Odstranění mola

Zajímavosti o lodích, rady a tipy atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Vendy.s
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 21, 2023 12:40 pm
Reputace: 0

Odstranění mola

Příspěvekod Vendy.s » čtv zář 21, 2023 12:52 pm

Zdravím,

neví náhodou někdo, jak dopadlo to zklikvidování 60 mol na přehradě Trnávka? Odstranilo to Povodí Vltavy?

https://vysocina.rozhlas.cz/z-brehu-pre ... by-7559519

Včera měl známy na molu vzkaz od Povodí Labe, že si má molo do 31.10.2023 legalizovat nebo jej odstranit.
Co ví, tak to dali všem od Dražkovic až do Pardubic.
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1114
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Re: Odstranění mola

Příspěvekod RACEK » čtv zář 21, 2023 1:29 pm

Já si myslím, že jde nyní hlavně o to mola legalizovat.
Tedy uzavřít s povodím smlouvu na umístění plovoucího zařízení. To molo dostane číslo a jeho majitel smlouvu s povodím, kde má vyměřený nějaký poplatek :D .
Smlouva a výše poplatku se liší podle toho, zdali je to molo pro stání registrovaného plavidla, nebo bez možnosti stání registrovaného plavidla.

V první řadě je potřeba dojít na Povodí a říct jim, kde to molo máte a jestli tam lze povolit, tedy legalizovat. Když vám tam molo povodí dovolí, běžíte pro souhlas na obecní úřad a na odbor životního prostředí a na vodoprávní úřad.
Jsou to úřady, takže je to ........., ale jde to zvládnout. Chtějí různé plánky mola, fotografie místa, plán mola a uvést způsob jeho upevnění.
Když máte všechny souhlasy a vyjádření vyřízené pošlete to na Povodí a dostanete smlouvu a přidělené číslo místa.

Nikdo neví, jak se tam to molo má vlastně přidělat, všechny úřady ale vědí jak to být nesmí :D . Rozhodně se tam nesmí nic betonovat ani zatloukat. Stejně tak se nesmí nic kácet nebo řezat. Přivázat molo ke stromu je také zakázané.
Takže nejlepší je napsat, že molo bude přidržené volně loženými místními kameny.
Vendy.s
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 21, 2023 12:40 pm
Reputace: 0

Re: Odstranění mola

Příspěvekod Vendy.s » čtv zář 21, 2023 2:24 pm

Jde o to, že on už tam to molo nějaký rok má. Takže asi bude muset zajít na Povodí Labe, domluvit se s nimi a buď mu dodatečně dají to povolení nebo ho bude muset odstranit....
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1114
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Re: Odstranění mola

Příspěvekod RACEK » čtv zář 21, 2023 3:38 pm

To že tam má to molo načerno dané, není ve věci povolení jeho umístění žádná výhoda.

Ano musí na Povodí a tam zjistí, jestli tam kde tomolo má,to molo vůbec půjde povolit.

Když ano, musí absolvovat byrokratické kolečko, které jsem popsal výše.

Kdyby tam co to molo má, povolit nešlo, musí se na Povodí domluvit na jiné vhodné místo , a musí absolvovat byrokratické kolečko, které jsem popsal výše.

Pro povolení umístění mola je potřeba ještě souhlas SPS, to jsem zapomněl napsat. Ale to mu řeknou na Povodí, až bude mít odsouhlasení místo pro molo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host