Neptun 22

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 392
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Re: Neptun 22

Příspěvekod shooter » pon srp 07, 2023 2:32 pm

Ahoj
Jsem 6tým rokem majitelem Neptun 26 což je větší brácha.Z praxe můžu říct že motorová šachta mě dost trápila. Mám tam Yamahu 9.9 a letos jsem to konečně dostal do stavu se sterým jsem spokojený. Šachata byla dole otevřená ale udělal jsem klapky tak už nebrzdí. Motor nemá šanci kontroly chlazení,dodal jsem kontrolní vrtulku. a je třeba motoru dodat dostatek vzduchu a odvést splodiny za loď. pokud bude zájem dodám fotky.
Šutrák.
Uživatelský avatar
Koral
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 14, 2006 1:00 am
Reputace: 1

Re: Neptun 22

Příspěvekod Koral » pon srp 07, 2023 8:01 pm

Ahoj.
Pošli fotky jak máš vyřešený motor v šachtě.
Mám také lodičku s motorem v šachtě (není to sice Neptun) a právě řeším jak "klapky/utěsnění" tak kontrolu chlazení, aby voda nestříkala kam nemá.
Rád se poučím.
Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 392
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Re: Neptun 22

Příspěvekod shooter » úte srp 08, 2023 5:40 pm

Ahoj
Jak vložit fotky musím zase nastudovat, Tady je zatím video jak to mám zapojený venku
Tady

Šutrák
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neptun 22

Příspěvekod ficcus » stř srp 09, 2023 8:13 am

Šutráku, dík. Jak máš napojenou hadičku " kontroly chlazení" k motoru. Jsi tam vlepil nějaký hadičník? Nebos tam vyřízl závit a hadičník našrouboval?
Uživatelský avatar
Michal1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: ned úno 16, 2014 1:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Nové Zámky

Re: Neptun 22

Příspěvekod Michal1 » stř srp 09, 2023 10:55 am

Andras72 píše:Ďakujem Vám. Pomohli ste mi. Trochu som sa preklopil späť do reality. Papiere mám, ale bez céčka a je tu ešte niekoľko okolností, ktoré som ani nespomenul a tiež vravia NIE. Michal, plachetnica KISFRÖCS je priviazaná pod Kolárovom pri kanáli Csergő už veľa rokov. Plávať som ju ešte nevidel, ale pokiaľ bola v Komoči, tak to je teda asi aj taký reálny jednodňový výlet pre plachetnicu na rieke.


Ona plával acelkom svižne a nešla určite na plný plyn, podla mňa z Kolárova do Komoče to mohla dať za takú hodinku
Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 392
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Re: Neptun 22

Příspěvekod shooter » stř srp 09, 2023 11:02 pm

ficcus píše:Šutráku, dík. Jak máš napojenou hadičku " kontroly chlazení" k motoru. Jsi tam vlepil nějaký hadičník? Nebos tam vyřízl závit a hadičník našrouboval?

Ficusi
Na hadici v motoru (byla z takový tý tvrzený plastogumy) tak jsem na ni dal spojku která se používá na vedení vzduchu ve strojích (Festo, Hoerbigger....) a pojistil jsem ještě vteřiňákem a dál už jedu jen ve vzduchařskejch trubičkách. Snese to v pohodě 15 atm,ropný produkty. teplo..... je to tvrdý takže nehrozí že to skřípneš. Mám tím vedený i odvětrání nádrže. Objednal jsem si z Aliexpressu tu kontrolní vrtulku ale nakonec jsem použil jen pouzdro vytiskl jsem si na 3dčku vrtulku s více lopatkami a už mám nakoukaný jak rychle se to točí na volnoběh.(Kdyby někdo chtěl, tak program do 3D pošlu třeba mailem). Jinak malej vejfuk z nohy mám vedenou normální semperit hadicí z Technický Gumy Lišov. A na zrcadle mám mosaznou pruchodku a T kus kde jsem vyvedl ten vejfuk a chladicí vodu dokupy.
Šutrák
Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 392
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Re: Neptun 22

Příspěvekod shooter » stř srp 09, 2023 11:13 pm

Koral píše:Ahoj.
Pošli fotky jak máš vyřešený motor v šachtě.
Mám také lodičku s motorem v šachtě (není to sice Neptun) a právě řeším jak "klapky/utěsnění" tak kontrolu chlazení, aby voda nestříkala kam nemá.
Rád se poučím.

Ahoj
Na fotkách je vidět jak to mám udělaný. Panty jsem prodloužil nerez pasovinou aby to bylo nad vodoryskou. Prototyp z tvrzenýho polystyrenu a nakonec jsem to udělal z 15mm plastu na bazény. Zafrézoval jsem tam jak panty tak jsem tam zadrézoval gumu s nerezovýma páskama přes. Zajišený je to jen lankama a záseky jsou v šachtě aby to šlo odjistit a motor zvednout
Shrnuto-
Loď se zrychlila. nevaří voda v šachě
Při spaní a vlnách to v šachtě nešplouchá
Na plachty mě přijde že je to svižnější
Šutrákovo šachta na N26

Šutrák
Uživatelský avatar
Koral
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 14, 2006 1:00 am
Reputace: 1

Re: Neptun 22

Příspěvekod Koral » čtv srp 10, 2023 6:39 pm

Šutráku moc děkuji za inspiraci.
Něco zkusím udělat hned, zbytek až bude loď z vody.
Koral
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Neptun 22

Příspěvekod Denis » čtv srp 10, 2023 10:33 pm

Ahoj
Na fotkách je vidět jak to mám udělaný. Panty jsem prodloužil nerez pasovinou aby to bylo nad vodoryskou. Prototyp z tvrzenýho polystyrenu a nakonec jsem to udělal z 15mm plastu na bazény. Zafrézoval jsem tam jak panty tak jsem tam zadrézoval gumu s nerezovýma páskama přes. Zajišený je to jen lankama a záseky jsou v šachtě aby to šlo odjistit a motor zvednout
Shrnuto-
Loď se zrychlila. nevaří voda v šachě
Při spaní a vlnách to v šachtě nešplouchá
Na plachty mě přijde že je to svižnější
Šutrákovo šachta na N26

Šutrák[/quote]


A je potreba ten motor zdvíhať? Uvažujem že by som na antikavitačnú dosku nalepil kol dokola objímku, niečo podobné ako tvoje klapky a nalepil by som to PU tmelom, zo dna lode by trčala len vrtula po antikavitačnú dosku. Šachta by bola suchá. Po sezone by som tmel odrezal nožíkom a motor by som zazimoval.
Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 392
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Re: Neptun 22

Příspěvekod shooter » pát srp 11, 2023 1:20 pm

Tak suchá šachta je vlhkej sen :D . Akorát Neptuny mají kokpit vydrenážovanej do šachty. Nehledě k tomu že jakákoli oprava na motoru by nebyla možná. Navíc to mám v gumě schválně aby to nepřénášelo vibrace z nohy du trupu. Vzádu se to chová když se torozjede jako cucklapka na okruhovce ;)
Šutrák

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host