Navigace - tablet

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

orion
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 4

Re: Navigace - tablet

Příspěvekod orion » ned dub 24, 2022 11:19 am

po delším hledání jsem koupil ke svému tabletu/ op.systém Android/ externí anténu Garmin GLO 2.Trochu dalo práci spárovat obě zařízení přes bluetooth,ale po nalezení správné aplikace se to podařilo.Až vyzkouším na moři,dám vědět
avalon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 10

Příspěvekod avalon » úte dub 26, 2022 10:32 am

ma tu niekto skusenost s navigaciou s tabletom s navionixom? Neviem ani ako funguje tablet a uz vobec neviem ako Navionix takze kazda rada dobra :-) dik
Zatial som sa len docital, ze v sucasnosti je pre tuto kombinaciu TAB + Navionix jeden z najlepsich Samsung Galaxy TAB 8 . Myslel som ze kupim tablet, kupim Navionix, pripojim klavesnicu, mys a vybavene... Problem s navigaciou vybaveny, sem tam s nim nieco odfotim, vybavym maily, kuknem nieco na webe atd.....ale zacina sa mi to nejak komlikovat.... vraj tablet nema pocitacove rozhranie co znamena ze nie je prisposobeny na mys, dalej ze budem potrebovat externu antenu co som tiez necakal, a to urcite nie je asi vsetko... co ?
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » stř dub 27, 2022 7:30 am

Ahoj, máš štěstí, že jdu zrovna kolem. :) Několik let používám Navionics v telefonu. Pohybuji se na Mazurských jezerech a mapový podklady mají velmi dobrý pokrytí. Letos jsem si koupil licenci pro Evropu. Můžeš to používat na více zařízeních. Mám ji v telefonu a tabletu. Tablet jsem koupil osmi palcový, do horších podmínek. Snese pád z výšky, chvíli vydrží i ve vodě. Do lodě ideální. S gps nemám problém. Zkoušel jsem telefon i ve Štětínském zálivu a pak kolem pobřeží a dobrý. Tablet jsem na lodi ještě nezkoušel, ale telefon vidí satelity i když jsem dole v lodi. Sice používám data, ale dají se stáhnout mapy a pak je použít off-line. Za Evropu jsem dal něco přes 40 Eur na rok. Mapy by měly být vidět i po vypršení licence, ale již nejdou aktualizovat a nelze využívat některé další fce, Myslím, že tam je týdenní zkušební doba. Za mě, spokojenost.
Jirka
avalon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod avalon » čtv dub 28, 2022 9:14 am

super chlape, si ma velmi pobavil s tym,, jdu kolem ,, - no znie to celkom optimisticky ak chces ten tablet pouzivat len ako ploter + nieco male k tomu, ale ja by som ho chcel pouzivat sposobom priblizujucim sa k funkciam Notebooku... Co poznam ludi maju Navionix v telefone a su s tym nadmieru spokojny. Ja ale do lode chcem vacsiu display a ked som kukal namorne navigacie tie su uz dnes spravidla min vzdy s hlbkomerom a su pekelne drahe. Takze spekulujem tymto smerom... v kazdom pripade dik za skusenost a nech ti to plava :-)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 170
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 28, 2022 12:15 pm

Včera jsem šel taky kolem ...ale z mobilu se píše blbě.

Na ten telefon pozor. Používal jsem tablet a ten se zasekl, rozchodil ho až doma syn po rozebrání a odpojení baterie...
Tak jsem používal zbytek plavby mobil Samsung S7 a podle všch indicíí jsem ho během plavby upekl. Celý den plný jas (svítilo na něj..). Pořad připojený k nabíječce, hřál se a i 2 x 3 x za den hláška, že přestal kvůli vysoké teplotě nabíjet.
Za pár dní doma "umřel" na vždy a jak bylo na netu dohledáno...toto se typicky stává. Telefon není stavěn na celodenní provoz v plném jasu a neustále v provozu. Upečou se nějaké součástky či letované spoje či co. Dál jsem nezkoumal.

V každém případě mám zálohu ještě ve dvou starých telefonech. Jeden neví kdy to vypadne a bez zálohy, map jsou místa kde je to o hubu - obzvlášť na řekách co jsem teď proplul.

Tabelt používám už roky ASUS Eee Pad Transformer TF700T 64GB zlatý, dock
https://www.mall.cz/tablety-uhlopricka/ ... 00t-1i086a

tablet.JPG

Kovové tělo -> dostatečně odolný
Klávesnice - netřeba druhé a je vní druhá baterie
Dotykový display - netřeba myš, rychlý zoom na detail a zpět.
GPS chodí bez problémů.

V něm Navionics - ale co je koupil Garmin mi po "havarii" nejdou nahrát "bezplatné staré mapy" a před vyplutím koupím verzi Evropa.

A pokud to někdo chce zkusit s Navionicsem - zde velmi pěkný návod a i doporučení proč udržovat alespoň jednu licenci aktuální....zaplacenou.

https://www.youtube.com/watch?v=VV4Oruj6rA4
Fum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod Fum » pát dub 29, 2022 8:33 am

Přidám také svoji zkušenost. Navionics v tabletu fungují velmi dobře a mají poměrně hodně užitečných funkcí, pokud si s tím dáš tu práci a trochu to nastuduješ. Na druhou stranu je lze využívat i minimalisticky, intuitivně. Obojí funguje velmi dobře. Jde spíš o ten tablet. Používám ho i na moři, mám k němu držák na připevnění ke kormidelnímu kolu a v dobrém počasí funguje výborně, zvlášť pokud připojím k nabíječce. Horší je to když se zkazí počasí, hlavně když jsou větší vlny a slaná tříšť jde do kokpitu. Potom musí tablet nekompromisně do kajuty, protože slaná voda ho dokáže poměrně spolehlivě zničit (vlastní zkušenost). Mám samozřejmě i vodotěsný obal, ale to už není tak komfortní. Je to jako se vším, vždy je něco za něco. Možná by bylo řešení nějaký outdoor tablet, ale ta slaná voda je prostě prevít. Na sladké vodě by to mělo fungovat bez problémů.
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 225
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » sob dub 30, 2022 8:21 am

Mám Grmin, je vodotěsný funguje skvěle. Je to GPS na loď a ne tablet do kanceláře. Tady je na prodej https://www.blocket.se/annons/stockholm ... /100629587
avalon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod avalon » pon kvě 02, 2022 11:08 pm

dik za reakcie, ja sa pomaly posuvam a pravdepodobne z toho bude Laptop typu Joga, dotykova obrazovka + Navionix. Ako zalozak budem pouzivat rucny Garmin 62S. Nemam sice velky kokpit a uz vobec nie pod strechou ale pod sprayhoodom by to malo byt ok. Ta infoska o celodennom pouzivani je zaujimava, dik Libor ( mas pekny kokpit, myslel som ze mas ale plachetnicu, ci? ) Ozaj neviete niekto co je s MIkulasom z Brna, min rok odplaval do Bulharska z BA a tento rok mal pokracovat a ... Dik
Libor
bez hodnocení
Reputace: 170
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte kvě 03, 2022 10:48 am

Avalon kdyz to letos pujde dobre tak dopluji do Bratislavy a ukazu ti, muzes omrknout.Plachtit take umi, ale ted je stezen polozeny.
Obrázek

Dotykovy displej je temer nutnost na rychly zoom mapy, to nicim nenahradis.
Tablet vs laptop je jen otazka velikosti a pripadne vydrze na baterie. Napajet asi mas cim po cely den.
Jsou verze obou pristroju kdy kze klavesnici odpojit s mas pak v ruce jen obrazovku a s tim se da chvili navigovat i v ruce v kopitu. Tam pak pozor na vahu pripadne odolnost tela.
Take pred finalnim vyberem mrkni na kvalitu zobrazeni na plnem Slunci..to je nekdy trochu problem.
A posledni co me napada je operacni system v tom laptopu. Navionics myslim bezi jen na iOS a Android, verzi pro win neznam.

A tady mas nejaky data o Lagun
viewtopic.php?p=165537#p165537
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » stř kvě 04, 2022 11:46 am

Pánové rád bych Výs informoval, že např Garmin má řadu přístrojů s dotykovým displayem. Já mám 720 a funguje skvěle. Foto jsem tady před časem zveřejnil
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » ned kvě 08, 2022 9:48 am

GPS má komunikaci NMEA s jiným vybavením lodě. Komunikuje s VHF, autopilotem, radarem. Pokud nadefinuješ body a cestu pak jede loď podle GPS. Je to skvělá hračka a v mlze pomoc s navigací.
20150705_213743.jpg

IMGP8839.jpg

Zpět na