemám velké ambice a vlastně jen chci mít klid když se plácám na 3,3m nafukováku u břehu. Zítra se jdu mrknout jestli jsou ještě termíny zde v Praze a pak se rozhodnu.
Díky

Tak včera jsem dal zkoušku na sps takže v Hr už jen oběhat vinětu. Musím říct že M+C vlastně v pohodě a překvapila mne příjemná atmosféra u zkoušky, ale že to není zkouška tzv zadarmo je pravda.
brontoo
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 12, 2023 6:52 pm
Reputace: 1

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod brontoo » stř črc 12, 2023 7:59 pm

Zdar,

Včera som robil skúšky v Šibeníku na boat skipper B.
Na kapitanáte mi dali príhlašku ktoru som musel vypísať, a na nej boli aj bankové udaje so všetkým čo banka potrebuje vedie vrátene sumy.
Poplatok 108€+ cca 2€ poplatok za platbu som uhradil v banke na námestí (v mojom prípade erste bank) čakal som v banke cca 20 minút kým prídem na radu. Treba doniesť potvrdenie z banky o platbe.
Vrátil som sa s prihláškou a potvrdenkou z banky na kapitanát a pýtali 2x foto. Občiansky si prefotili priamo na kapitanáte. povedali mi ze mam prísť o 15:00 na skúšku do vedlajších dverí (to su tie prí ktorých je tabula kapitanátu. Kapitanát kde sa dáva príhláške su stredné dvere nad ktorými visí chorvátska zástava a niesu nejak oznacené ziadnou tabulou.. ja som komunikoval anglicky.
prišel som na skúšku cca 14:30 a už tam boli na obidvoch vchodoch vyvesené papiere s menami a ku každému menu jazyk v akom budu robiť skúšku.
Ja som dostal tak ako aj všetci slováci angličtinu (nikde som nič nezaškrtával, dostal som automticky anličtinu)
V každom vchode bolo cca 40 žiakov.
vo vchode ked som bol ja, sa skúšalo v 3 dverách.
poradie bolo také ako na vyvesenom papieri s menami na vchode.
Sadol som si do čakárne na prvom poschodí a čakal spolu ostatnými. raz za čas z dverí vyšiel jeden z komisie a ohlásil mená 5 ludí ktorí pôju postupne dnu, a povedal im aj číslo dverí do ktorých pôjdu.
ja som bol skoro predposledný a na radu som som sa dostal cca o 15:45..
niekto bol vnútri 5 minut niekto 3, niekto 10...
ja som bol asi 5.
Otázky
1. ukázal na mape priesečník šírky a dlžky mal som povedať suradnice.
2. nabral do odpíchováťka vzialenosť medzí dvomi ostravmi a chcel vedieť vzdialenosť (odčítal som na okraji mapy 4Nm) správne
3. Chcel vedieť presnu definíciu čo je to námorná mila: je to jedná minuta žemepisnej šírky (latitude)
4. ukázal prstom na mape značku bordový kosoštvorec v kúžku - nevedel som (studoval som ž dvojich skript, a ani v jedených to nebolo)
5. ukázal prstom na mape značku prúdu aj s hodnotu
6. vytiahol dve drevené lodky proti tebe že ako sa budu vyhýbať... míňajú sa ľavobokmí
7. dal ich do uhla 90stpnov.. pravidlo pravej ruky.. tú ktorú vidim po pravej ruke ide prvá
8. čo ak tá ktorá má dať prednosť nedá prednosť?.. tak tá ktorá má davať prednosť musí točiť do prava, spraviť 360 stupnov a prejsť poza tu ktorá mala dávať prednosť.
9. čo je SECURITE povedal som že je to skor infomacná komunikacia napr. náhla zmena počasia, prípade nejaká prekažka na hladine pre ostatne lode...
10. Chceli počuť MAYDAY volanie že sa potápam... tak som simuloval volanie... ak ked som ohlásil polohu... povedali: YOU ARE PASS!!!

možno to niekomu pomôže... odpovede neberte za závezné ani za správne.. ja som opovedal takto.
Pepe Pepe
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 29, 2023 1:07 pm
Reputace: 0

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Pepe Pepe » sob črc 29, 2023 4:49 pm

Ahoj,

nevíte prosím, jestli probíhají v Zadaru ve středu zkoušky? Nebo jen v pátek? Případně odkaz na web, kde by se daly najít podrobné informace, nějak se mi to nedaří najít.

Prosím Prosím :)
Honza23
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 21, 2019 5:40 am
Reputace: 0

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Honza23 » pát srp 04, 2023 6:25 pm

Pepe Pepe píše:Ahoj,

nevíte prosím, jestli probíhají v Zadaru ve středu zkoušky? Nebo jen v pátek? Případně odkaz na web, kde by se daly najít podrobné informace, nějak se mi to nedaří najít.

Prosím Prosím :)


Já osobně jsem skládal v Zadaru zkoušky ve středu. Ale už je to nějakej pátek.
Matohuto
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 18, 2023 10:56 am
Reputace: 1

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Matohuto » pon zář 18, 2023 11:21 am

Zdravim vsetkych

minuly tyzden som robil skusky v Sibeniku, kam som isiel po pobrezi z Istrie. Kedze sa tu uz co to popisalo, nebudem to opakovat, ale niektore postrehy napisem.
V Rijeke su skusky v sobotu a nedelu, prihlasit sa chcu aspon dva dni vopred. V Senj su skusky v sobotu. Vsade sunine prihlasky aj ine cisla uctov. V Sibeniku su v utorok, staci prist rano s dvoma fotkami, vyplnit prihlasku, skocit do banky zaplatit 110 eur a prinest potvrdenie. Skuska je o 15:00, skusa sa v chorvactine, anglictine a nemcine… mna dali automat do anglickej skupiny. O pol tretej su na dverach vypisane skupiny, my sme mali tri po cca 20 ludoch.
Doba skusiek zadarmo je uz asi nenavratne fuc, z nasej skupiny vyhodili tak stvrtinu. Nic extremne sa ale nepytali, ucil som sa z knihy Stante se kapitanem… ale, kedze sa nikde neda objednat .....................................
Dve veci, ktore dokazali pomylit… na mape som zle odcital sirku (pozor… pod stupnami boli minuty prekryte, na druhy pokus som si potom odcital minuty zo severu .. a tak som zistil, ktora rovnobezka to je). druha vec, ktora mohla zmylit bol severny kardinalny znak, ktory mal v mape iba jednu sipku nad sebou, hoci v knihe su dve… a samozrejme v okoli neboli ziadne ine kardinalne znaky. Inak klasika - smer plavby, prednosti, Mayday.. to vsetko tu uz bolo.
Drzte sa a Ahoy!!!
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Libor » pon zář 18, 2023 4:48 pm

Matohuto ....! Kdyby jsi alespoň nelhal !
Tady jich mám štos, kolik jich chceš poslat ??
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1337


A bacha. Dávám ti důtku za porušování autorských práv a ještě drze na to odkazuješ....To se nedělá. :evil:
Příště se předem zeptej. Zdarma ti poradím kde knihu koupíš.
Uživatelský avatar
jiskrabk
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: úte bře 01, 2016 8:00 pm
Reputace: 11
Bydliště: Ostrov u Macochy

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod jiskrabk » pon zář 18, 2023 5:22 pm

Ahoj, když to téma tu opět ožilo, tak doplním moji drobnou zkušenost se zkoušku již loni v Šibeniku. Přihláška a dostaveni se na zkoušky jak bylo popsáno (snad jen, kdo neměl fotku tak jej paní u přihláškek za 50, tehdy ještě kuna, vyfotila mobilem bylo).
K samotné zkoušce to bylo tak jak je tu +- popsáno... přednosti, bezpečná voda, znaky, kanál 16, mayday... Co mě ale osobně nejvíc zaskočilo, byla hned první otázka, s kterou jsem opravdu nepočítal. Po vstupu do místnosti si mě přivolal komisař ke stolu a ptá se "Kde je sever?"
Zaskočen banalitou otázky jsem přemýšlel zda jej chce u ukázat v reálu nebo na mapě? Je to chyták? Jak je ta mapa otočená?... Nakonec jsem naznal, že opravdu mysli server na mapě, ukázal jsem na horní okraj a server na růžici a bylo to OK.

No dobře nás to pak pobavilo když jsme si říkali zkušenosti ze zkoušky s ostatními... A i náš kapitán říkal že tohle tu ještě nezažil a nečekal by to :)... ale vezmeme-li to do důsledku, tak je pravda, že pokud nevím kde je na mapě server, tak mám při navigaci a dalších věcech dost zásadní problém...


Tak pozor na server a šťastnou plavbu.
Matohuto
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 18, 2023 10:56 am
Reputace: 1

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Matohuto » čtv říj 05, 2023 11:49 am

Libor píše:Matohuto ....! Kdyby jsi alespoň nelhal !
Tady jich mám štos, kolik jich chceš poslat ??
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1337


A bacha. Dávám ti důtku za porušování autorských práv a ještě drze na to odkazuješ....To se nedělá. :evil:
Příště se předem zeptej. Zdarma ti poradím kde knihu koupíš.



Drahý priateľu, váž slová… ja totiž nikdy, opakujem nikdy! neklamem, je to proti mojim zásadám a presvedčeniu.

Prešiel som kamenné aj internetové kníhkupectvá, a je vypredaná. V rôznych yachtarskych online obchodoch figuruje, že je dostupná (AZ Yacht Charter a pod), a môžeš si ju objednať, ale aj keď ju objednáš, tak ti nič nepošlú, lebo ju nemajú, a na stránkach nie sú aktualizované stavy skladov.

Ak sú dostupné výtlačky a je dopyt, tak by malo byť v prvom rade vo vydavateľovom záujme, aby bola kniha v distribúcii. Inak to skončí ako ja, že si knihu chcem reálne kúpiť, 2 týždne telefonujem a mejlujem po kníhkupectvách, objednávam ju z eshopov, odkiaľ ich ale nepošlú, a nakoniec si ju musim niekde stiahnuť.

Skúsim link, ktorý si mi poslal… trasiem sa zvedavosťou, či niečo príde, alebo je to opäť iba popis knihy s odkazom na chýbajúce skladové zásoby.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Libor » pát říj 06, 2023 4:43 pm

Jsi mě teď rozesmaál.... :D

Ale vážně. Znáš toto:..... k dostání v každém dobrém jachtařském shopu...

Asi neumíš moc dobře hledat nebo jsi neměl štestí na dobrý shop.

Link bych ti nedával kdybych ty knížky neměl před očima. A štosem myslím 20 a více kusů.

Se ti docela divím. Jseš tu na jachtařském webu a když nenajdeš co hledáš, nenapadne tě se zeptat.
Mě teda hlavně nadzvedlo že své porušování autorských práv veřejně prezentuješ a obhajuješ se tím že jsi to nenašel...

Ano, objednávka došla odejde hned jak bude uhrazená. Príde ti, neboj. Není to opäť iba popis knihy s odkazom na chýbajúce skladové zásoby.
Jck
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 23, 2024 10:22 am
Reputace: 0

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Jck » pát kvě 31, 2024 4:10 pm

Aj vďaka informáciám z tohto fóra som úspešne zložil skúšku 7.5.2024 v Šibeniku. Oproti tomu čo bolo napísané v predošlých komentároch sa nič nezmenilo. Termín skúšky v utorok, prihlásenie ako sa písalo v predošlých komentároch, poplatok zaplatiť v banke, priniesť potvrdenie o platbe, fotky a sken občianskeho preukazu.
Mal som prísť poobede že radšej o cca 15 minút skôr ako začínajú (o 15:00 hod.). Treba tam byť naozaj včas, lebo skutočne už o tých 14:45 hod. začali volať ľudí na skúšku. Boli 3 zoznamy po cca 16-tich uchádzačoch. Ja som mal priradený anglický jazyk, bol som prevažne v anglicky hovoriacej skupine, predo mnou zobral zo zoznamu dvoch čo tam boli napísaní s chorvátskym jazykom a potom už mňa.
Išlo to rýchlo.
Pýtal sa na jazyk akým chcem hovoriť, mne to bolo jedno, povedal som mu, že som zo Slovenska a môžeme aj chorvátsky aj anglicky, ako bude chcieť. Pravdupovediac tuším sa ma pýtal po chorvátsky a ja som odpovedal slovensko/anglicky, nepamätám si, jazyk som vôbec neriešil.
Otázok bolo málo, na jachtu chodím roky, bol som naučený, tak mi bolo jedno koľko sa bude pýtať. Možno aj preto, že som bol úplne v pohode, tak to bolo až príliš ľahké a vybavil ma fakt rýchlo:
- poloha (ukázal priesečník rovnobežky a poludníka),
- ukázal izobaty pri pobreží a zaujímala ho bledomodrá a tmavomodrá farba (hĺbka do 10m a potom 10-20 metrov),
- ukázal kábel na mape, čo to je,
- ukázal izolované nebezpečenstvo, čo to je, bolo tam aj svetlo, tak chcel charakteristiku, ale zastavil ma krátko potom ako som ju začal vymenúvať,
- drevené lodičky oproti sebe, ako sa vyhnú,
- dvevené lodičky, jedna má druhú vpravo, pýtal som sa, či sú obidve motorové, že áno, veľmi sa mu páčilo, keď som povedal, že tá, ktorá má tú druhú po pravej strane uvoľní cestu tej druhej, použil som "give way",
- opýtal sa, čo je Mayday, vysypal som definíciu v angličtine a keď som prišiel k slovu "immediately" (že sa používa v situácii, kedy treba riešiť distress situáciu okamžite) tak povedal - hotovo
Ešte ani nebolo 15:00 hod. a už som mal papier o úspešnom zložení skúšky. Preukaz bol pripravený ďalší deň od 11:30.
Najviac som sa bál procesu prihlásenia sa na skúšku (platba a pod.), to ostatné bolo už v pohode.
Jck
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 23, 2024 10:22 am
Reputace: 0

Re: zkoušky na chorvatské papíry

Příspěvekod Jck » pát kvě 31, 2024 9:38 pm

Jck píše:Aj vďaka informáciám z tohto fóra som úspešne zložil skúšku teraz v máji v Šibeniku. Oproti tomu čo bolo napísané v predošlých komentároch sa nič nezmenilo. Termín skúšky v utorok, prihlásenie ako sa písalo v predošlých komentároch, poplatok zaplatiť v banke, priniesť potvrdenie o platbe, fotky a sken občianskeho preukazu.
Mal som prísť poobede že radšej o cca 15 minút skôr ako začínajú (o 15:00 hod.). Treba tam byť naozaj včas, lebo skutočne už o tých 14:45 hod. začali volať ľudí na skúšku. Boli 3 zoznamy po cca 16-tich uchádzačoch. Ja som mal priradený anglický jazyk, bol som prevažne v anglicky hovoriacej skupine, predo mnou zobral zo zoznamu dvoch čo tam boli napísaní s chorvátskym jazykom a potom už mňa.
Išlo to rýchlo.
Pýtal sa na jazyk akým chcem hovoriť, mne to bolo jedno, povedal som mu, že som zo Slovenska a môžeme aj chorvátsky aj anglicky, ako bude chcieť. Pravdupovediac tuším sa ma pýtal po chorvátsky a ja som odpovedal slovensko/anglicky, nepamätám si, jazyk som vôbec neriešil.
Otázok bolo málo, na jachtu chodím roky, bol som naučený, tak mi bolo jedno koľko sa bude pýtať. Možno aj preto, že som bol úplne v pohode, tak to bolo až príliš ľahké a vybavil ma fakt rýchlo:
- poloha (ukázal priesečník rovnobežky a poludníka),
- ukázal izobaty pri pobreží a zaujímala ho bledomodrá a tmavomodrá farba (hĺbka do 10m a potom 10-20 metrov),
- ukázal kábel na mape, čo to je,
- ukázal izolované nebezpečenstvo, čo to je, bolo tam aj svetlo, tak chcel charakteristiku, ale zastavil ma krátko potom ako som ju začal vymenúvať,
- drevené lodičky oproti sebe, ako sa vyhnú,
- dvevené lodičky, jedna má druhú vpravo, pýtal som sa, či sú obidve motorové, že áno, veľmi sa mu páčilo, keď som povedal, že tá, ktorá má tú druhú po pravej strane uvoľní cestu tej druhej, použil som "give way",
- opýtal sa, čo je Mayday, vysypal som definíciu v angličtine a keď som prišiel k slovu "immediately" (že sa používa v situácii, kedy treba riešiť distress situáciu okamžite) tak povedal - hotovo
Ešte ani nebolo 15:00 hod. a už som mal papier o úspešnom zložení skúšky. Preukaz bol pripravený ďalší deň od 11:30.
Najviac som sa bál procesu prihlásenia sa na skúšku (platba a pod.), to ostatné bolo už v pohode.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host